• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy działa ci filtr CPL Viofo?
TAK
NIE
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oryginalny filtr CPL do Viofo - czy działa?
(08-07-2018, 13:45:57)przemopk napisał(a): Z ciekawości sprawdzę dokładnie jak to wygląda w moim przypadku. Filtr zakupiłem na banggood, razem z A119.

Edit.
Filtr nie jest idealny, ale zdecydowanie redukuje odbicia kokpitu. Widać też efekty przy teście białej kartki. Nie zauważyłem natomiast przycięć po bokach obrazu, które widać u @High.

Dla zainteresowanych mogę udostępnić film.

To naprawdę interesujące. bo u mnie przycinał obraz na A119S i na A129 też przycina. Może ja jednak mam jakąś podróbę? Musze znaleźć kogoś w pobliżu i porównać te filtry. Bo aż mi się nie che wierzyć że Viofo takiej niskiej jakości filtr wypościło. Rozumiem że to nie jest filtr jakości fotograficznej, ale żeby aż tak,,,, plus ta obudowa zachodząca na obraz...
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene

Odpowiedz
@High Może być tak, jak piszesz. Poniżej przesyłam nagranie, EV -1.

Nagranie

Odpowiedz
Panowie, po Waszych wpisach jestem w kropce. Zamierzam kupić ten rejestrator od razu z filtrem. O pochodzenie się nie martwię, bo z WR24, natomiast mam dylemat co do jego funkcjonalności. Z nagrania od @przemopk wynika, że coś tam niweluje, ale nie tyle, na ile bym się spodziewał. Teraz jest kwestia czy, cytując klasyka, "plusy nie przesłonią nam minusów"? @przemopk, jesteś zadowolony, czy podczas deszczu, czy wieczorem nie zabiera on zbyt dużo światła, i jeszcze jak możecie, napiszcie, jak się go reguluje. Rozumiem, że sam filtr obraca się w obudowie? Dzięki.

Odpowiedz
(09-07-2018, 11:28:47)andrzej2212 napisał(a): Panowie, po Waszych wpisach jestem w kropce. Zamierzam kupić ten rejestrator od razu z filtrem. O pochodzenie się nie martwię, bo z WR24, natomiast mam dylemat co do jego funkcjonalności. Z nagrania od @przemopk wynika, że coś tam niweluje, ale nie tyle, na ile bym się spodziewał. Teraz jest kwestia czy, cytując klasyka, "plusy nie przesłonią nam minusów"? @przemopk, jesteś zadowolony, czy podczas deszczu, czy wieczorem nie zabiera on zbyt dużo światła, i jeszcze jak możecie, napiszcie, jak się go reguluje. Rozumiem, że sam filtr obraca się w obudowie? Dzięki.

Ja nie mam zbyt dobrych doświadczeń.

Plusy:
- niwelowanie odbić światła (obrazów, refleksów) od szyb innych aut. (czy to jest potrzebne do odczytu rejestracji lub identyfikacji osób?)

Minusy:
- filtr chyba czasem trzeba samemu dostroić jak u mnie, bo nie było żadnego efektu.
- zachodząca na obraz obudowa (mam oryginał)
- w dni gdy jest szaro i buro, deszcz (brak słońca i wieczorami) następuje dziwna ziarnistość w nagraniach, takie pałeczki w różne strony na filmie.
- filtr nie potrafi nawet w części zredukować odbicia konsoli i słupków w moim aucie
- według nieoficjalnej instrukcji z filtrem najlepiej zjechać EV do -1, no kurcze...jeśli to oryginalne akcesorium to czemu tego nie napiszą że przy założeniu filtra zmieniają się parametry obrazu.

Ale może się czepiam i nie znam się.
Myśle że kwota za filtr nie jest wygórowana i każdy powinien sam sprawdzić na swoim aucie.

Co do regulacji:
Filtr się obraca w obudowie, ale to katorga z ustawianiem. Lepiej go delikatnie wyjąć i patrząc przez niego dostroić ustawienie niwelacji odbić i tak wsadzić do obudowy. UWAGA! szkiełko działa tylko w jedną stronę, przynajmniej u mnie i w zakresie kilku stopni obrotu jest najskuteczniejsze.

Odnalazłem ory pudełko z filtra i jest na 100% ory od polskiego dystrybutora Viofo. Także może mi sie trafił jakiś bubel z obudową. A moje wymagania były zbyt wygórowane co do działania.

Odpowiedz
@przemopk, filtr dziala bardzo dobrze, ale na nagraniu pewne czynniki utrudniaja usuniecie tej "bialej kartki":
- Biala kartka jest z boku szyby i jej odbicie rozklada sie na wiele posrednich katow wynikajacych z wielkosci szyby i jej krzywizny
- nie jest ona bezposrednio pod szyba, i faktycznie po to jest regulacja aby dopasowac jej wyeliminowanie, ale jest ona spora a szyba w aucie nie jest idealnie prosta.

niezej pokazana zasada dzialania:
- filtr CPL usuwa jednie odbicia padajace tylko z jednego idealnego kata
- kartka jest na zakrzywieniu, gdzie krzywizna szyby rozklada ja na wiele innych katow, przez co filtr nie moze jej calej wyeliminowac, pod szyba byla by znacznie lepiej "usunieta"

[Obrazek: cplangle.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
OK Panowie, dzięki. Zamówię z filtrem. Kwota niewygórowana, a jak sam organoleptycznie się nie przekonam, to się nie dowiem.
Sorki za mały OT, ale chciałem dopytać. @pizdys, z Twojego doświadczenia, po przesiadce z G1WH na A119 PRO odczuję zauważalny skok jakościowy (zwłaszcza nocą)?

Odpowiedz
Tak, roznice beda naprawde znaczne na korzysc A119/PRO, pod kazdym wzgledem A119PRO wypadnie lepiej, w ruchu, w zupelnych ciemnosciach, oddanie kolorow, rozdzielczosc...a nawet niezawodnosc jest lepsza z uwagi na kondensatory, oraz lepszy objektyw (nie traci ostrosci np kiedy jest wysoka temp).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
@andrzej2212
Od początku jeździłem z filtrem i byłem święcie przekonany, że tak jest lepiej. Nie robiłem porównań na dłuższej trasie i przy różnych warunkach. W przyszły weekend może znajdę chwilę, by się pobawić.

@pizdys
W pełni się zgadzam. Kartka celowo została położona w tym miejscu, by zobrazować efekt testu. Kąty padania światła, krzywizna szyby, nieczystości na szybie, lokalizacja elementów "w polu kamery" - to wszystko ma duży wpływ przy próbie redukcji odbicia. Twoje oznaczenia na zdjęciach i schemat są świetnym uzupełnieniem słów.

Odpowiedz
(09-07-2018, 13:41:40)przemopk napisał(a): @pizdys
W pełni się zgadzam. Kartka celowo została położona w tym miejscu, by zobrazować efekt testu. Kąty padania światła, krzywizna szyby, nieczystości na szybie, lokalizacja elementów "w polu kamery" - to wszystko ma duży wpływ przy próbie redukcji odbicia. Twoje oznaczenia na zdjęciach i schemat są świetnym uzupełnieniem słów.

Co prawda, to prawda. Do mnie też najbardziej trafiają wartości fizyczne, a @pizdys w temacie ma naprawdę obszerną wiedzę. Dzięki chlopaki, nie pozostaje mi nic innego, jak zamawiać sprzęta.
@przemopk, jak pokombinujesz u siebie, to napisz co i jak, ja też odezwę się jak u mnie to wygląda..
Raz jeszcze dzięki wszystkim.

Odpowiedz
@High, super, ze dodales ankiete! pkt reputacji dodane!

(09-07-2018, 14:24:54)andrzej2212 napisał(a): Do mnie też najbardziej trafiają wartości fizyczne, a @pizdys w temacie ma naprawdę obszerną wiedzę. Dzięki chlopaki, nie pozostaje mi nic innego, jak zamawiać sprzęta.

super slyszec, ze informacje sie przydaja!
thx!

Odpowiedz
(09-07-2018, 21:47:54)pizdys napisał(a): @High, super, ze dodales ankiete! pkt reputacji dodane!

Sam dużo korzystam z bazy wiedzy tego forum i uważam ze to doskonały pomysł by ja skutecznie rozszerzać.
Trzeba się dzielić wiedzą bo inaczej inni popełniają nasze błędy, wydają kasę a do tego takie społeczności mają wpływ czasem na producentów sprzętu i dystrybutorów.
Zresztą, co ja będę pisał rzeczy dla Ciebie oczywiste.
Ale dziękuję za punkty Smile miłe.

(09-07-2018, 01:39:12)przemopk napisał(a): @High Może być tak, jak piszesz. Poniżej przesyłam nagranie, EV -1.

Nagranie

Dzięki za nagranie, widzę że działa. U mnie podobny efekt, ale ja liczyłem na redukcję słupków i konsoli.
Ale i tak zdjąłem CPL.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości