• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerkę mam kupić ?
(31-05-2018, 17:41:16)pizdys napisał(a): a bym zostal z BV DR550GW az cos naprawde sie pojawi co "urwie dupe" bo obecnie to taka srednio rewolucja w kamerach panuje... bo albo super nagrania ale tryb parkingowy slaby albo slabe nagrania ale parking dobry, BV stoi tak po srodku... Smile zamiast wydac, lepiej odlozyc i kupic za jakis czas cos co naprawde bedzie dopracowane (a nic nie jest dzisiaj zrobione na 100% dobrze i godne polecenia na 100%). Sledze kamery bardzo dokladnie wraz z rozkrecaniem i analiza plyt i wiem co mowie, jeszcze mam miec DR900S i licze ze bedzie OK.

warto zapoznac sie z trybami parkingowymi tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14329

Właśnie potrzebuję takich uwag, sprawa z street-guardian dla mnie jasna.

Inna sprawa, że niestety BV DR550GW działa bardzo niestabilnie, odpalając auto nie zawsze się uruchamia, problem jest raczej "mechaniczny", "lepiej" uruchamia się bez osłony, parę razy już go rozbierałem/składałem na niedługo go starczało ), dlatego nawet jakbym chciał nie mogę zostać z DR550GW,  nie wspominam już o całych przejściach z regulacją ostrości, utratą ostrości przy nagrzania, fatalna jakość nagrań z tylnej kamery, kastom FW, dziwne utraty WiFi lub połączenia z tylną kamerą w przeszłości.

Czekać oczywiście mogę, ale nie wiemy czy będzie coś dopracowane i godne polecenia za 2 miesiące czy za 2 lata Smile
Na pewno poczekam na twoje uwagi co do DR900S, chyba że będę zmuszony zainstalować jakiś "przejściowy" wariant żeby korzystać i wtedy czekać na 100% polecenie  Wink

Jeszcze raz dzięki!

Odpowiedz
Utrata ostrosci w kamerach pod wplywem temp to bardzo znany problem praktycznie dotyczy on 90% kamer na rynku- problem bardziej pojawia sie kiedy kamera poddana zostanie na dzialanie bardzo wysokich temo na sloncu, wszystko wraca do normy jak temp robi sie "normalna", to ze BV traci ostrosc od temperatury samej kamery (ktora pracuje) to tez w tym modelu znany problem (DR550GW), BV duzo poprawilo w jakosci swoich kamer, swoja przygode z kamerami BV zaczalem od DR650S - ktora mnie naprawde pozytywnie zaskoczyla, nastepna moja DR750S mnie rozczarowala praktycznie na poczatku jak sie okazalo ze nagrywa tak:

http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid259699

niestety rozczarowanie tym wieksze ze BV wiedzialo o tym problemie (a ja nie kupilem kamer z "pierwszego rzutu", aby nie trafic na taka), i niestety mimo to mialem problem... ogolnie poprawili duzo (bo na internetowych forach posypaly sie na nich duze negatywy), z tego co widze w DR900S tez sie trafia problem z ostroscia:

przypadek nr1 lekki ale widoczny tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid263334

nr2 juz powazny:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid263728

nr3 tez powazny:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid264260

Wnioski nasuwaja się same, ale jak we wszystkim warto miec swoje wlasne, moim zdaniem na tym etapie i po tak powaznych "aferach" z poprzednimi modelami, ustawienie ostrosci w kamerze to powinno byc cos co firma BV powinna stawiac na pierwszym miejscu (aby pokazac ze stare problemy juz nie dotycza nowych kamer)... oby moja DR900S byla OK.

taka zajawka:
https://youtu.be/DcbZDw_T2io

ahh tak jeszcze mialem Blackvue DR490L - ale to byl taki "niewypal" ze szkoda slow... droga i slaba.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
(29-05-2018, 20:28:20)cra3y napisał(a): -Z filmku ze sklepu WR24 wynika, że całkiem sobie radzi wieczorem, ma nieco za duże wyostrzanie ustawione, da się je zmniejszyć?)
- Czy ktoś używa tej kamery może powiedzieć, jak zachowuje się ostrość w wysokich temperaturach?

Ad. 1 - Nie da się tego zmniejszyć, przeszukałem całe menu.
Ad. 2 - Testowaliśmy ją dość dawno i nie mieliśmy "dostępu do upałów", więc trudno to określić.
Ad. 3 - Kamera ma wyłącznik czasowy wyświetlacza jeśli chodzi o zwykłą jazdę. Jeśli chodzi o bieg wsteczny, to po odpowiednim podłączeniu do światła cofania, w momencie wbicia biegu powinniśmy otrzymać automatycznie obraz z kamery tylnej. Jeśli chodzi o opóźnienie - ze stoperem nie staliśmy, ale jest to góra 2-3 sekundy.

Odpowiedz
Witam ponownie po długiej przerwie. Już kiedyś miałem kamerkę, ale mi ją skradziono... a przy okazji wybito mi szybę boczną. Dlatego szukam kamerki, którą mogę łatwo demontować, a przy okazji ma dobrą jakość nagrywania.
Wstępnie myślałem o Navitel R1000 (na magnes), ale pizdys napisał w marcu, że to bardzo marna kamerka w kosmicznej cenie.
Po przyjrzeniu się różnym modelom, obejrzeniu setek filmów, uznałem, że nie stać mnie na BV DR900S  Tongue Big Grin i skupiłem się na Viofo.

I teraz już naprawdę mam sieczkę w głowie, bo nie umiem zdecydować się na A119, A119S lub A119 PRO (w sumie "dzięki" pizdys oraz rych33 i ich filmikom porównawczym).

Dodam, że jeżdżę głównie po mieście i raczej w dzień niż w nocy.

Cena i możliwości przemawiają za A119, ale nie umiem się zdecydować.
W głowie mętlik, mnóstwo mądrych słów przyjąłem, IMX291 STARVIS w A119S, jakieś WDR, HDR, fakt że A119 ma szerszy kąt itp.,

Niby jest poprawiona wersja V2 tych kamerek, ale... ponoć nadal jest duży problem z wyrabiającymi się pinami od GPS, a nie ukrywam, że kamerkę będę demontował np.kilkanaście razy dziennie. Czy w takim razie Viofo A119* jest dla mnie czy powinienem odpuścić?

Odpowiedz
To też zależy jaki masz przygotowany budżet. Bo jeżeli DR900S jest za wysoką półką cenową to może Viofo A129 Dual.
Tam jest jeszcze lepiej poprawione mocowanie z pinami a poza tym kształt kamerki jest taki, że nie widać jej tak bardzo za szybą.
Wkrótce ma trafić do sprzedaży

https://www.wideorejestratory24.pl/kamer...9-gps-dual

Odpowiedz
Z tym DR900S to był taki żarcik, bo chociaż jest świetna, to jednak nie dam >2k za kamerkę Smile
Widziałem szybki filmik jaki wrzucił evad na temat Viofo A129 Dual i faktycznie poprawiono mocowanie.
Poza tym musiałbym ją kupić, potestować i odstąpić od umowy, bo to jednak jest nowość i mało osób może się wypowiedzieć, więc sam bym bym musiał sprawdzić.
450-500 za A119 GPS vs 850 za A129 Dual - jestem w stanie rozważyć dopłatę, jednak w przypadku A119* wiem, co kupuję, bo jest długo na rynku, a A129 może mieć choroby wieku dziecięcego...
Dlatego właśnie waham się między poszczególnymi modelami A119 i nie wiem wciąż co z tymi pinami. W sumie od tego jest gwarancja/rękojmia, więc i tak nie ma się co przejmować.

Odpowiedz
Mysle, ze wspomniana tu A129 Dual spelni wymagania, ma WiFi, ma LCD (w kamerach bez LCD czasem tego brakuje), jakosciowo mozna przypuszczac, ze poziom wykonania powinien byc nie gorszy niz w poprzednich modelach Viofo (a jest wysoki).

Oczywiscie pewne "choroby" moze miec, ale juz widac ze Viofo poprawilo w niej to co w poprzednich modelach bylo zawodne (np Piny GPS, 
Pewnie kondensatory tez ma lepsze...)

Moja A129 Dual juz w drodze (bedzie w Poniedzialek), bedzie rozkrecana i szczegolowo badana. Niewatpliwie poprzednie modele A119 zrobily na mnie ogrolne wrazenie i ciekawi mnie co w nowym modelu od strony Hardware i konstrukcji sie zmienilo... dam znac.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Hehe i wiem tyle, że poczekam na A129 i kupię ją do testów, a dodatkowo kupię A119 - jeśli nie zobaczę MEGA różnicy, to zostawię sobie A119 Smile

Odpowiedz
Hehe. A ja wiem tyle że sprzedam swoje dwie A119S. I kupię A129 Dual. Kto nie idzie do przodu, ten się cofa Smile

P.S. Przepraszam że dłuższy czas nie odpowiadałem na PW. Kłopoty ze zdrowiem mnie dopadły.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
(14-06-2018, 16:49:54)rych33 napisał(a): P.S. Przepraszam że dłuższy czas nie odpowiadałem na PW. Kłopoty ze zdrowiem mnie dopadły.
Ja dobrze że jesteś Ryszard, sporawo Cię nie było, masz duzo zaległosci do nadrobienia, bierz sie do roboty SmilePozdrowionka

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 10 gości