Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
(03-06-2017, 15:03:42)rych33 napisał(a):
(03-06-2017, 13:47:04)beyondthesun napisał(a): podłączyłem pod przetwornicę 230VAC/5VDC-2.0A na wyjściu.. buczenie słychać nadal.. czy ktoś może sprawdzić, czy kamerka też wam buczy - przerywane dźwięki? nie jest to dźwięk jakiś głośny, trzeba się zbliżyć do kamery, żeby usłyszeć, ew. musi być cisza w pokoju.

U mnie w A119 i w dwóch A119S nigdy nie występowały problemy z dźwiękiem. A zasilałem je różnie. Zasilacz oryginalny w aucie, zasilacz od CB radia, komputer  czy zasilacz do gniazdka na 220V.
Ale ja zawsze jak wgrywam nowy soft, to dla spokojności korzystam z tej metody :
https://wr24support.freshdesk.com/suppor...C4%85zanie
Nawet jak soft nie wymaga loadera.
I nigdy nie wgrywam przez USB komputera. Tylko albo w aucie przez oryginalny zasilacz, albo przez zasilacz od CB radia.
Może spróbuj tej metody z resetem i loaderem.

dzięki, zabieram kamerkę i ruszam w trasę. najpierw w ogóle zobaczę jak się zachowuje w aucie i ją trochę wygrzeję - będzie podłączona z kilka godzin, do samego późnego wieczora i zobaczymy. na razie nie robię żadnego upgrade'u firmware'u (jest 2.02).
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
(31-05-2017, 19:38:28)evad napisał(a):
(31-05-2017, 19:27:41)Elephant napisał(a):
(31-05-2017, 13:21:56)beyondthesun napisał(a): niestety rozczarowałem się sklepem wr24.pl jest to na pewno ostatni zakup jaki w tym sklepie zrobiłem

A ja mogę pochwalić.
Kamerkę zakupiłem bezpośrednio w Chinach i mam nieco problem z zasilaniem. Napisałem do kolegi @evad - mógł mnie olać i odesłać do Chin albo zaproponować kupno pianki. A padło tylko jedno pytanie - na jaki adres wysłać ??
Doprecyzowując - aktualnie pianki EVA do A119 są wysyłane na nasz koszt do posiadaczy kamer z lokalnej dystrybucji, natomiast dla "Chińczyków" docelowo będą one dostępne do zamówienia na stronie, a póki co proszę o kontakt bezpośredni w celu ustalenia szczegółów dostawy. W każdym razie nikt chętny nie pozostanie bez odpowiedzi w tej sprawie, niezależnie od pochodzenia posiadanej kamerki.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Można prosić o taką piankę? Niestety moja kamerka ma spory luz między moduł-kamerka Sad
 
Odpowiedz
jak obiecalem tak jest,

nizej fotorelacja z naprawy problemu "luznego" objektywu w kamerach A119 (nie S),
problem dotyczy czesci objektywu ktora po pewnym czasie moze sie obluzowac i wibrowac horyzontalnie na nierownosciach jak na przykladzie nizej:





to ten element (mozna go obracac horyzontalnie):

[Obrazek: ll.jpg]

a wiec rozpoczynamy otwieranie kamery:

1) przednia obudowa trzyma sie na 4 srubkach:

[Obrazek: r.jpg]

[Obrazek: 1.jpg]

2) zwalniamy tasme ktora laczy czesc matrycy/objektywu, chodzi o delikatne podwazenie czarnej czesci zlacza (jak na zdjeciu) na srodku tak aby nie dociskala ona tasmy polaczeniowej (typu FLEX),
po podniesieniu tegj "blokady" tasma z latwoscia sie wysuwa i nie ma ryzyka jej uszkodzenia

[Obrazek: cc.jpg]

3) gotowy modul objetywu wyglada tak:

[Obrazek: 2.jpg]

4) nizej pokazane sa "zabki" trzymace 2 czesci obudowy objektywu, 
swoja obudowe nozykiem odchylalem: tyl od przodu aby nie uszkodzic zatrzaskow trzymajacych jak to widac dokladnie na zdjeciu nizej:

[Obrazek: 3.jpg]

[Obrazek: 4.jpg]

[Obrazek: 5.jpg]

5) obydwie czesci bardzo latwo sie oddzielaja i odslania sie nam caly (jakze prosty) mechanizm:

[Obrazek: 6.jpg]

[Obrazek: 7.jpg]

[Obrazek: 8.jpg]

6) jak widac trzyma sie on jedynie na zasadzie "zakleszczenia" kola w polowie "zebatego" w 2 polowkach obudowy trzymajacej z malym "zabkiem",
sila docisku polowek jak i w ogole dopasowanie tego kola w obudowie sprawia, ze niewatpliwie jest tu troche luzno, 
szczegolnie kiedy temperatura caly plastik troche nagrzeje i obudowa luzniej bedzie zaciskac wewnetrzne kolo, nie wspominajac juz, ze ten maly zabek ma blokowac ruchy poziome:

[Obrazek: 9.jpg]

7) a wiec co robic?
jak zwykle prowizorki najlepsze... kazdy sila wyobrazni napewno z latwoscia cos wymysli, 
ja nie mialem czasu myslec wiec zapalniczka przytopilem (na 2-sekundy) kolo wewnetrzne tak aby ciasniej siedzialo w tym kole (przytapialem zewnetrzna czesc, nie od strony "zabkow"), ostatecznie tak to wyszlo:

[Obrazek: 10.jpg]

[Obrazek: 11.jpg]

poskladalem kamere i teraz objektyw trzyma sie sztywno i nie ma sily aby ponownie sie "wylatal",

naprawa bardzo prosta, zaznaczyc warto, ze obudowa otwiera sie zaskakujaco latwo, nic nie peka a i widac gdzie sa zatrzaski, wiec calosc to czysta przyjemnosc, nie wymagajaca zadnej wiedzy technicznej (jedynie wyobraznia jest tu potrzebna i doswiadczenie w klockach LEGO Wink ), zapewne mozna by tam jakas mala podkladke metalowa "wepchnac"...moze kawalek gumki "recepturki"... po prostu cos co sprawi, ze bedzie w tym kole "ciasniej", i gotowe....

Mam nadzieje, ze widac w czym problem i jak mozna sobie z tym problemem poradzic (ogolnie bez otwierania bym to zakleil - i tez by bylo pewnie dobrze), ale kazdy sam cos wymysli.

Przyznam ze myslalem ze tu bedzie jakis mechanizm "dociskajacy" / jakias blaszka dociskajaca ten objektyw, a tu prosze, nic po za kolkiem w pierscieniu w obudowie z jednym malym "zabkiem"... troche slaby to patent....

pozdrawiam i jak zawsze jak macie pytanie to chetnie odpowiem,

@pizdys
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Wielkie dzięki za dobrą relację foto, pozwolę sobie przekopiować zdjęcia i ewentualnie po okresie gwarancyjnym będę modził. Ja osobiście spróbowałbym nadłożyć klejem grubość ząbków, aby nie ruszać drugiej strony koła.
 
Odpowiedz
(03-06-2017, 10:46:29)pizdys napisał(a): @Smashu, upewnij sie ze zasilacz kamere przez zlacze w kamerze (nie przez GPS), sprawdz czy ladowarka dobrze jest zainstalowana w gniezdzie zapalniczki oraz czy jest czysta ta zapalniczka...

Wystarczyło upewnić się czy kamerka miała luz.. miała.. więc pokroiłem opaski czarne zaciskowe tzw trytytki Smile wsadziłem dwa kawałeczki między kamerke a uchwyt i nagrania już są całe, kamerka się nie resetuje Smile

(03-06-2017, 13:47:04)beyondthesun napisał(a): tak, ale poprzednią kamerkę też identycznie sprawdzałem (przez gniazdo usb komputera) i tego typu rzeczy nie występowały. spróbuję jednak podłączyć pod zasilanie w samochodzie.

edit: podłączyłem pod przetwornicę 230VAC/5VDC-2.0A na wyjściu.. buczenie słychać nadal.. czy ktoś może sprawdzić, czy kamerka też wam buczy - przerywane dźwięki? nie jest to dźwięk jakiś głośny, trzeba się zbliżyć do kamery, żeby usłyszeć, ew. musi być cisza w pokoju.
U mnie na każdym filmie słychać buczenie.. ale się tym nie przejmuje.
 
Odpowiedz
Witam

dla zainteresowanych zakupem. Pre - order do 10.06.2017

https://www.banggood.com/VIOFO-A119S-2-I...s=category bez gps w cenie 109.90$, z kodem 87.92$
lub
https://www.banggood.com/VIOFO-A119S-2-I...s=category z gps w cenie 119.95$, z kodem 95,92$.

Możliwa darmowa przesyłka do Polski. Dla porównania ... http://www.wideorejestratory24.pl/kamera...-a119s-gps za 599pln. Huh  Huh Huh
 
Odpowiedz
(04-06-2017, 15:38:53)pizdys napisał(a): jak obiecalem tak jest,

nizej fotorelacja z naprawy problemu "luznego" objektywu w kamerach A119 (nie S),

dzięki! jestem ciekawy jak serwis to naprawia ;]

(04-06-2017, 23:27:37)Smashu napisał(a):
(03-06-2017, 13:47:04)beyondthesun napisał(a): tak, ale poprzednią kamerkę też identycznie sprawdzałem (przez gniazdo usb komputera) i tego typu rzeczy nie występowały. spróbuję jednak podłączyć pod zasilanie w samochodzie.

edit: podłączyłem pod przetwornicę 230VAC/5VDC-2.0A na wyjściu.. buczenie słychać nadal.. czy ktoś może sprawdzić, czy kamerka też wam buczy - przerywane dźwięki? nie jest to dźwięk jakiś głośny, trzeba się zbliżyć do kamery, żeby usłyszeć, ew. musi być cisza w pokoju.
U mnie na każdym filmie słychać buczenie.. ale się tym nie przejmuje.

a jaką wersję firmware'u posiadasz? 2.02? u mnie wygląda na to, że problem znikł, nagrania są ok, tylko podczas uruchamiania pojawiają się zakłócenia na ekranie. ale to już nie jest istotne, ważne, że kamerka śmiga Smile
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
(05-06-2017, 01:05:32)bigbadwolf napisał(a): Witam

dla zainteresowanych zakupem. Pre - order do 10.06.2017

czy mi się wydaje, czy też zrezygonwali z obiektywu F1.6 i dają teraz to co w wersji bez S: F1.8?
 
Odpowiedz
(05-06-2017, 01:47:10)beyondthesun napisał(a): a jaką wersję firmware'u posiadasz? 2.02? u mnie wygląda na to, że problem znikł, nagrania są ok, tylko podczas uruchamiania pojawiają się zakłócenia na ekranie. ale to już nie jest istotne, ważne, że kamerka śmiga Smile

Dokładnie 2.02 Smile a coś zmieniałeś czy samo z siebie? zauważyłem , że raczej jak nie słucham głośno muzyki i nic nie mówię to słychać buczenie. Jak jest jakieś większe źródło dźwięku to buczenia nie ma albo znacznie cichnie.
 
Odpowiedz
Jest możliwość dokupienia do kamerki A119 kabla zasilającego? W tygodniu będę używał kamerkę w pierwszym samochodzie, a w weekendy w innym i w każdym z nich chciałbym już na stałe zamaskować sobie kable zasilające pod podsufitką. Może jakiś uniwersalny można dokupić, nie koniecznie od tego modelu wideorejestratora?
 
Odpowiedz
@evad Dziękuję za podkładki. A dlaczego są dwie ?
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 7 gości