Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
VIOFO 2 channel model will be released in May, we call it A129 Duo...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
no to grubo!
z jednej strony DR900S a z drugiej tania A129 DUO ktora tylna kamera napewno pokaze sie lepiej od DR900S za 1/5ceny.

Konkurencja typu DOD, THINKWARE, VICOVATION, MIO ... zapadli w gleboki sen i chyba obudzic sie nie moga (od kilku lat),
ciekawe jak Thinkware odpowie, bo ledwo Clouda robia do F800 PRO (aka AIR)... a tu juz 4k wychodzi oraz Viofo ze swoja propozycja dla tych dla ktorych DR900S bedzie za droga...

co do Viofo to zlego slowa nie moge o nich powiedziec, robia kamery dobre i tanie (za tanie, bo nawet gdyby 100zl wiecej kosztowaly to i tak konkurencje o 300zl drozsza czesto bija na pysk)! Teraz przyszla do mnie A119 PRO i szczeka mi opada... szczegoly lada dzien.
A juz A129 ma byc (z WiFi oraz DUAL) LOL, dzieje sie, bo konkurowanie pomiedzy producnetami wymusi lepsze ceny oraz jakosc.

[Obrazek: a129dufjf.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Nie chcę się za bardzo nakręcać ,ale chyba coś sobie dokupię. Moim skromnym zdaniem Viofo A119 v2 spisuje się lepiej jak dużo droższa Opia 2 czy 1, szczególnie w nocy. Gdyby jeszcze do Viofo była możliwość dkupienia filtra (lepszego jakościowo) to byłoby super.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
Czesc wszystkim! Dawno mnie tu nie bylo
Mam szybkie pytanko bo udalo mi sie sprzedac Xiaomi z ktorej bylem mega zadowolony.
Od 3 miesiecy czeka Viofo i stąd moje pytanie bo ciagle w trasie i mam malo czasu.

Karta samsung evo + 64 juz kupiona i wrzucony fat32
Kamera wyjeta z pudelka i co dalej.?
Podlaczam do kompa? Musze sciagnac jakis program itp i itd? Nie wiem co robic?
Pomozcie bo jutro znowu w trase i nie będzie mnie ponad tydzien.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
@Rado, witamy,
rozumiem ze chodzi o Viofo A119?
Kamera bezproblemowo potrafi utrzymac FAT32 a nawet formatowac karty exFAT na FAT32 wiec zadnych programow nie musisz instalowac, wszystko jst gotowe do dzialania.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź.

Tak kupilem Viofo A119 . A ze wzgkedy na to ze minęły już 3 miesiace od zakupu nie musze jej aktualizować?
Z xiaomi bylo super bo sie sama aktualizowala przez wifi.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
@Rado, nie ma potrzeby aktualizacji bo na obecna chwile od okolo 6mcy nic sie nie zmienilo po za naprawde drobnymi poprawkami ktore bardziej poprawiaja kompatybilnosc z kartami pamieci niz jakosc obrazu (ktora i tak jest na bardzo wysokim poziomie).

Najbardziej oczekiwanymi zmianami (dodatkami) w nast oprogramowaniu sa:
tryb parkingowy Low-Bitrate
HDR do wyboru z menu lub 1440p bez HDR
Byc moze reczna zmiana bitrate (high-low)?

Wiecej z tym procesorem nie da sie zrobic... ta kamera ma nagrywac i robi to wzorowo,
jak wejda nowe tryby pracy to zdecydowanie bedzie na forum o tym glosno.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Wielkie dzieki.
Wlasnie takiej pomocy potrzebowałem.
Od razu wiadomo kto tu rządził i rządzi dalej

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Czytając wątek o 119 PRO zastanawiam się czy w A119 też lepiej dać WDR na off czy jednak na on?
Viofo A119 z gps
 
Odpowiedz
W/g mnie nie ma zadnej roznicy a od strony technicznej matryca tej kamery OV4689 nie ma WDR, tak wiec cudow nie ma... WDR jest w menu bo oprogramowanie CPU Novateka domyslnie ma to w menu i Viofo musialoby zmodyfikowac oprogramowanie aby to "wywalic z menu"...

Co prawda A119 PRO tez nie ma WDRa ale tam juz dokonano jakiegos zabiegu podbicia czulosci ktora wplywa destrukcyjnie na nagrania nocne... jak wiemy WDR to nie wieksza czulosc a wiekszy zakres swiatla (od najciemniejszego punktu to najjasniejszego). Tak wiec obydwie kamery nie maja WDR a jedynie moga miec HDR w 1080p (ktore w beta fw wspiera A119).

Viofo ciezko pracuje nad poprawa jakosci PRO ale nikt nie wie jakie beda efekty koncowe, bo moze sie okazac ze popelniono powazny blad skalujac rozdzielczosc z 5.1mpx(1944p) do 3.6mpx (1440p) procesorem novatek ktory robi to bardzo slabo... w A119 matryca 4mpx 1520p nie jest skalowana do 1440p a jedynie zastosowano CROP (wycieta jej siatka na 1440p) co jest z zasady bezstratne... czekamy na Viofo i co z tym zrobia (trafilo na powazna firme z doswiadczeniem, moze cos wymysla).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Czyli zostawię na on tak jak było fabrycznie ustawione. Dzięki za pomoc.
Viofo A119 z gps
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości