Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
#12
(31-10-2016, 20:57:39)rych33 napisał(a): @thomas71
 Nie lepiej poczekać jak będzie dostępna u nas ?

 jeśli tylko będzie dostępna w Polsce to oczywiście poczekam. Bałem się tego że pozostaje prywatny import z dalekiego wschodu, kiedyś z podobnego powodu miałem przejścia z izba celną i to co miało być tanie wcale tanie nie było.

Wideorejestratory24.pl.  o.k będę monitorował ten sklep.

dziękuje bardzo.
 
Odpowiedz
#13
@rych33, tryb engmode dziala na wszystkich Fw, i na kazdej kamerze z novatekiem, wazne tylko aby plik mial odpowiednia nazwe bo tylko wtedy kamera ruszy (plik engmode nie moze miec rozszerzenia). jestem przekonany ze zadziala. Najlepiej jak sciagniesz gotowy plik i rozpakujesz go na karte. Link jest wyzej.
Pozdr.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#14
(31-10-2016, 19:46:39)pizdys napisał(a): Co do FW to widze, ze sie staraja i bardzo ciekawie modyfikuja Fw, 

- 3. Added: 100ms option for time-lapse recording 
(czyli nagrywanie pokladkowe 1/10sek), to zdecydowanie pozwala na wieksza ocene sytuacji niz zwykle nagrywanie Time-Lapse typu 1sek i wiecej.
Właśnie. Wracając do firmware. To im się rzeczywiście udało. Bo działa to fajnie. Ale śledząc temat na Dashcamtalk. Czasem odnoszę wrażenie, że ludzie tam tylko przeszkadzają VIOFO ulepszać soft żądając jakiś popierdółek. Zamiast skupić się na użytecznych funkcjach.
I jeszcze co zauważyłem na szybko. G-sensor i wykrywanie ruchu. To nie wiem czy w ogóle działa. Bo trącałem kamerę na postoju i nic się nie działo. Nie włączała się dioda nagrywania. Ani na karcie nie nagrały się żadne pliki. To samo z wykrywaniem ruchu, który w nowym sofcie nie ma czułości. A tylko Włącz i Wyłącz. Łaziłem przed autem i nawet wkładałem paluchy przed obiektyw. I nic !
Ale muszę się temu przyjrzeć na spokojnie. Bo to tylko na szybko jak czekałem na żonę pod sklepem.

p.s Dzięki pizdys. spróbuję z tym gotowym plikiem ENGEMODE.
 
Odpowiedz
#15
(31-10-2016, 21:09:08)thomas71 napisał(a):
(31-10-2016, 20:57:39)rych33 napisał(a): @thomas71
 Nie lepiej poczekać jak będzie dostępna u nas ?

 jeśli tylko będzie dostępna w Polsce to oczywiście poczekam. Bałem się tego że pozostaje prywatny import z dalekiego wschodu, kiedyś z podobnego powodu miałem przejścia z izba celną i to co miało być tanie wcale tanie nie było.

Wideorejestratory24.pl.  o.k będę monitorował ten sklep.

dziękuje bardzo.
Nie ma potrzeby reklamować za wszelką cenę krajowych sprzedawców w sprawie kamer budżetowych w mojej opinii. Zazwyczaj, jeżeli ktoś jest zainteresowany kamerami w niskim, średnim przedziale cenowym, to znaczy, że chce ją pozyskać jak najtaniej. Niestety polscy sprzedawcy mają tak mały obrót, że ciężko uzyskać im ciekawą cenę hurtową, albo narzucają tak duże marże, że naprawdę tanie kamery są drogie. Kupowałem zagranicą już sporo kamer i nigdy nie było problemów po drodze, a w przypadku uszkodzonego sprzętu nie było problemu z wymianą na nowy.

 
Odpowiedz
#16
Ciekawa sprawa. Właśnie najnowszy firmware V 2.0 zniknął ze strony VIOFO. A wrócił stary . Czyżby jest coś do poprawienia ?
Chyba coś tam grzebali bo w nocy wrzucili z powrotem. Większy o 1KB.
@pizdys
Ten ENGMODE co dałeś linka ma rozmiar 0 KB. To chyba coś nie tak. Mój zmajstrowany ma 2714 KB.
 
Odpowiedz
#17
(31-10-2016, 19:46:39)pizdys napisał(a): @rych33,

dzieki za link do Fw, 

w sprawie bialych pixeli (zwanych Hot Pixels), tak jak pisal poprzednik @slayer oraz producent, trzeba dokonac recznej kalibracji kamery aby pozbyc sie tych "punktow", problem dotyczyl modeli "przedprodukcyjnych" w ktorych producent nie wykonal tekiej kalibracji przed wyslaniem kamery (w wiekszosci byly to modele testowe/prototypy).


kalibracje wykonuje sie tak:

1. format karty pamieci

2. wrzucasz plik "engmode" na karte pamieci, taki gotowy plik mozesz pobrac tutaj (dziala na wszystkich kamerach z novatekiem) rozpakuj ZIPa na karte pamieci:

http://trajano.webd.pl/pliki_aw/firmware...ngmode.zip

3. uruchom kamere (pojawi sie tryb ENGMODE)

4. wybierz opcje "Format SPI"

5. ustaw kamere na jakies jednolite jasne tlo (bez cieni, oraz bez kropek itp), wazne aby bylo jasne i jednolitego bialego koloru i wybierz opcje "DP Bright"

6. teraz wez kamere w ciemne pomieszczenie zakryj jej obiektyw (najlepiej folia aliminiowa) i czekaj 10min (zalecane 30min), obraz ma byc czarny aby kamera mogla wykryc te punkty...

7. tearz wybierz opcje "DP dark" i czekaj 10min (zalecane 30min w celu pokawienia sie dodatkowych pixeli po nagrzaniu sie sensora) po odczekaniu wciskasz przycisk OK/REC, kamera powinna pokazac komunikac "DP PASSED FINISHED"

8. gotowe!

[Kalibracja jest mozliwa we wszystkich kamerach na procesorze NTK 96650/55/60]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co do FW to widze, ze sie staraja i bardzo ciekawie modyfikuja Fw, 

- 3. Added: 100ms option for time-lapse recording 
(czyli nagrywanie pokladkowe 1/10sek), to zdecydowanie pozwala na wieksza ocene sytuacji niz zwykle nagrywanie Time-Lapse typu 1sek i wiecej. Rolleyes

(31-10-2016, 23:39:47)rych33 napisał(a): Ciekawa sprawa. Właśnie najnowszy firmware V 2.0 zniknął ze strony VIOFO. A wrócił stary . Czyżby jest coś do poprawienia ?
Chyba coś tam grzebali bo w nocy wrzucili z powrotem. Większy o 1KB.
@pizdys
Ten ENGMODE co dałeś linka ma rozmiar 0 KB. To chyba coś nie tak. Mój zmajstrowany ma 2714 KB.
Dobra. Już wszystko jasne. Włożyłem kartę z tym ENGMODE co zapodałeś. 0 KB ale całe eng. menu jest jak byk. Teraz tylko muszę się zebrać na odwagę. Bo ponoć można ukatrupić kamerkę.
 
Odpowiedz
#18
(31-10-2016, 19:46:39)pizdys napisał(a): @rych33,

dzieki za link do Fw, 

w sprawie bialych pixeli (zwanych Hot Pixels), tak jak pisal poprzednik @slayer oraz producent, trzeba dokonac recznej kalibracji kamery aby pozbyc sie tych "punktow", problem dotyczyl modeli "przedprodukcyjnych" w ktorych producent nie wykonal tekiej kalibracji przed wyslaniem kamery (w wiekszosci byly to modele testowe/prototypy).


kalibracje wykonuje sie tak:

1. format karty pamieci

2. wrzucasz plik "engmode" na karte pamieci, taki gotowy plik mozesz pobrac tutaj (dziala na wszystkich kamerach z novatekiem) rozpakuj ZIPa na karte pamieci:

http://trajano.webd.pl/pliki_aw/firmware...ngmode.zip

3. uruchom kamere (pojawi sie tryb ENGMODE)

4. wybierz opcje "Format SPI"

5. ustaw kamere na jakies jednolite jasne tlo (bez cieni, oraz bez kropek itp), wazne aby bylo jasne i jednolitego bialego koloru i wybierz opcje "DP Bright"

6. teraz wez kamere w ciemne pomieszczenie zakryj jej obiektyw (najlepiej folia aliminiowa) i czekaj 10min (zalecane 30min), obraz ma byc czarny aby kamera mogla wykryc te punkty...

7. tearz wybierz opcje "DP dark" i czekaj 10min (zalecane 30min w celu pokawienia sie dodatkowych pixeli po nagrzaniu sie sensora) po odczekaniu wciskasz przycisk OK/REC, kamera powinna pokazac komunikac "DP PASSED FINISHED"

8. gotowe!

[Kalibracja jest mozliwa we wszystkich kamerach na procesorze NTK 96650/55/60]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co do FW to widze, ze sie staraja i bardzo ciekawie modyfikuja Fw, 

- 3. Added: 100ms option for time-lapse recording 
(czyli nagrywanie pokladkowe 1/10sek), to zdecydowanie pozwala na wieksza ocene sytuacji niz zwykle nagrywanie Time-Lapse typu 1sek i wiecej. Rolleyes
 
Odpowiedz
#19
Big Grin 
@rych33, rozumiem, ze kalibracja zakonczona sukcesem?  Smile
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#20
[quote pid='252211' dateline='1478088714']
@rych33, rozumiem, ze kalibracja zakonczona sukcesem?  Smile
[/quote]
No właśnie że nie. Sad Robiłem to na różnych firmware. Łącznie z najnowszym. I każda operacja kończy się komunikatem FAIL. A piksele jak były. Tak są nadal w rozdzielczości 1080p. I to nie jeden, trzy. Ale całe stada. Na tym nowym firmware doliczyłem się siedemnastu.
Już od kilku lat nie pływam. Ale chyba zaraz dostanę choroby morskiej. Albo padaczki jakiejś. Jestem dość pedantyczny jeśli chodzi o takie rzeczy. No tak nie można. Nie można sprzedawać takich gniotów ! Wszystko jedno czy to model "przedprodukcyjny". Czy jak go zwał.
Kamera kupiona w sprzedawcy, który ma 99,5% pozytywów : http://www.ebay.pl/itm/VIOFO-A119-with-G...SwyKxXhxRC
Tak, że z tymi pozytywami zalecam ostrożność.
 
Odpowiedz
#21
recenzja Techmoan'a:





Wyszedl tez problem "klasyczny" jak na ten model przystalo, czyli GPS, dobrze widac gdzie jest problem i na czym on polega:
- Pin ktory powinien dotykac stykow w kamerze jest "schowany", tak sie dzieje kiedy zostanie on lekko wygiety (zapewne ten zewnatrzny uszkodzil sie w transporcie w pudelku bo najbardziej jest narazony na wygiecia) przez co zostal wcisniety do srodka, wtedy nie moze on wyskoczyc i sie blokuje, mozna to samemu naprawic wystarczy go czyms ostrym zachaczyc i ruszac na boki a powinien wyskoczyc - nastepnie trzeba go dobrze wyprostowac, aby znowu sie nie schowal...


[Obrazek: untitlkjk.jpg]
Konstrukcyjnie tego typu PIN nie jest przystosowany do tego typu urzadzen,bo jego nacisk moze byc tylko "prostopadly", jakiekolwiek wcisniecie i przesuwanie go na boki to ryzyko zablokowania, problem kidys byl znany w telefonach (port ladowania baterii mial dokladnie takie piny i blokowal sie tak samo).

Tego pypu zlacze nazywane jest: POGO PIN (najczesciej jako battery connector lub JTAG do kablibracji i testow RF) wyglada tak:

[Obrazek: ibcwk.jpg]

[Obrazek: b112425295.jpg]
tutaj troche inne zakonczenie ale zasada taka sama:

[Obrazek: pogopins08.jpg]

w srodku jest mala sprezynka ktora wysuwa metalowy PIN, jak zostanie on wygiety to blokuje sie w srodku i nie moze wyskoczyc, luzow praktycznie w obudowie nie ma wiec ociera bokiem o obudowe, a sprezynka nie ma sily go wysunac:

[Obrazek: pr622.jpg]

[Obrazek: pogopinstr.jpg]

zasada dzialania banalna, naprawa tez prosta... czyms ostrym mozna do ruszac az wyskoczy...
osobiscie zawsze jak widze tego typu piny to juz w glowie mi sie blokuje (i sie wieszam na kilka minut)  Big Grin bo jest on zawodny i czesto sie z tym spotykalem...

szkoda ze nie zastosowali rozwiazania jak na zdjeciu nizej, jest bardziej przystosowane do "przesuniec bocznych" wielu producentow telefonow po "wpadce" z POGO PINami zaczelo stosowac wlasnie takie rozwiazania (tansze, prostrze, i duzo mniej awaryjne):

[Obrazek: 5400239nok.jpg]

no ale wiadomo, przeciez kamery idealnej nie mozna zrobic.... musi byc zrobiona tak na kilka lat aby "Kowalski" mial nad czym sie zastanawiac (i wydawac $$$)  Smile ale i tak dobrze, ze te kondensatory chociaz sa...

Co do tych pixeli: @rych33 to normalne i nie masz czym sie przejmowac, kazda matryca ma okreslona ilosc takich nieaktywnych pixeli ktore sie kalibruje, po takim zabiegu uszkodzony pixel jest zastapiony nastepnym w rzedzie...
nie wiem czemu kalibracja nie chce sie wykonac... :/ poczekaj az kamera bedzie bardziej "popularna" - bedzie wiecej wiadomo czemu tak sie dzieje, 
wazne, ze w max rozdzielczosci dziala ok - bo ta kamera zostala sprzetowo zrobiona do nagrywania 1440p inne rozdzielczosci sa mniej istotne...z reszta z tego co widze Techmoan tez ma te pixele - to tak na pocieszenie  Big Grin
Generalnie malo ktora kamera jest idealna, ale w tej stosunkowo malo zlego dolega - szczegolnie w tej cenie jest to mocna i dobra propozycja, patrzac na nagrania w 1440p30FPS to wyglada wszystko na TOP! Nie mam jeszcze swojej A119 ale sie czaje  Rolleyes chce tez A119S aby bylo co testowac  Tongue 

Niemniej jednak b.dobrze, ze piszesz o swoich doswiadczeniach z ta kamera bo takie wypowiedzi sa bardzo istotne i daja mam wszystkim mozliwosc lepszej oceny i przygotowania sie na mozliwe "niedopracowania", sam tez staram sie to na forum pokazywac i napewno wiesz jak to czasem z innymi kamerami bywa...

Dzieki i pozdrawiam!

Mam nadzieje, ze opisany problem z POGO PIN'em jest teraz bardziej zrozumialy i latwiej bedzie mam przewidywac problemy z GPS, byc moze Viofo zrobi lepsze zlacze w nast. wersjach (jak wyzej).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#22
(03-11-2016, 13:27:18)pizdys napisał(a): Generalnie malo ktora kamera jest idealna, ale w tej stosunkowo malo zlego dolega - szczegolnie w tej cenie jest to mocna i dobra propozycja, patrzac na nagrania w 1440p30FPS to wyglada wszystko na TOP! Nie mam jeszcze swojej A119 ale sie czaje   chce tez A119S aby bylo co testowac   

Masz rację. Starczy tego narzekania. Są też pozytywy. Dobrze że 1440p dobrze wygląda i nie ma tych bad pikseli. Przynajmniej u mnie. Bo ktoś meldował że w 1440 też ma.
Jedno na pewno na duży plus. Kamera trzyma ostrość w dużym zakresie odległości. Co wielu kamerom się nie udaje.
Zwykle im dalej, tym gorzej.
Tutaj przykład gdzie w czasie jazdy po wyboistej drodze i w pochmurny dzień to widać.



No i też jestem strasznie ciekaw tego A119S. Ciekawe czy ten IMX291 będzie wreszcie działał w tej kamerze jak miał działać.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 8 gości