Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
Ja dziś kupiłem kabel 3m za całe 6 zł. Też będę wykorzystywał w drugim samochodzie.
 
Odpowiedz
(05-06-2017, 10:19:59)Smashu napisał(a):
(05-06-2017, 01:47:10)beyondthesun napisał(a): a jaką wersję firmware'u posiadasz? 2.02? u mnie wygląda na to, że problem znikł, nagrania są ok, tylko podczas uruchamiania pojawiają się zakłócenia na ekranie. ale to już nie jest istotne, ważne, że kamerka śmiga Smile

Dokładnie 2.02 Smile a coś zmieniałeś czy samo z siebie? zauważyłem , że raczej jak nie słucham głośno muzyki i nic nie mówię to słychać buczenie. Jak jest jakieś większe źródło dźwięku to buczenia nie ma albo znacznie cichnie.

nic nie zmieniałem, ale nie mam już buczenia, ani w domu ani w samochodzie Smile jedyne co nadal występuje to zakłócenia zaraz po włączeniu kamerki i to wszystko. to wygląda tak jakby paski przechodziły przez ekran i wszystko się zaraz uspokaja. co ciekawe - tych pasków nie widać na nagraniu w ogóle (tylko na wyświetlaczu). natomiast buczenia już nie mam, nawet teraz mam kamerkę w domu i ją testuję na różne sposoby, obciążam ją najbardziej jak tylko mogę (włączając wszystkie możliwe funkcje) i nic. ale.. ale właśnie.. nie mam GPSu przy niej (został w samochodzie). może to on powodował buczenie? cholera wie, ale w samochodzie z GPSem zamontowanym też buczenia nie mam.. sprawdź czy po odłączeniu od GPSu i podaniu zasilania bezpośrednio na kamerkę też słyszysz buczenie.
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
Photo 
Mam mały problem z mocowaniem kamerki A119 do szyby, zakupiłem dodatkowy uchwyt z przylepcem i jest on trochę inny, to znaczy cieńszy ( jednakowej grubości na całej szerokości) W komplecie z kamerką też jest taki oraz drugi o zmiennej grubości i właśnie ten o zmiennej grubości jest bardzo dobry, natomiast ten cienki, nie pozwala swobodnie ustawić obiektyw przy szybie. Przy próbie podniesienia obiektywu do góry, opiera się o szybę i nie ma takiej regulacji jak przy tym grubszym, gdzie dolna część trochę więcej odsuwa kamerkę od szyby. 
Teraz moje pytanie, czy Ktoś ma zbędne mocowanie (grubsze) i byłby chętny na wymianę na cienką moją.
Potrzebuję zamocować w dwóch samochodach i chciałbym nie ruszać ciągle obiektywem aby nie obluźniać zbędnie obiektywu regulacją.
Fotka mocowania cienkiego i grubszego
   

Edit
Już sobie poradziłem, grubsza podkładka taśmy załatwia sprawę.
 
Odpowiedz
(06-06-2017, 00:59:31)beyondthesun napisał(a):
(05-06-2017, 10:19:59)Smashu napisał(a):
(05-06-2017, 01:47:10)beyondthesun napisał(a): a jaką wersję firmware'u posiadasz? 2.02? u mnie wygląda na to, że problem znikł, nagrania są ok, tylko podczas uruchamiania pojawiają się zakłócenia na ekranie. ale to już nie jest istotne, ważne, że kamerka śmiga Smile

Dokładnie 2.02 Smile a coś zmieniałeś czy samo z siebie? zauważyłem , że raczej jak nie słucham głośno muzyki i nic nie mówię to słychać buczenie. Jak jest jakieś większe źródło dźwięku to buczenia nie ma albo znacznie cichnie.

nic nie zmieniałem, ale nie mam już buczenia, ani w domu ani w samochodzie Smile jedyne co nadal występuje to zakłócenia zaraz po włączeniu kamerki i to wszystko. to wygląda tak jakby paski przechodziły przez ekran i wszystko się zaraz uspokaja. co ciekawe - tych pasków nie widać na nagraniu w ogóle (tylko na wyświetlaczu). natomiast buczenia już nie mam, nawet teraz mam kamerkę w domu i ją testuję na różne sposoby, obciążam ją najbardziej jak tylko mogę (włączając wszystkie możliwe funkcje) i nic. ale.. ale właśnie.. nie mam GPSu przy niej (został w samochodzie). może to on powodował buczenie? cholera wie, ale w samochodzie z GPSem zamontowanym też buczenia nie mam.. sprawdź czy po odłączeniu od GPSu i podaniu zasilania bezpośrednio na kamerkę też słyszysz buczenie.

Nie wiem czemu wszyscy od razu zakladaja, ze mam GPS ? Zasilanie mam jedno, takze u mnie chyba nie ma ratunku ? Ale da sie z tym zyc, takze olac.
 
Odpowiedz
bawiłem się dzisiaj ustawianiem czasu (godziny) w kamerce (bo coś tam mi się zawsze przestawiał - zawsze o te dwie godziny) i zauważyłem, że najprawdopodobniej A119 (tylko wersja 2?) posiada funkcjonalność synchronizacji czasu przez GPSa :o o tyle jestem zaskoczony, bo w poprzednim egzemplarzu czegoś takiego nie miałem, a przynajmniej tak mi się wydaje.. nie przypominam sobie, żeby ustawiony czas zmieniał się po złapaniu sygnału (albo po prostu tego jakoś nie zauważyłem, ale trudno mi w to uwierzyć).. ktoś to też zaobserwował?
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
Mi się zmieniał jak źle ustawiłem strefę czasową.
 
Odpowiedz
(09-06-2017, 00:14:59)Randomir napisał(a): Mi się zmieniał jak źle ustawiłem strefę czasową.

czyli masz synchronizację czasu przez GPS? jaką masz wersję softu?
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
W kamerach z GPS synchrozinacja daty/czasu to w wiekszosci kamer norma...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(09-06-2017, 01:06:32)pizdys napisał(a): W kamerach z GPS synchrozinacja daty/czasu to w wiekszosci kamer norma...

dzięki za info, nie byłem tego świadomy! na samym początku (kilka(naście) dni temu jak dostałem kamerkę), mimo działania GPSu musiałem ustawić właściwą datę oraz czas, bo nic się nie zmieniało stąd moje zaskoczenie  Smile

edit: może, żeby ta synchronizacja działała to najpierw trzeba datę i czas ustawić, żeby coś 'zaskoczyło'? i później się już aktualizowało bez problemu?
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
Z tą 'normą' ustawiania (synchronizacji) czasu, to jakoś bywa różnie i nie do końca potrafi być całkowicie automatyczna.
W moim wynalazku, czas ustawia, ale nie zmienia czasu letniego na zimowy (i odwrotnie).
Za każdym razem muszę ręcznie w ustawieniach zmieniać korekcję z +1 / +2
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
Kamera przyszła mi z 2.02 teraz mam 2.06. Opcji włączenia lub wyłączenia synchronizacji nie widzę.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości