Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Ktora najlepsza?
Blackvue DR900S 4K
Blackvue DR750S 1080P
Viofo A129 DUO
Viofo A119
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR900S vs Viofo A119/A129 [Porownanie TVPizdys]
#23
Przyklad kamery nagrywajacej w trybie LOW-Bitrate (parking mode):
[Konstrukcja niemal identczna jak Viofo A129/A119S]

Kompresja to niecale 3mbps@1080p normalnie kamera ma okolo 15mbps@1080p

https://youtu.be/KdvTGHjwvi8

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#24
@pizdys dzięki za dodatkowe wyjaśnienia w sprawie temperatury pracy, faktycznie nie wziąłem pod uwagę, że DR900S pobiera więcej prądu / mocy, co też ma duże znaczenie.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#25
Panie i Panowie mam wiadomosc z ktorej jestem mega "dumny" Cool

Viofo doda tryb Parkingowy LOW-Bitrate w nowym firmware ktory za kilka tygodni bedzie dostepny!

[to jest oficjalne potwierdzenie od goscia ktory robi Firmware dla Viofo - 100% pewne, wlasnie dostalem maila]
nie da sie ukryc, ze producentow "sluchajacych" klientow trzeba cenic (malo spotykane dzisiaj).

Tym sposobem Viofo zaskakuje po raz kolejny, wczesniej z kondensatorami Vina-Tech a teraz z uaktualnieniem trybu parkingowego i to na pozim jaki generalnie jest jednym z najlepszych jakie mozna znalezc (szok!).

Czy ktos jeszcze z krzesla spadl (oprocz mnie)? Wink
(Autentycznie powalila mnie szybkosc akcji-reakcji tego producenta)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#26
Brawo !!!! @pizdys jednak Ty to jesteś gość ... szacun

Teraz tylko czekamy na dobrą promocję na A129 i kupujemy hurtem ...
 
Odpowiedz
#27
(22-06-2018, 13:12:36)pizdys napisał(a): Czy ktos jeszcze z krzesla spadl (oprocz mnie)? Wink
Owszem ja spadłem i podnieśc sie nie mogę Smile Dlatego że moze przy okazji prac nad trybem parkingowym do A 129, ktoś pomyśli że skoro można tak udoskonalić  Duala to czemu nie zrobić czegoś podobnego w A 119S lub Pro
 
Odpowiedz
#28
Ten tryb ma byc dodany we wszystkich aktualnych Viofo:
A119,
A119S
A119 PRO
A129
(i chyba tez pozostale modele, ale nawet jak nie do z czasem zrozumieja ze warto go dodac, bo jest po prostu najbardziej niezawodny i latwy w implementacji tryb parkingowy). System integralnosci danych Viofo w kamerach ma bardzo niezawodny wiec to 5min aby zrobic Low-Bitrate.

Prezentacja trybu LOW-Bitrate tutaj:



zaleta jest mozliwosc nagrywania w sposob ciagly dlugich nagran z dzwiekiem przy malej kompresji pliku (szczegolnie wazne na parkingu).
jakosc pozostaje calkiem dobra (bo malo sie rusza), a plik zajmuje bardzo malo miejsca:
1min = 22mb (tylko 22mb)

na karte 32GB wchodzi okolo 40godzin, podczas gdy normalnie nagraloby sie okolo 2-3godziny a 1min w normalnym trybie mialaby 112mb (przy 15mbps)
Jakosc i straty pokazuje w/w film.

Nie ma wiec potrzeby zakupu "duzych kart pamieci" bo skoro na 32GB wejdze 40godzin, a na 64GB = 80godzin (nawet Cellink nie utrzyma tak dlugo) to chyba zakup 128GB jest "szalenstwem" Wink

mbps to mb/s kalkulator jes tutaj:
https://www.gbmb.org/mbps-to-mbs

Novatek to akurat jeden z tych SOC ktory rewelacyjnie radzi sobie z kompresja pliku, jakosc przy 15mbps to ekwiwalent 20mbps dla Ambatella (a i tak sie sypie).
to tez 2.5mbps daje zaskakujaco przyzwoite rezultaty na tle nawet Thinkware 15FPS@1080p/5mbps.

Novatek - na kontrolerach w monitorach LCD sie tak wyrobil (pod matrycami LCD) i zapewne stad ich doswiadczenie w przetwarzaniu obrazu.
ale w innych dziedzinach sa slabi (brak H.265, brak bufora, lagi z Cloudem, lagi z MMC)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#29
Jak myślicie, czy niedługo pojawi się udoskonalona wersja A129? Gdyby dual nagrywał w takiej jakości w jakiej A119 PRO to już dawno bym się nie wahał :/
 
Odpowiedz
#30
Mysle, ze to kwestia czasu, rozwoj kamer ciagle idze do produ, kiedys byly tylko 720p kamery, pozniej 1080p, teraz 1440p a nawet 4K, procesory sa coraz lepsze i bardziej energooszczedne (mniejsze straty ciepla) co pozwala stosowac je w samochodzie np kiedy jest "cieplo".

Thinkware ma miec 1440p w dualu,
DOD ma QR10, ale obraz jest beznadziejny i po za tym DOD stawia na "niezawodnosc baterii" (a przeciez takich nie ma), wiec na QR10 patrzec trzeba jako na kamere ktora ktos celowo "niedopracowal",
ale technicznie pokazuje ona ze jest 1440p w kanalach wiec powoli takie kamery beda sie pojawiac (jak A119 PRO w 2CH), Viofo nigdy nie zostawalo "w tyle" i napewno beda gonic za konkurencja tym bardziej ze widza w tym zysk $$$$ i swoja marke juz maja rozpoznawalna.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#31
Super wiadomość
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#32
Może z krzesła nie spadłem ale szczękę zbieram od paru minut. Poczekam oczywiście na oficjalny firmware ale jeżeli wprowadzą to będzie HIT. Że tacy są otwarci na uwagi i propozycje oraz że tak szybko wprowadzają je w życie - to jest nie do wiary.

Wysłano ze smartfona
 
Odpowiedz
#33
REKLAMA!
Zapraszam forumowiczów AW do skorzystania ze specjalnej oferty przedsprzedaży Viofo A129 DUAL w sklepie WR24.PL:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14396
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości