• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
powerbank pod kamerę
Video 
(10-07-2018, 15:11:15)andrejef napisał(a): @pizdys

Odnośnie powerbanka co znalazłem gotowy projekt

https://www.bto.pl/produkt/36518/akumula...-128v-10ah

Może w wolnej chwili mógłbyś napisać do nich maila i zadać im odpowiednie pytania i takiego powerbanka skonfigurować tak by jak najlepiej pasował do naszych autek bo niestety moja wiedza elektroniczna jest praktycznie zerowa. Dodatkowo mógłbyś zrobić ankietę ilu ludzi kupiłoby taki powerbank, a jeśli byłaby odpowiednia ilość ludzi to by się do nich napisało o rabat na np. 10 takich powerbanków. Co Ty na to mistrzu?

Ja się zapytałem, odpowiedź:

"Witam. W odpowiedzi na Pana pytanie ofertowe, ładowanie pakietu ogniw LiFe PO4 z układu elektrycznego samochodu może być jedynie realizowane przez specjalny układ wyrównujący i stabilizujący napięcie do wartości skutecznej ładowania. Nie posiadamy takich w swojej ofercie. W razie dodatkowych pytań proszę dzwonić na poniższy podany nr telefonu. Pozdrawiam. "

Odpowiedz
(11-07-2018, 12:19:48)mfcx napisał(a):
(10-07-2018, 15:11:15)andrejef napisał(a): @pizdys

Odnośnie powerbanka co znalazłem gotowy projekt

https://www.bto.pl/produkt/36518/akumula...-128v-10ah

Może w wolnej chwili mógłbyś napisać do nich maila i zadać im odpowiednie pytania i takiego powerbanka skonfigurować tak by jak najlepiej pasował do naszych autek bo niestety moja wiedza elektroniczna jest praktycznie zerowa. Dodatkowo mógłbyś zrobić ankietę ilu ludzi kupiłoby taki powerbank, a jeśli byłaby odpowiednia ilość ludzi to by się do nich napisało o rabat na np. 10 takich powerbanków. Co Ty na to mistrzu?

Ja się zapytałem, odpowiedź:

"Witam. W odpowiedzi na Pana pytanie ofertowe, ładowanie pakietu ogniw LiFe PO4 z układu elektrycznego samochodu może być jedynie realizowane przez specjalny układ wyrównujący i stabilizujący napięcie do wartości skutecznej ładowania. Nie posiadamy takich w swojej ofercie. W razie dodatkowych pytań proszę dzwonić na poniższy podany nr telefonu. Pozdrawiam. "

Czyli tak naprawdę do auta się nie nadaje, chyba że zakupimy ładowarkę samochodową do LiFePO4 bo inaczej spalimy auto przy ładowaniu. A taka ładowarka kosztuje minimum 3 stówki. Trochę bez sensu robić takie eksperymenty, lepiej ubierać na cellinka lub inne tego typu powerbanki i spać spokojnie.
Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS
Jest: A129Duo GPS

Odpowiedz
Pisałem o tym wcześniej:

(03-07-2018, 18:12:28)marekelb napisał(a): ale i tak

"*Do ładowania należy używać tylko ładowarek przeznaczonych do ładowania LiFePo4."

Odpowiedz
wiele zalezy od BMS
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
(11-07-2018, 12:53:01)marekelb napisał(a): Pisałem o tym wcześniej:

(03-07-2018, 18:12:28)marekelb napisał(a): ale i tak

"*Do ładowania należy używać tylko ładowarek przeznaczonych do ładowania LiFePo4."

Naprawdę to dla Ciebie takie ważne? Patrz post23...

(11-07-2018, 12:57:36)pizdys napisał(a): wiele zalezy od BMS

A masz namiar na BMSa który zadba o bezpieczeństwo?

Odpowiedz
(11-07-2018, 13:01:31)High napisał(a): Naprawdę to dla Ciebie takie ważne? Patrz post23...

Nie tylko dla mnie, a dla każdego kto chce taką baterię ładować w samochodzie.

Odpowiedz
(11-07-2018, 13:06:03)marekelb napisał(a):
(11-07-2018, 13:01:31)High napisał(a): Naprawdę to dla Ciebie takie ważne? Patrz post23...

Nie tylko dla mnie, a dla każdego kto chce taką baterię ładować w samochodzie.

Hahahaha, ja nie o tym. Zostawmy już to....

Odpowiedz
(11-07-2018, 13:08:16)High napisał(a): Hahahaha, ja nie o tym. Zostawmy już to....
Wiem. Ty zacząłeś ...

