Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj
#34
W zasadzie nie potrzebujesz programu do formatowania. Możesz wykorzystać w tym celu narzędzia swojego systemu operacyjnego na kompie. Ale jak chcesz to poszukaj w Google "Storage Format Tool" czy jakoś podobnie.
 
Odpowiedz
#35
No nie mogę wykorzystać (bądź nie potrafię) bo w zakładce formatowanie po włożeniu karty 64gb pokazuje exFAT lub NTSC i nie ma do wyboru formatowania do FAT32. Jakby było to bym dupy nie zawracał...
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#36
nie ma FAT32 poniewaz w/g standardow nosniki wieksze niz 32GB nie moga uzywac formatu FAT32 tylko NTFS lub exFAT,

trick z FAT32 na kartach 64gb i 128gb to lekkie nagiecie zasad aby dac mozliwosc uzywania wiekszej pamieci w urzadzeniach ktore nie uzywaja nowego systemu plikow... w jednym urzadzeniu 64GB FAT32 zadziala w innym juz nie.

kiedys byl FAT16 ktory na dyskach do max 4GB mogl byc uzywany.

to tyle na temat formatu, ale aby zwykly Kowalski nie mial watpliwosci i nie wnikal w foramaty zostalo przygotowane w kartach pamieci specjalne oznaczenie SDHC oraz SDXC

SDHC (FAT32): >2 GBs do 32 GB
SDXC (exFAT): >32 GB do 2 TB

czyli jezeli widzimy na opakowaniu kamery/aparatu oznaczenie ze jest kompatybilna z kartami SDHC to latwo zgadnac ze wejdzie karta max 32GB

jezeli natomiast widzimy, ze dziala z SDXC to mamy do czynienia z czyms konkretnym bo moze to byc nawet karta 1000GB
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#37
Rosomak napisał(a):No nie mogę wykorzystać (bądź nie potrafię) bo w zakładce formatowanie po włożeniu karty 64gb pokazuje exFAT lub NTSC i nie ma do wyboru formatowania do FAT32. Jakby było to bym dupy nie zawracał...
W systemowych aplikacjach faktycznie nie znajdziesz. Jest taki program Fat32 Format. Bezpłatny, znajdziesz po wygooglaniu. Ja formatowałem nim nawet dysk 320 GB do mojego tunera sat, bo gdy był na NTFS to zaczął mieć kaprysy. Teraz śmiga bez problemów.

Namalowałem w Tapatalk
 
Odpowiedz
#38
Zgadza sie ale kolega szuka rozwiązania w postaci 1 programu z rozwijanymi formatami zapisu plikow do wyboru. Jeden program do różnych potrzeb formatowania. Smile
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile
 
Odpowiedz
#39
Zakupiłam kartę Samsung 64 GB SDXC Clas 10 o nr MMB3RO8BUACA-GE (przy kupnie nie przywiazałam uwagi do numeru i nie wiem czy to ma duże znaczenie), oraz sformoatowałam do FAT32 przez podany wyżej programik. Karta uzwana ma być w G1WH.

Lecz pojawił się problem z nagrywaniem (z pierwszą lepszą najtańszą 4 GB nie ma problemu), dokładnie nie znam skutków, gdyz nie ja korzystam, ale skarży mi się ojciec ;P

Czy to wina karty będzie czy raczej oprogramowanie nowe wgrać i będzie po problemie?
 
Odpowiedz
#40
ciezko zdiagnozowac problem gdyz nie ma pewnosci skad jest karta i czy jest ona oryginalna oraz sprawna, moze sie tez zdazyc ze Twoja karta nie bedzie kompatybilna ale mysle ze to malo proawdopodobne...
przede wszystkim sprawdz czy karta pamieci jest sprawna tym programem:

http://www.pliki.autowrzuta.pl/karta_pa ... 2testw.exe

na koncu bedziesz miec podana informacje czy karta jest sprawna.

jezeli jest ok, to sformatuj karte tym programem:

http://www.pliki.autowrzuta.pl/karta_pa ... matter.exe

po tych czynnosciach wszsto powinno dzialac, jezeli nadal beda problemy wgraj oprogramowanie LS388W ktore znajdziesz tu:

DDO LS388WFirmware

nagraj ten plik na karte pamieci, podlacz do zasilacza, poczekaj 30sek i gotowe,
pamietaj aby usunac na koncu ten plik z karty pamieci aby nie aktualizowac kamery przy kazdym podlaczeniu do zasilania.

daj znac, domyslam sie ze Twoja karta Samsung to nowy typ karty od samsunga,
nr ktory podales nie istnieje jako dostepna w sprzedazy w samsungu.

czy to napewno karta 64GB SDXC Class UHS-I?

pozdrawiam.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#41
moim zdaniem po zmianie FW zadziala Smile
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile
 
Odpowiedz
#42
onlyxme napisał(a):Zakupiłam kartę Samsung 64 GB SDXC Clas 10 o nr MMB3RO8BUACA-GE (przy kupnie nie przywiazałam uwagi do numeru i nie wiem czy to ma duże znaczenie), oraz sformoatowałam do FAT32 przez podany wyżej programik. Karta uzwana ma być w G1WH.
Ta karta nie będzie działać poprawnie. Prawdopodobnie jest to seria kart 8GB przerobiona na 64GB (zobacz: http://yarportal.ru/topic553583s0.html" albo http://yarportal.ru/topic553583s0.html". Kod producenta oryginalnych kart jest krótszy, mniej więcej taki: MB-MGCGBA albo MB-MGCGB. Przy odrobinie szczęścia karta będzie działać zapisując dane jedynie na części swojej powierzchni. Podrobione karty to zmora zataczająca coraz szersze żniwo.

Oryginał Samsunga wygląda tak:
 
Odpowiedz
#43
tez tak mi sie wydaje ze to jakas karta dziwnego pochodzenia,

samsung robi karty 64GB o 3 oznaczeniach:

MB-MGCGB <- najbardziej znana....
MB-MG64DA <- szara nowy typ 64GB
MB-MP64DA <- pomaranczowa nowy typ 64gb

tutaj info:
http://www.samsung.com/pl/consumer/memo ... e/sd-cards

@onlyxme, na google nic nie znajduje pod twoim oznaczeniem MMB3RO8BUACA-GE czy to dobry kod produktu?
Zadbajmy o forum - nie róbmy śmietnika, bo potem z porządkami rożnie to bywa
 
Odpowiedz
#44
Panowie szukam karty 32gb lub 64gb do G1WH. Co polecicie? Kiepsko z kasą stoję i nie zależy mi na firmówce(ważne żeby działała)

Czy ktoś orientuje się może ile wchodzi nagrania na takie karty?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości