Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119 PRO [Novatek NT96660 + Aptina AR0521]
Ile prądu pobiera rejestrator w trybie parkingowym ? Ile podczas nagrywania ?
 
Odpowiedz
Panowie, czy filtr CPL się ustawia czy zakłada na obiektyw i tyle ? Gdzieś ktoś pisał, że można regulować ale nie da się w nim nic kręcić. Kupiłem oryginał.
 
Odpowiedz
Przyznam, ze nie mialem filtra w zadnej Viofo (wiec glupio sie w ogole wypowiadac), ale:
- filtry CPL zawsze daja sie regulowac, w Viofo jest on prawdopodobiej sztywniejszy
- Filtr CPL dziala tak ze usuwa jedynie odbicia padajace TYLKO z jednego kata, tz. jak ustawisz aby usuwal odbicia padajace z dolu szyby w gore, to boki beda nadal odbijaly (czyli tyko w poziomie, lub w pionie, lub posrednie jakies katy)

zobacz nizej film:
https://www.youtube.com/watch?v=8KwTCO995tU




musisz wiedziec, ze:
- domyslnie NAPEWNO nie jest on ustawiony dobrze, bo kazda szyba odbija inne rzeczy i kokpit w inny sposob, w zaleznosci jak pod szyba uklada sie faktura kokpitu, dodatkowo kamera moze byc bardzej z lewej, prawej strony na szybie gdzie a np. na srodku cos mocno daje sie we znaki na szybkie (zycie).
- nie ustawia sie filtrow CPL na monitorach, ani na TV i innych "krystalicznych" filtrach, jak np "amatorzy" na filmie nizej:

TAK SIE TEGO NIE ROBI!

https://www.youtube.com/watch?v=Qd58iS0xjh8




najlepiej:
1) zainstalowac kamere w samochodzie w miejscu gdzie bedzie ona pracowala
2) zainstalowac filtr CPL
3) pod szyba w miejscu ktore najbardziej sie odbija (np soobwoofer lub kratki nawiewu) polozyc biala kartke
4) krecic filtrem az odbicie kartki bedzie optymalnie zredukowane (w 100% calej nie usuniesz ale chodzi o srodek).
5) warto obnizyc wartosc EV na poziom -1 - Ujemny (w menu kamery), bo filtr zredukuje wartosc swiatla o okolo +1 do domyslnej wartosci ekwiwalentu ekspozycji,
obnizajac wartosc EV zwiekszamy szanse, ze zlapiemy tablice delikwenta z filmu nizej ostro i wyraznie:

https://youtu.be/_8x9zoPi8lg?t=12s
https://youtu.be/EooVvKf2Mg0?t=11s

czesto w sytuacjach w ktorych ratujemy "swoje zycie" lub w najlepszym wypadku powazne uszkodzenie auta, jedynie kamera ma czas na to aby "zapamietac" to co najwazniejsze (tablice sprawcy ktory nas to tego zmusil).

#cpl , #regulacjacpl , #filtrcpl , #viofocpl
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Czy ktoś wie ile mA pobiera rejestrator z tematu ?
 
Odpowiedz
(03-07-2018, 20:54:09)polacek napisał(a): Czy ktoś wie ile mA pobiera rejestrator z tematu ?
Jeśli uwierzyć opisowi zamieszczonemu na wr24.pl to wychodzi ok. 0.4A.

https://www.wideorejestratory24.pl/kamer...o-a119-pro

Kod:
Zmierzone średnie zużycie prądu przez rejestrator w trakcie nagrywania z włączonym ekranem LCD wynosi ok. 0.4A.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Po zgonie aku w moim G1WH przymierzałem się do wymiany kamery, ale po podlutowaniu zewnętrznej baterii od phona jakoś zapał do tego mi odszedł. Od czasu pojawienia się A119 w wersji Pro czekam na rozwój sytuacji i na eliminację jej chorób wieku dziecięcego i chyba po wydaniu FW v 1.3 (1.2) można przypuszczać, że kamerka wreszcie trzyma poziom i korci mnie, aby ją kupić.
@evad, czy umieszczałeś może gdzieś surowy plik z ostatniego testu z ver. 1.3, bo na YT za wiele nie widać, a @pizdys testowal 1.0. Chciałbym obejrzeć sobie surowy materiał nocny po aktualizacji dla porównania, ewentualnie jak ktoś może niech podlinkuje swój.
Kolejny dylemat mam z filtrem CPL, bo jest założony topić na forum, i wynika z niego, że nie za bardzo on działa, co dla mnie jest istotne, bo mam dosyć szeroką półkę podszybia i pod słońce odbicia praktycznie masakrują mi materiał, z czym muszę sobie radzić na różne, czasami dziwne sposoby.
I na koniec tak uczciwie, czy różnica nocą między G1WH, a 119 pro jest na tyle znacząca, że warto wymienić? Dzięki.
 
Odpowiedz
Ja mam A119 PRO z filtrem CPL, początkowo miałem A119S ale zmieniłem na A119PRO, tak się złożyło że znalazłem na szybko osobę chętną na A119S to ją sprzedałem Smile za swoją A119Pro dałem coś ok 340 złociszy więc całkiem przyjemna cena była nawet tańsza niż A119S z tego co pamiętam. Jak masz dylemat co do modelu to na YT jest porównanie które mnie przekoanło do A119Pro https://www.youtube.com/watch?v=mWOrICoqtms
Aktualny dorobek:

[Obrazek: aktualny-dorobek.jpg]
 
Odpowiedz
Dzięki @KingOfLeon, ale już w innym wątku chlopaki mi podpowiedzieli i kamera zamówiona. Co do materiałów na YOUTUBE, to wszystkie je widziałem, ale mają one jedynie wartość poglądową, bo tylko surowe materiały w natywnej rozdziałce mogą być przydatne w ocenie porównawczej. Zdałem się na materiały @pizdys z FW1.0, jak też na jego i innych ocenę A119pro vs moja dotychczasową kamera. A tak swoją drogą, to w dobrej cenie wyrwałeś proSmile.
 
Odpowiedz
Jutro do mnie dojedzie zamówiona nówka A119 Pro i mam pytanie...
Patrzyłem na tabelkę kart microSD ale z doświadczenia jaką polecacie Samsung EVO 64Gb czy EVO Plus 64GB do A119 Pro?
 
Odpowiedz
(11-07-2018, 22:10:59)andypl napisał(a): Jutro do mnie dojedzie zamówiona nówka A119 Pro i mam pytanie...
Patrzyłem na tabelkę kart microSD ale z doświadczenia jaką polecacie Samsung EVO 64Gb czy EVO Plus 64GB do A119 Pro?

Pomarańczowe Evo bez Plusa są sprawdzone.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Ok, dzięki zamawiam pomarańczową Wink
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości