Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
(16-12-2016, 20:01:42)Daemon1988 napisał(a): Czyli nakładając filtr na obiektyw "nie wskoczy on na swoje miejsce" - będzie "pływał po obiektywiei trzeba będzie mu znaleźć odpowiednią pozycję?

Z tego co czytałem na Dashcamtalk to każdy filtr jest wyregulowany przed sprzedażą. Ale jak jest na prawdę ? Dowiemy się po niedzieli Smile Pewnie trzeba będzie doregulować po swojemu i do swojego auta.
Filtr nie ma czegoś takiego jak zatrzask w swojej pozycji.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
Czy ktoś się orientuje, czy jest opcja zamontowania na szybie za pomocą przyssawki (dokupić/przerobić?) tak żeby można było zdejmować całość z szyby (np.chcąc używać kamerki w różnych pojazdach a nie tylko w jednym) czy w grę wchodzi jedynie montaż z użyciem załączonej do zestawu taśmy 3M?
 
Odpowiedz
Możesz sobie kupić 150 różnych taśm typu 3M. I 150 razy je przyklejać i odklejać.

Przepraszam za tą odpowiedź. Za dużo "lekarstwa na wszystko" wziąłem.

Na razie nie ma innego mocowania jak tylko na taśmę. Trzeba by samemu pokombinować.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
(16-12-2016, 17:01:15)evad napisał(a): Viofo A119S GPS będę miał jutro 1 szt. na testy, a w poniedziałek do sklepu także trafi minimalna partia sprzedażowa dla pierwszych "odważnych" na nowy model Wink (sam jestem ciekaw jak ta kamera sprawdzi się w praktyce)
http://www.wideorejestratory24.pl/kamera...-a119s-gps

W poniedziałek spodziewam się także dodatkowej dostawy A119 (z/bez GPS), a także filtrów CPL do tego modelu (69 zł) - w samą porę przed pierwszą Gwiazdką. Jeszcze dzisiaj będzie możliwość składania zamówień. Zapraszam.

czy jest szansa, że testy (chociaż te wstępne) zakończą się przed poniedziałkiem? Smile  wypadałoby też otworzyć nowy wątek dla A119S Big Grin ja nadal waham się między A119 a 119S.. podobno są duże odbicia..

pierwsze nagrania poniżej:









i niestety widać je na tych nagraniach..
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
(17-12-2016, 04:04:44)beyondthesun napisał(a): ja nadal waham się między A119 a 119S.. podobno są duże odbicia..

Te odbicia nie są jakieś tragiczne i raczej pochodzą z wnętrza auta a nie z podszybia. Nie wiem co on tam wozi w aucie. A może  ma szklany dach ?
Ale jak pewnie czytałeś na Dashcamtalk. Facet doszedł do wniosku że musi zainwestować w CPL. A jak chodzi o to czy A119 czy A119S. To też pewnie czytałeś że w bardzo ciemnych miejscach gdzie A119S widziała pobocza. To A119 nie widziała już nic.
Ale jakieś takie czarno-białe to wszystko.
Najlepiej by było mieć obydwie. A119 na dzień i A119S na noc Smile
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
(17-12-2016, 14:08:13)rych33 napisał(a):
(17-12-2016, 04:04:44)beyondthesun napisał(a): ja nadal waham się między A119 a 119S.. podobno są duże odbicia..

Te odbicia nie są jakieś tragiczne i raczej pochodzą z wnętrza auta a nie z podszybia. Nie wiem co on tam wozi w aucie. A może  ma szklany dach ?
Ale jak pewnie czytałeś na Dashcamtalk. Facet doszedł do wniosku że musi zainwestować w CPL. A jak chodzi o to czy A119 czy A119S. To też pewnie czytałeś że w bardzo ciemnych miejscach gdzie A119S widziała pobocza. To A119 nie widziała już nic.
Ale jakieś takie czarno-białe to wszystko.
Najlepiej by było mieć obydwie. A119 na dzień i A119S na noc Smile

miałem na myśli bliki ^^ odbicia wewnątrz soczewek Smile na tym drugim nagraniu - nie włączając go - masz takie kółka wokół światła latarni Sad - na dole po prawej stronie Sad jak samochód przejeżdża obok latarni to też jest to bardzo widoczne - przechodzi w czerwony kolor..

edit: gdyby jakość nagrania była lepsza, byłoby to bardziej zauważalne - bo one odchodzą dosyć daleko od jasnych obiektów Sad

edit2: ciekawi mnie jak to będzie wyglądało z jazdą pod Słońce.
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
Ciekawe. Trzeba się wstrzymać z bólami do po niedzieli. Te takie smugi od świateł latarni są dosyć charakterystyczne dla porysowanej szyby.
Tak się pocieszam Smile
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
Wyjaśni mi ktoś ile taki kondensator zamiast baterii "wytrzyma" w tym rejestratorze? Powiedzmy kamerka nagrywa, nagle wypadek, napięcie pada w samochodzie - czy taka kamerka będzie w stanie zarejestrować kilka sekund po wypadku? Albo czy w ogóle plik zostanie poprawnie zapisany do odtworzenia?
 
Odpowiedz
A119 to moja pierwsza kamera z kondensatorami. I z tego co zauważyłem. Po odcięciu zasilania. Nagranie kończy się natychmiast. W tym samym momencie. Ale jest zapisane.
W kamerach z baterią zwykle kamera jeszcze kilka, kilkanaście sekund nagrywała.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
Mam A119S.  Parę ogólnych uwag na gorąco:
- kamerka jest identyczna z A119, a jedyna różnica fizyczna to obiektyw, który nie ma już regulacji prawo-lewo (tylko góra-dół)
- funkcjonalnie są dostępne wszystkie te same opcje i ustawienia co w A119, oczywiście poza trybami video (max 1080p60)
- zawartość zestawu wewnątrz pudełka jest taka sama, a moduł GPS też jest identyczny, więc na 99.99% będzie działał też zamiennie z A119
- samo pudełko nowe, bardziej estetyczne od zewnątrz, a akcesoria wewnątrz elegancko zapakowane
- pod ręką miałem akurat tylko kartę pamięci Toshiba Exceria 128GB - kamera bez problemu ją obsłużyła i samodzielnie sformatowała do FAT32
- niestety kamerka już dwa razy zawiesiła się na starcie na ekranie startowym z logo Viofo - być może to kwestia karty pamięci, może jakiś błąd w firmware, może kwestia chwilowego zaniku zasilania przy włączaniu silnika... w każdym razie temat do obserwacji

Poniżej pierwsze statyczne porównania obrazu A119 vs A119S. Filmiki zmontuję i wrzucę później (udostępnię także surowe pliki), zresztą dzisiaj w dzień/wieczorem było dość mglisto i filmiki wyszły dość ponure. Porównanie najsilniejszych trybów video, czyli A119 @ 1440p30 kontra A119S @ 1080p60. Niestety mam spore odbicia od deski rozdzielczej, filtry CPL będę miał od poniedziałku.

A119 @ 1440p30:
[Obrazek: 01a119.jpg]

A119S @ 1080p60:
[Obrazek: 01a119s.jpg]

A119:
[Obrazek: 02a119.jpg]

A119S:
[Obrazek: 02a119s.jpg]

A119:
[Obrazek: 03a119.jpg]

A119S:
[Obrazek: 03a119s.jpg]

A119:
[Obrazek: 04a119.jpg]

A119S:
[Obrazek: 04a119s.jpg]

Ciąg dalszy poniżej... (limit 10 obrazków na post)

A119:
[Obrazek: 05a119.jpg]

A119S:
[Obrazek: 05a119s.jpg]

A119:
[Obrazek: 06a119.jpg]

A119S:
[Obrazek: 06a119s.jpg]

A119:
[Obrazek: 07a119.jpg]

A119S:
[Obrazek: 07a119s.jpg]


A tak to wygląda aktualnie w moim samochodzie Smile

[Obrazek: img2016121.jpg]
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Nie jest źle. Tym bardziej że ta mglista pogoda nie sprzyja robieniu filmów reklamujących kamery. Ciekawe jak filtr CPL poradzi sobie z tymi odbiciami.
Viofo powinno do samochodów Volvo dodawać filtr w gratisie Smile
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 7 gości