Odpowiedz
(12-07-2018, 13:50:52)KingOfLeon napisał(a): Witam, naczytałem się na temat zasilania za pomocą Celinka, dla mnie to czarna magia i nie chciałbym mieszać w elektryce auta.
Nie ma jakiegoś prostszego rozwiązania typu powerbank podłączony do gniazda zapalniczki jako przejściówka?

Chodzi mi raczej o ciągłe nagrywanie na parkingu pod marketem lu w centrum handlowym czyli góra przez 1-3 godziny. Nie chodzi mi o nagrywanie przez 1-2 dni non stop tylko o akcydentalne wykorzystanie w takich właśnie sytuacjach typowo parkingowych.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które mam sprawdzone i działa od pół roku to zakup power banku grafenowego(graphen). Szczególnie polecam power banki z własną ładowarką samochodową. Daje czadu.
Niestety sa tylko o małych pojemnościach do 7000 mAh ale za to ładują sie 15-10 min. I nie każdy ma ładowarkę samochodową a musi być naprawdę solidna.
Ma wiele zalet, jest dobrze zabezpieczony przed temperaturą, ogniwa z grafenem są bardzo wytrzymałe, wytrzymują ilość cykli porównywalnie jak ogniwa LiFepo4, obsługuje technologię Quick Charge 2.0 w razie gdy potrzebujesz do telefonu, no i jest dużo tańczy niż Cellink choć nie można porównać go z nim.
Wytrzymywał mi koło 6-7 h na A119 i na A119S a na A129Duo wytrzymuje mi 5-6 h.
Ja zakupiłem po długiej analizie tematu zasilania na Amazonie:
[Obrazek: 61ybljkdho.jpg]

https://www.amazon.de/Blitzladung-Schnel...B0759G1667

Jedyny minus jest taki, że jak się rozładuje to trzeba przełączyć się na zwykła ładowarkę bo w czasie ładowania wysokim prądem nie zasila portów usb.

Odpowiedz
(12-07-2018, 14:29:33)High napisał(a):
(12-07-2018, 13:50:52)KingOfLeon napisał(a): Witam, naczytałem się na temat zasilania za pomocą Celinka, dla mnie to czarna magia i nie chciałbym mieszać w elektryce auta.
Nie ma jakiegoś prostszego rozwiązania typu powerbank podłączony do gniazda zapalniczki jako przejściówka?

Chodzi mi raczej o ciągłe nagrywanie na parkingu pod marketem lu w centrum handlowym czyli góra przez 1-3 godziny. Nie chodzi mi o nagrywanie przez 1-2 dni non stop tylko o akcydentalne wykorzystanie w takich właśnie sytuacjach typowo parkingowych.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które mam sprawdzone i działa od pół roku to zakup power banku grafenowego(graphen). Szczególnie polecam power banki z własną ładowarką samochodową. Daje czadu.
Niestety sa tylko o małych pojemnościach do 7000 mAh ale za to ładują sie 15-10 min. I nie każdy ma ładowarkę samochodową a musi być naprawdę solidna.
Ma wiele zalet, jest dobrze zabezpieczony przed temperaturą, ogniwa z grafenem są bardzo wytrzymałe, wytrzymują ilość cykli porównywalnie jak ogniwa LiFepo4, obsługuje technologię Quick Charge 2.0 w razie gdy potrzebujesz do telefonu, no i jest dużo tańczy niż Cellink choć nie można porównać go z nim.
Wytrzymywał mi koło 6-7 h na A119 i na A119S a na A129Duo wytrzymuje mi 5-6 h.
Ja zakupiłem po długiej analizie tematu zasilania na Amazonie:

https://www.amazon.de/Blitzladung-Schnel...B0759G1667

Jedyny minus jest taki, że jak się rozładuje to trzeba przełączyć się na zwykła ładowarkę bo w czasie ładowania wysokim prądem nie zasila portów usb.

Właśnie chciałbym aby taki powerbank był na stałe podłączony bez przerwy, mógłbym go sobie nawet ukryć w schowku. Jaki byś polecał do tego celu ??
Aktualny dorobek:

[Obrazek: aktualny-dorobek.jpg]

Odpowiedz
@KingOfLeon inne power banki się nie nadają bo ładują się długo niskimi prądami, mają przeważnie 500 cykli ładowania a do tego mogą się zapalić przy wysokich temperaturach. W gre wchodzą raczej tylko power banki z ogniwami LiFepo4 albo Grafenowe.
Ja używam tego jw. ale niedługo chyba kupie coś w rodzaju Cellinka.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości