• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119
(25-04-2018, 18:25:13)michal napisał(a): pizdys napisał(a):
Dobry filtr CPL zmiensza EV o jakies -1 co oznacza ze w praktyce kamera zwiekszy poziom naswietlenia EV o +1 (aby zrekompensowac niedoswietlony obraz), to tez "jak reka odja" ostrosc poprawia sie gdy sami zmnjejszymy EV na poziom -1 lub -2 aby byc 100% zadowolonym, 

ostatecznie po zmiejszeniu EV na -1  jasnosc ogolna niewiele ucierpi ale ostrosc poruszajacych sie objektow pozostanie na stalym b.dobrym poziomie.

musimy wiedziec ze EV w kamerach jest jedynie korekta dla automatycznie dobraych wartosci opartych na tym co kamera widzi, zmieniajac recznie EV dodajemy lub odejmujemy dodaktowo jakies kilka "ms" dla ogolnie przyjetych juz wartosci, to tez reczna korekta EV po zainstalowaniu filtra jest tu zalecana, z zasady -1 powinno byc optymalne (ujemny poziom, nie dodatni).
Przy filtrze CPL na A119/A119S i EV-1 obraz wydaje mi się trochę zbyt ciemny... Czy mimo to korzystacie z Ev-1 czy mniej?
[Obrazek: 24goojb.jpg]

Odpowiedz
@slayer, ja używam ustawień EV -1 w moich kamerkach tak jak zaleca @pizdys.
Obraz jest rzeczywiście bardziej przyciemniony, ale dla mnie najważniejszym kryterium w tym momencie jest zwiększona skuteczność odczytów tablic rejestracyjnych, a to moim zdaniem jest najważniejsze.
Przednia kamerka posiada filtr CPL, tylna kamera bez fitra CPL, ale tylne szyby są przyciemnione.
Punkty: 0
Kamery: Przód - CVR-A7810-G PRO / Tył - Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 6 gości