• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerkę mam kupić ?
(16-01-2019, 16:54:55)luk4as napisał(a): Viofo A129 + Samsung Evo pomarańczowa 256 + Cellink neo9 i będzie Pan zadowolony

Witam czy do tego zestawu musi być pomarańczowa karta pamięci koniecznie, trochę ciężko ją dostać za to czerwonych jest dużo, jaka jest różnica?  mógłbyś luk4as wyjaśnić?

Odpowiedz
(18-01-2019, 12:09:29)sokolek1977 napisał(a):
(16-01-2019, 16:54:55)luk4as napisał(a): Viofo A129 + Samsung Evo pomarańczowa 256 + Cellink neo9 i będzie Pan zadowolony

Witam czy do tego zestawu musi być pomarańczowa karta pamięci koniecznie, trochę ciężko ją dostać za to czerwonych jest dużo, jaka jest różnica?  mógłbyś luk4as wyjaśnić?

Masz temat odnośnie jakie karty działają lub nie z daną kamerką.
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14360
A129G DUAL + EVO 256GB
Ford Mondeo TDCi 2.0L PowerShift 2013

Odpowiedz
Panowie jakąś tania kamerka na tył do użytku jako kamera cofania tylko? Najlepiej wi fi

Odpowiedz
(21-01-2019, 13:36:14)Pietrek86k napisał(a): Panowie jakąś tania kamerka na tył do użytku jako kamera cofania tylko? Najlepiej wi fi
Ja mam Xiaomi Yi i daje radę

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
Witam,
jestem nowym użytkownikiem Forum. Od jakiegoś czasu przeglądam różne tematu dotyczące wideorejestratora, a dziś
dodałem aktywność Smile

W najbliższym czasie chciałbym kupić kamerkę samochodową i przeglądając wątki, w moim budżecie, wybór raczej padnie na Viofo.
Teraz tylko pytanie, który model dokładnie... bo czytając ciągle wszystko się miesza

Myślałem raczej o czymś z modeli A119, A119S bądź A119Pro ... A129 (nawet w wersji pojedynczej) raczej już powyżej budżetu, chyba, że jakaś dobra cena się trafi.

1. Czy obecnie w sprzedaży modelu A119S jest wersja tylko z obiektywem F/1.8?
2. Jak w tej chwili wygląda kwestia softu w modelach A119, A119S i A119Pro?
Jakie są zmiany względem pierwotnego softu?
3. Na czym polegał problem z jakością obrazu wersji A119Pro?
4. Czy oprogramowanie do A119 z HDR jest aktualne czy to była tylko taka wersja chwilowa, testowa?
Czy w modelu A119S też jest/był testowany system HDR?

5. Patrząc na różne posty, filmiki, mega fajnie zrobione porównania to chyba delikatnie lepiej ocenianą jest A119 przed A119S.
Jak w porównaniu z tymi dwoma wypada A119Pro? Plusy minusy?

Chciałbym kupić jeden z tych modeli i na czym mi zależy to:
- zamierzam zakupić również filtr CPL,
- moduł GPS raczej nie jest mi obecnie potrzebny (może w późniejszym czasie).
- tryb parkingowy pewnie by się przydał, więc który model, który soft dawałby lepsze wsparcie do tego
- oczywiście chodzi o jak najlepszy obraz, w ruchu, w ciągu dnia/nocy jak i przy gorszych warunkach.

Gdzieś było podane, że A119 szybciej złapie ostrzejszy obraz statyczny, natomiast A119S w ruchu, aczkolwiek było również podane fajne porównanie gdzie jednak A119 lepiej wypadał w cyklu ruchowym. Czy to właśnie zależy też od softu i przez testowany system HDR?

Czy manualne ustawienie, zmniejszenie poziomu EV (na którymś teście były takie przedstawione róznice) zniweluje różnice w nagraniach między A119/A119S ?

Jak za bardzo nakombinowałem to z góry przepraszam i mam nadzieję na jakąś pomoc Smile

Odpowiedz
(11-02-2019, 15:54:41)Kristo napisał(a): tryb parkingowy pewnie by się przydał, więc który model, który soft dawałby lepsze wsparcie do tego
jeżeli zalezy Ci na trybie parkingowym i niekoniecznie na GPS to zdecydowanie A 129 single bez GPS

Odpowiedz
Czy zależy na trybie parkingowym? Może tak, jakby się dało, to owszem, ale nie jest to dla mnie warunek konieczny.

Tak jak pisałem wyżej, patrząc na budżet, to wolałbym coś z A119/ A119S ew. A119Pro.. A129 trochę za duży budżet.
Mówię o kupnie w Polsce, chyba, że wtedy zakup na BangGood.

Czy w modelach A119/A119S nie ma szans na sensowny tryb parkingowy podłączony do Powerbanka bądź do stałego zasilana z akumulat. samochodowego?

Odpowiedz
(11-02-2019, 17:14:54)Kristo napisał(a): Tak jak pisałem wyżej, patrząc na budżet, to wolałbym coś z A119/ A119S ew. A119Pro.
w tych trzech modelach raczej sensownego trybu parkingowego nie uswiadczysz, tylko nagrywanie ciagłe. W A 129 jest LB.
Co do wyboru z trzech podanych modeli A 119 xxx,to cokolwiek bys nie kupił to nie bedziesz załował, wszystkie nagrywaja rewelacyjnie z małymi niuansami,które nie maja wiekszego znaczenia tylko do A 119 masz modowane FW i wiecej mozliwosci, co nie znaczy ze pozostałe S czy PRO sa gorsze. Dla zwykłego zjadacze chleba wszystkie sa godne polecenia. jezeli masz ograniczony budzet kup najtańszą

Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź Smile.
To teraz oczywiście ciąg dalszy pytań, przez ostatnie dni dalej przeglądałem tematy, posty i żeby nie zadawać
za każdym razem jednego osobnego pytania, to taki mały zestaw:

1. Czy nowe kondensatory, o których pisał @pizdys czyli Hy-Cap Vina-Tech są obecnie stosowane we wszystkich modelach serii A119* czy tylko w wersji A119Pro?
Rozumiem, że w modelu A129 również są montowane te lepsze?

2. Czy sporadyczny problem puchnięcia kondensatorów w pierwszych wersjach A119 jest nadal obecny czy został już wyeliminowany ten problem?[url=http://www.autowrzuta.pl/member.php?action=profile&uid=190][/url]

3. Czy dalej pojawia się luz w mocowaniu obiektywu i są drgania horyzontalne w wersji A119?

4. Czy dalej w A119S jest problem z ostrością po lewej stronie (ktoś na Forum pisał że to kwestia położonej farby na elemencie konstrukcyjnym)? Czyli kwestia kontroli jakości podczas produkcji.

5. Czy manualne ustawienie EV na poziom -1/-2 jest możliwe w każdym modelu serii A119*  czy tylko A119?  i jakie ma to przełożenie realne? Co poprawia co zabiera? Smile

6. Czy w obecnych softach w każdym modelu serii A119*  jest możliwość wyboru nagrania różnych formatów plików tj. mp4/TS ? Z tego co przeczytałem format zapisu pliku TS jest bardziej bezpieczny i trwały w przypadku nagłego braku zasilania, uderzenie itp, zgadza się?

7. Czy skutecznie działający alert o braku nagrywania mają wszystkie obecne modele A119* czy tylko A119Pro?
To kwestia hardware czy również softu?

8. W jednym z tematów @pizdys pisał o tym, że wszystkie modele serii A119* będą miały możliwość nagrywania parkingowego ciągłego w trybie Low-Bitrate? Czy tryb został wprowadzony czy posiada go tylko najnowszy model A129?
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...394&page=3

9. Czy jest szansa dostania gdzieś modelu A119 z wgranym trybem HDR? Na Forum było wspomniane, że jeden z softów w wersji Beta był wgrany i Wasze oceny tego trybu były bardzo pozytywne Smile

10. Czy model A119Pro z obecnym najnowszym softem daje poziom nagrywania w nocy podobny do A119 (wersja klasyczna bez HDR) czy bardziej do A119S, która ma bardzo dobre Wasze oceny zwłaszcza gdy jest mega ciemno?

Rozumiem, że obecny soft do A119Pro już dał duże poprawki w trybie nocnego nagrywania względem pierwszej serii?

11. Czy instalując soft na dany model wystarczy, że zainstaluję najnowszą wersję i wszystkie poprzednie poprawki są również obecne w tym najnowszym czy najnowszy zawiera tylko jakieś wybrane elementy, a tak żeby mieć poprzednie, to muszę mieć również poprzednie aktualizacje po kolei? Po prostu kiedyś kilka razy spotkałem się z różnymi praktykami producentów/programistów.

12. Czy ktoś z Was korzystał z tych modyfikacji?
https://www.youtube.com/watch?v=_5-UvEQaGsY

Jak się u Was sprawdziły, jakie efekty, plusy minusy? Na filmiku jest pokazany mod dla wersji A119S, ale w opisie są linki również do pozostałych modeli.
Jakie są różnice w tym softach w stosunku do oficjalnych firmowych softów producenta?

--------------------------------------------------------------------------------
Tak czytam czytam te różne wątki i masakra w głowie powstaje, czasami chyba po 0,5l mniej się człowiekowi kręci w głowie Smile
Tak podsumowując, to piszecie że A119 z nowym softem daje niby mniejszą ostrość, ale lepiej jest w stanie wyłapać numery tablic w ciągu dnia od modelu A119S? Z drugiej strony piszecie, że mniejszy kąt widzenia daje lepszą szczegółowość obrazu niż kamerka z większym kątem widzenia, czyli teoretycznie to w tym przypadku model A119S powinien dawać lepsze rezultaty (A119 kąt 160stopni, A119S 135stopni)? Dlatego już wszystko miesza się w głowie Smile.

-------------------------------------------------------------------
Czyli model A119S najlepiej się sprawdzi jak ktoś dużo częściej korzysta z niej w nocy, zwłaszcza w mocno zaciemnionych miejscach?
W ciągu dnia model A119 troszkę lepiej sobie radzi niż model A119S?
A jak z modelem A119Pro? @pizdys pisał o obrazie żyleta w ciągu dnia... a później poprzez nowy soft obraz nocny również został mocno poprawiony?

Po prostu chciałbym w ciągu 2-3 dni zamówić jakąś kamerkę i próba zebrania wszystkiego w całość, taaa pewnie marzenia Rolleyes .

------------------------------------------------------------------------
I jeszcze małe zapytanie ogólne:
Co sądzicie o pomyśle zrobienia jakiegoś przylepca w widocznym miejscu, taka mała encyklopedia ze skrótów stosowanych na Forum? Rozumiem, że dla osób będących w temacie to wszelkie skróty literowe są jak alfabet i wszystko jest jasne. Natomiast taka ściąga mogłaby być bardzo pomocna dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z Forum i tematyką wideorejestratorów.
Zawsze można by odpalić ściągę w osobnym oknie i na bieżąco poznawać co znaczą poszczególne skróty i jest szansa, że byłoby również mniej zapytać o niektóre oznaczenia.
Coś podobnego zostało zastosowane na innym, sportowym Forum, i sprawdzało się wyśmienicie.

Może ktoś przebrnie przez te moje wypociny, dzięki Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 19 gości