• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z karta pamięci
Witam! Mam następujący problem; kiedy chce sformatować moją kartę microSD o pojemności 32GB to wkładam ją do adaptera, przesuwam zworkę, adapter do komputera, otwieram "Mój komputer" prawym przyciskiem myszki na moją kartę -> Formatuj. I tutaj pojawia się błąd. Próbuje formatować ale na końcu wyskakuje komunikat "System Windows nie był w stanie dokonczyc formatowania"

Co jest nie tak? Czyżby karta padła? 

Dodam, że karta była użytkowana przez przeszło 2lata, służyła ona do zapisu filmików z kamerki samochodowej. Na problem natrafiłem przypadkiem jak się okazalo ,że potrzebuję coś zgrać z karty a tam tylko stare nagrania - czyli już od dłuższego czasu nic nie zapisywała. 
Czy też, to jest jakaś błahostka, ale jestem za głupi by ją sam rozwiązać?

Dodam jeszcze, że jaja są z tą kartą, jak ręcznie usunę z niej pliki tj PPM -> usuń i pliki prawie wszystkie się normalnie usuwają (pokazuje się pasek postępu, chwile to trwa itp) są tylko 2 pliki o 0kb które nie chcę się usunąć a wraz z nimi katalogi nadrzędne. Dziwne jest to ,że wszystkie pliki po jakimś czasie wracają. Normalnie wracają. Usuwam, odpinam kartę od kompa, za jakiś czas (5 minut np) podpinam ponownie i co? Pliki są z powrotem, nietknięte...  Spotkaliście się kiedykolwiek z czymś takim?

Kartę próbowałem formatować różnymi programami (np. SD Formatter, gparted, format sd, hd low level format,DMDE, zerować ją różnymi innymi programami) i nic. Albo przechodzi zerowanie/formatowanie, ale pliki nadal zostaja, albo pojawia się błąd ,że nie może wyzerowac/sformatować.
Jak robię chkdsk mam info: Trwa usuwanie nieprawidłowego długiego wpisu folderu \CARDV\MOVIE...
Wykonano 90%.....   - I na tym kończy działanie
Raz miałem info o "plik jest skrzyżowany w jednostce alokacji.. " i tu były cyferki i ścieżka wraz z plikiem

Da się kartę uratować?
Z góry dziękuję za pomoc. [Obrazek: wesoly.gif]

Odpowiedz
(08-12-2017, 01:51:00)gonzol napisał(a): Witam! Mam następujący problem; kiedy chce sformatować moją kartę microSD o pojemności 32GB to wkładam ją do adaptera, przesuwam zworkę, adapter do komputera, otwieram "Mój komputer" prawym przyciskiem myszki na moją kartę -> Formatuj. I tutaj pojawia się błąd. Próbuje formatować ale na końcu wyskakuje komunikat "System Windows nie był w stanie dokonczyc formatowania"

Co jest nie tak? Czyżby karta padła? 

Dodam, że karta była użytkowana przez przeszło 2lata, służyła ona do zapisu filmików z kamerki samochodowej. Na problem natrafiłem przypadkiem jak się okazalo ,że potrzebuję coś zgrać z karty a tam tylko stare nagrania - czyli już od dłuższego czasu nic nie zapisywała. 
Czy też, to jest jakaś błahostka, ale jestem za głupi by ją sam rozwiązać?

Dodam jeszcze, że jaja są z tą kartą, jak ręcznie usunę z niej pliki tj PPM -> usuń i pliki prawie wszystkie się normalnie usuwają (pokazuje się pasek postępu, chwile to trwa itp) są tylko 2 pliki o 0kb które nie chcę się usunąć a wraz z nimi katalogi nadrzędne. Dziwne jest to ,że wszystkie pliki po jakimś czasie wracają. Normalnie wracają. Usuwam, odpinam kartę od kompa, za jakiś czas (5 minut np) podpinam ponownie i co? Pliki są z powrotem, nietknięte...  Spotkaliście się kiedykolwiek z czymś takim?

Kartę próbowałem formatować różnymi programami (np. SD Formatter, gparted, format sd, hd low level format,DMDE, zerować ją różnymi innymi programami) i nic. Albo przechodzi zerowanie/formatowanie, ale pliki nadal zostaja, albo pojawia się błąd ,że nie może wyzerowac/sformatować.
Jak robię chkdsk mam info: Trwa usuwanie nieprawidłowego długiego wpisu folderu \CARDV\MOVIE...
Wykonano 90%.....   - I na tym kończy działanie
Raz miałem info o "plik jest skrzyżowany w jednostce alokacji.. " i tu były cyferki i ścieżka wraz z plikiem

Da się kartę uratować?
Z góry dziękuję za pomoc. [Obrazek: wesoly.gif]
Ja tu widzę chyba problem w tej części Twojej wypowiedzi "wkładam ją do adaptera, przesuwam zworkę". Może zbytnio się na tym nie znam ale ta zworka zawsze miała opcje blokady jak dla mnie. Czyli właśnie miała sprawić że karta miała być wtedy nie do wyczyszczenia.

Odpowiedz
zworka nie ma tu nic do gadania. Jest dobrze ustawiona. Inaczej nie mógł bym nawet na chwile usunąc danych
Kart te wkladałem do telefonu i kamery i z ich poziomu te probowłaem formatowa. Niestety bez rezultatu

Odpowiedz
Może ten artykuł pomoże:

https://www.fixitpc.pl/topic/50-kasowani...5#entry245

A jak nie to może po prostu szlag ją trafił - ktoś kiedyś pisał o przypadku, że cała karta stała się Read only, tu może ten jeden plik już.

Odpowiedz
Z reguły karty sandiska jak sie popsuja to da sie tylko odczytac z nich dane ale nie da sie ich skasowac czy sformatowac wiem bo mialem 2 takie przypadki. Od tamtej pory unikam sandiska jak ognia, a przyczyna jest niska ilosc nadpisan tych kart, dlatego nadaja sie do smatfona ale do wideorejestratorow juz nie.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości