• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119
(13-01-2018, 15:08:20)Zairon napisał(a): Ponowię swoją prośbę o sprzedaż zapasowych taśm montażowych (samych taśm). Może akurat ktoś 

Albo o pożyczenie. Ja pokryję koszta. Zamówiłem u chińczyków ale zanim to dojdzie to z 2 miesiące ... cierpliwość to cnota  ehh Big Grin w kraju listem priorytetowym to bym na następny dzień miau Big Grin
Bezbarwna taśma dwustronna 3M albo Scotch do szkieł i luster z Castoramy za jakieś 10-15 zł spokojnie da radę.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

WR24.PL - najlepsze rejestratory jazdy i kamery sportowe
Partner AutoWrzuta.pl

Odpowiedz
Zobaczcie proszę mój wątek pierwszy film i wypowiedzcie się proszę.

(13-01-2018, 18:09:07)bamil napisał(a): Zamontowałem i zrobiłem przejazd. Mam wrażenie, że obiektyw jest zbyt blisko szyby i zniekształca ale montaż jest na oryginalnym uchwycie z GPS. Próbowałem w różnych miejscach szyby ale dopiero jak dałem nisko pod lusterkiem to było ok. W tym miejscu, gdzie jest teraz było ok jak odsuwałem trochę od szyby. Myślicie, że rozwiązaniem może być zastosowanie podkładki między szybą a uchwytem? Regulacją obiektywu nic się nie da bo próbowałem. 
A może jeszcze jakieś inne wskazówki odnośnie montażu czy ustawień?
Link do filmu:

https://youtu.be/zWgd1xlAhsU

[EDIT @ pizdys]

@bambil, nie zakladaj nowych tematow tylko po to aby upewnic sie, ze Twoja nowa kamera dobrze nagrywa, bo gdyby kazdy tak robil to to forum przestalo by istniec (prosimy o wyrozumialosc).

Odpowiedz
wszystko jest OK,
ale we wlasnym zakresie musisz znalezc miejsce na szybkie ktore sprawi ze nagrania beda lepsze (i odbicia beda mniejsze), zobacz tutaj: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid256627

Youtube zniszczyl jakosc bo jest duzo detali, tym bardziej ze film jest w 60FPS@1080p

co do ustawien:
rozdzielczosc: 1440p (optypalna)
nie wybieraj 1080p@60 bo to nie ma sensu... :/
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Przepraszam za zamieszanie. Trochę się zdenerwowałem bo wydawało mi się, że obraz taki załamany jest na dole. To mój pierwszy rejestrator i nie mam porównania. Jak teraz obejrzałem kilka filmów z tego forum to też mają podobnie.
Deska faktycznie się u mnie odbija mocno ale tu jeszcze pokombinuję.
Jeżeli chodzi o rozdzielczość to zmienię.
Dziękuję za odpowiedź i jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Odpowiedz
(14-01-2018, 01:17:55)bamil napisał(a): Przepraszam za zamieszanie. Trochę się zdenerwowałem bo wydawało mi się, że obraz taki załamany jest na dole. To mój pierwszy rejestrator i nie mam porównania. Jak teraz obejrzałem kilka filmów z tego forum to też mają podobnie.
Deska faktycznie się  u mnie odbija mocno ale tu jeszcze pokombinuję.
Jeżeli chodzi o rozdzielczość to zmienię.
Dziękuję za odpowiedź i jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
Z tą deską rozdzielczą musisz koniecznie coś zrobić, jej odbicia w szybie czasem mogą mieć istotny wpływ na odczyt tablic rejestracyjnych.
Zrób tak jak @pizdys podał Tobie w linku, różnica będzie kolosalna, sam to też przerabiałem.
Punkty: 0
Kamery: Przód - CVR-A7810-G PRO / Tył - Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz
Muszę coś pokombinować to fakt. Czyli chyba czeka mnie odklejanie z szyby tej taśmy:-(
Przyznam, że trudno znaleźć dobre miejsce na montaż. A ta deska to praktycznie w każdym położeniu tak się odbija.
Zobaczę jeszcze kwestię wysokości obiektywu czy będzie różnica.

Odpowiedz
(14-01-2018, 13:22:02)bamil napisał(a): Muszę coś pokombinować to fakt. Czyli chyba czeka mnie odklejanie z szyby tej taśmy:-(
Przyznam, że trudno znaleźć dobre miejsce na montaż. A ta deska to praktycznie w każdym położeniu tak się odbija.
Zobaczę jeszcze kwestię wysokości obiektywu czy będzie różnica.

Przykryj deskę czarnym materiałem na próbę, tak jak to zrobił @rych33 (jest to pokazane w linku od kolegi @pizdys, o którym wspominałem we wcześniejszym poście), odbicia znikną natychmiast. Filtr CPL nie do końca rozwiązuje problem odbić (minimalizuje je mocno, natomiast pogarsza jakość nagrań nocnych).
Punkty: 0
Kamery: Przód - CVR-A7810-G PRO / Tył - Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz
(13-01-2018, 18:21:27)bamil napisał(a): Zobaczcie proszę mój wątek pierwszy film i wypowiedzcie się proszę.

(13-01-2018, 18:09:07)bamil napisał(a): Zamontowałem i zrobiłem przejazd. Mam wrażenie, że obiektyw jest zbyt blisko szyby i zniekształca ale montaż jest na oryginalnym uchwycie z GPS. Próbowałem w różnych miejscach szyby ale dopiero jak dałem nisko pod lusterkiem to było ok. W tym miejscu, gdzie jest teraz było ok jak odsuwałem trochę od szyby. Myślicie, że rozwiązaniem może być zastosowanie podkładki między szybą a uchwytem? Regulacją obiektywu nic się nie da bo próbowałem. 
A może jeszcze jakieś inne wskazówki odnośnie montażu czy ustawień?
Link do filmu:

https://youtu.be/zWgd1xlAhsU

[EDIT @ pizdys]

@bambil, nie zakladaj nowych tematow tylko po to aby upewnic sie, ze Twoja nowa kamera dobrze nagrywa, bo gdyby kazdy tak robil to to forum przestalo by istniec (prosimy o wyrozumialosc).

Kolego też mam Scenica 2 i może jutro uda mi się wrzucić filmik i zdjęcie jak mam zamontowaną kamerkę. Posiadam też fitr na kamerkę.

Odpowiedz
Gdybyś mógł będę bardzo wdzięczny.

Odpowiedz
Panowie, 4 pytania :
1. To prawda że kończą produkcję V119 ? napisałem na innym forum z produktami z chin i ktoś mi odpisał że na Gearbest już nie będzie bo fabryka kończy produkcję.

2. Przy zamawianiu z chin, język polski jest już w urządzeniu czy trzeba samemu kombinować ?

3. Jak to jest z tym mocowaniem, wiadomo, jest na taśmę piankową, ale trzyma się mocno? nic nie odpada ? a co jeśli będe zmieniał auto, można kupić samą tą taśmę?, czy można jakiś zamiennik z "rolki" ?

4. Jeśli będę jeździł 80% w dzień a 20% w nocy to lepszym wyborem jest wersja a119 v2 a nie a119s v2 ?

Odpowiedz
@geforc,

1) watpie aby konczyli produkcje bo to bardzo popularna i dobra kamera wyprzedzajaca iloscia sprzedanych sztuk wersje A119S....ale jak ktos inny cos wiecej wie (np PL dystrybutor Viofo?) - to prosimy...

2) J.Polski jest domyslnie w menu kamery... firmware to jeden plik majacy w sobie wszystkie opcje menu oraz wgrane jezyki...a nawet jakby jakims cudem nie bylo PL to zaden problem, sciagasz oprogramowanie (kazde jedno) kopiujesz na karte pamieci podlaczasz kamere do zasilania i gotowe (jest juz PL), bez obaw nie da sie tej kamery "uszkodzic zla wersja oprogramowania" bo ta kamera zawsze przed wgraniem nowego oprogramowania uruchamia proces sprawdzajacy czy jest na karcie plik z oprogramowaniem i zawsze bedzie wymuszac jego pierwszenstwo, czyli nawet jak wgrasz zle oprogramowanie, to zawsze mozesz ponownie wgrac inne/prawidlowe (bo kamera takiego szuka na karcie pamieci).

3) uwiez mi, ze t tasma 3M zastosowana w tej kamerze pozwoli powiecic 100kg i nawet po roku nie odpadnie, a im dluzej przyklejona tym twardsza (za sprawa utwardzajacego sie akrylu), tutaj masz probke mozliwosci tasmy 3M VHB:
https://www.youtube.com/watch?v=S_fM5cqSODc (nie jednego krew zalala przy sciaganiu tej tasmy z szyby, zaleca sie tak ja sciagac: https://www.youtube.com/watch?v=Z1bOM8IJOfI )

4) wszystko zalezy od tego jak jest ciemno, testy kamer A119 oraz A119S w roznych warunkach (tez i w nocy) sa tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=AJLR2ND3Gc8 , generalnie w dzien to A119 powinna sie sprawdzic lepiej (za sprawa 2K).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 6 gości