Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
(24-02-2017, 14:44:55)rych33 napisał(a):
(24-02-2017, 14:19:48)Dig Dug napisał(a): @hassasin czym przeglądasz filmiki z monitoringiem GPS na mapie ?? Ja próbowałem Dashcam Viewer, ale nie działa.

A119 z softem 2.02 powinna działać z Dashcam Viewer. Jest opisane jako poprawka nr. 1. A119S działa bez problemu.
Problem może być z Datakam gdzie potrzebny jest dodatkowy programik do wyciągnięcia danych GPX.
Program opisany i do pobrania w temacie : https://dashcamtalk.com/forum/threads/no...ows.26384/


Ciekawe, ściągnąłem dashcam viewer i tu mam info o gps i prędkości, ale sam player nie odtwarza obrazu(gdzie VLC i datakam odtwarza)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
(24-02-2017, 15:00:54)hassasin napisał(a): Ciekawe, ściągnąłem dashcam viewer i tu mam info o gps i prędkości, ale sam player nie odtwarza obrazu(gdzie VLC i datakam odtwarza)

To może być problem z rozdzielczością 2K. Spróbuj zrobić filmik 1080p i sprawdź.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
Zmienię i sprawdzę dziś jak będę wracał z roboty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
(22-02-2017, 22:29:33)astra napisał(a):
(22-02-2017, 22:14:23)rych33 napisał(a): [quote pid='255370' dateline='1487785871']

Moja kamera, jak wyjadę z garażu to nie widzi satelitów przez co najmniej 15 minut jazdy. Natomiast, jak stoi samochód pod chmurką, to gps działa od razu. Muszę przyznać, że  GPS w tej kamerze jest bardzo tępy.  Po zatrzymaniu się prędkość pokazuje ok. 50km/h jeszcze przez parę sekund.

No to coś jest nie tak. Nie masz czasem ogrzewanej szyby przedniej ? Albo z jakąś powłoką anty refleksyjną ?
U mnie po włączeniu kamery zwykle po 30 - 40 sekundach jest sygnał. I jak przyspieszam, czy zwalniam to prędkość w miarę równomiernie się zmienia. Wiadomo że jakieś tam opóźnienie jest. Ale nie takie jak opisujesz.
Sprawdzone na A119 i na dwóch A119S. Dlatego jest to zastanawiające.
Powłoka  na szybie pewnie jakaś jest, ale gps w telefonie działa doskonale.
.
.

Wymontowałem dziś kamerkę z auta, nie było łatwo, taśma 3M-niezły przeciwnik. Okazuje się, że gps poza autem działa doskonale. Nawet w domu widzi satelity. Zapewne coś zakłóca w samochodzie. Będę szukał lepszego miejsca.
[/quote]

(22-02-2017, 22:29:33)astra napisał(a):
(22-02-2017, 22:14:23)rych33 napisał(a): [quote pid='255370' dateline='1487785871']

Moja kamera, jak wyjadę z garażu to nie widzi satelitów przez co najmniej 15 minut jazdy. Natomiast, jak stoi samochód pod chmurką, to gps działa od razu. Muszę przyznać, że  GPS w tej kamerze jest bardzo tępy.  Po zatrzymaniu się prędkość pokazuje ok. 50km/h jeszcze przez parę sekund.

No to coś jest nie tak. Nie masz czasem ogrzewanej szyby przedniej ? Albo z jakąś powłoką anty refleksyjną ?
U mnie po włączeniu kamery zwykle po 30 - 40 sekundach jest sygnał. I jak przyspieszam, czy zwalniam to prędkość w miarę równomiernie się zmienia. Wiadomo że jakieś tam opóźnienie jest. Ale nie takie jak opisujesz.
Sprawdzone na A119 i na dwóch A119S. Dlatego jest to zastanawiające.
Powłoka  na szybie pewnie jakaś jest, ale gps w telefonie działa doskonale.
.
.

Wymontowałem dziś kamerkę z auta, nie było łatwo, taśma 3M-niezły przeciwnik. Okazuje się, że gps poza autem działa doskonale. Nawet w domu widzi satelity. Zapewne coś zakłóca w samochodzie. Będę szukał lepszego miejsca.
[/quote]
 
Odpowiedz
@hassasin ja mam to samo. Potplayer i inne odtwarzają, a DV nie odtwarza w ogóle. Ja nie będę gmerał w ustawieniach, poczekam aż Ty sprawdzisz. Ale to trochę mija się z celem schodzić z rozdzielczością z 1440p na 1080p, no chyba że dla tych 60 klatek. Pożyjemy zobaczymy.

@rych33 nagrywałeś w nocy ?? poprawiło się coś, poprawili coś ze Starvisem ??

A ogólnie sprawdzał ktoś WDR w A119 na nowym FW 2.02 ?? Poprawili coś, ale pewnie nie bo by się tym chwalili.
Viofo A119 GPS + CPL   Tongue
 
Odpowiedz
(24-02-2017, 23:00:13)Dig Dug napisał(a): @rych33 nagrywałeś w nocy ?? poprawiło się coś, poprawili coś ze Starvisem ??

W nocy nie jeździłem. Trochę grypa mnie potargała i nimom chynci na razie.
Ale dzisiaj jechałem w dzień jak wyszło trochę słonko. To kolory, ostrość mniód malina. Jeszcze szczęki II z podłogi zbieram Big Grin
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
@rych33 czyli w dzień dorównuje A119, a w nocy pewnie przewyższa. Z tego wynika, że to poprawiona A119, z lepszym "trybem" nocnym. Pasują jakieś filmy porównawcze. Może @pizdys przygotuje, bo pewnie ma obie.

Ciekawe co ze Starvisem porobili.
Viofo A119 GPS + CPL   Tongue
 
Odpowiedz
(25-02-2017, 01:23:40)Dig Dug napisał(a): @rych33 czyli w dzień dorównuje A119, a w nocy pewnie przewyższa.

Moim skromnym zdaniem. A119S z nowym softem nie tylko dorównuje A119, ale przewyższa jakością obrazu w dzień. Pomimo mniejszej rozdzielczości. I to widać gołym okiem. Nie potrzeba do tego lupy Smile Obraz jest żyleta.
A o nocy nie wspomnę nawet.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
na sofcie 2.02 wczoraj nagrałem w trasie calą karte . sprawdzilem wszystkie pliki czytelne
 
Odpowiedz
Zmontowane wczoraj na szybko porównanie A119 vs A119S z najnowszym firmware w obydwu kamerach:



Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
nadal a119 lepiej.

co ciekawe im kadry blizsze tym a119s dogania. jednak dalsze obiekty sa wyrazniejsze a119 bo robote robi wyzsza rozdzialka

w nocy dla wydajnosc taka sama dopuki nie jedziemy bez oswietlenia. chyba jednak wszyscy mamy wlaczone swiatla w nocy


Edit
zauważcie ze a119s na najnowszym sofcie chyba jest celowo przyciemniona zeby kolory byly bardziej naturalne a nie takie "komputerowe"

edit 2
 od 3:10 widac jak na dloni jakiego kopa daje wyzsza rozdzielczosc
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 9 gości