Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór zestawu do nocnego monitoringu samochodu
#1
Witam wszystkich.

Przeglądam forum od kilku dni w poszukiwaniu jakiegoś sensownego zestawu do monitorowania samochodu na parkingu głównie w nocy. Już kilkukrotnie nieznani sprawcy dokonali wandalizmu na moim samochodzie. Chciałbym ułatwić trochę sprawę policji i zacząć monitorować samochód aby chociaż uchwycić sylwetki osób.


Nie mam jakiś szczególnych wymagań co do jakości nagrań w dzień. Aktualnie używam na przodzie Mio MiVue 508 i jestem zadowolony. Bardziej interesuje mnie sensowna jakość w nocy + tryb parkingowy, stąd zainteresowanie kamerami ze starvis.

Poza samą kamerą mam problem z zasilaniem. Rozważałem zakup jakiegoś powerbanku, ale obawiam się, że i to nie wystarczy. Średnio dziennie pokonuję około > 100 km, więc jest czas na ładowanie, ale w weekendy często robię krótkie odcinki. Obawiam się, że powerbanki (klasyczne albo oparte na life4po) mogą nie wystarczyć od np. piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka. Podpinanie pod akumulator raczej odpada (nowe auto, serwis patrzy nieprzychylnie; wolałbym zainwestować jednak w powerbank).

Wstępnie rozważałem Viofo A129 Dual, ale po zapoznaniu się z faktami, że starvis nie działa jakoś super w tych kamerach oraz że nie ma buforowania dla trybu parkingowego, zacząłem wątpić. Z drugiej strony ze względu na problemy z zasilaniem, może jednak powinienem rozważyć timelaps jako tryb parkingowy? Czy w takim wypadku np. cellink jest w stanie wytrzymać 3 dni?

Budżet jaki założyłem to 1500-2000. Jeżeli jednak miałbym jeszcze dołożyć do jakiegoś wypasionego rozwiązania, to jestem w stanie to rozważyć.

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, alternatywy.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
#2
A czy jest mozliwosc zainstalowania kamery CCTV?
To by rozwiazalo wszystkie problemy, kamery CCTV z matrycami starvis w nocy widza duzo lepiej od kamery samochodowej a dokladniej w nocy widza jak w dzien (wiem bo sam uzywam), zobacz kamery nizej:

https://www.youtube.com/watch?v=SjO4XxcAOLE
https://www.youtube.com/watch?v=0Iv8aLqvwJA
https://www.youtube.com/watch?v=EFXFIHpD_ZM
https://www.youtube.com/watch?v=1QkvWmbC1-Y
https://www.youtube.com/watch?v=ePhmyJV7mRs





Dahua 81230EP-Z

lub jak samochod jest daleko a ulica bardzo slabo oswietlona to szczytem osiagniec ludzkosci bedzie:

Dahua IPC-HFW8331E-Z5 - tez mam, ta kamera ma duzy zoom oraz najwieksza czulosc starlight jaka mozna osiagnac.

Jak juz musi byc kamera samochodowa to w tej sytuacji sam bym wybral blackvue DR750S ma dobry starvis oraz Cloud ktory w momencie wandalizmu wysle Ci na smartfona notyfikacje, to oznacza ze zareagujesz na czas i zlapiesz sprawcow, kazdy power bank bedzie dobry bo mam wrazenie ze sytuacja jest czesta?

Cellink lub b-124 po 45min ladowania podtrzyma Dr750s 2ch na 23godziny, koszt jest spory i wyjsciem moze byc dokupienie extended (to dodatkowe 24godziny) lub Cellink Pro... koszta sa spore i byc moze CCTV bedzie lepsze i tansze? Mozna w tej dahua dac 64gb i bedzie nagrywac do 2-3 dni wstecz bo bitrate jest tam maly i kodowanie wydajne H.265+

Nie mam innych pomyslow, ale sam ze swojego doswiadczenia waliłbym z takiego arsenału... uwazam ze z CCTV byłbys "kuty na 4 lapy" Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#3
Woow, no to ogień. Nawet nie wiedziałem że można osiągnąć takie efekty na kamerze monitoringu.
Ale ceny zaczynające się od 1 tyś eu trochę zniechęcają Tongue
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#4
Dziękuję za odpowiedzi.

CCTV rozważałem na samym początku. Mam z tym jednak taki problem, że nie parkuję w stałym miejscu. Mieszkam w bloku i nie zawsze mam dostępne te same miejsca parkingowe. Co więcej, czasami jestem zmuszony postawić samochód od strony frontu, a czasami od tyłu bloku. To wymagałoby przenoszenia i ponownego ustawiania kamer, bądź przynajmniej dwóch. Drugi mankament to to, że większość miejsc parkingowych zakrywają mi drzewa. Ogólnie patowa sytuacja Sad. Stąd zacząłem interesować się tematem monitoringu od strony samochodu. To ma też tę zaletę, że gdziekolwiek pojadę i postawię auto, jestem w miarę zabezpieczony (np. zarysowanie pod jakimś sklepem).

Tym niemniej @pizdys uświadomił mi, że jednak za odpowiednią cenę można dostać coś sensownego. Mam jeden odległy parking (jakieś 200-300m), który widzę z mieszkania i tam raczej zawsze dostanę miejsce. Tylko czy zoom na 300m w tych cctv zda egzamin w nocy? Jeśli tak, może to być rozwiązanie docelowe.


Cytat:Cellink lub b-124 po 45min ladowania podtrzyma Dr750s 2ch na 23godziny

A o jakim trybie tutaj mówimy? Nagrywanie ciągłe, low bitrate, detekcja ruchu czy timelapse? Dużo myślałem nad trybem timelapse, aby maksymalnie wydłużyć czas nagrywania. Czy w tym trybie mogę liczyć na powiedzmy 3 dni nagrywania? Czy w takim trybie viofo 129 dual mógłby zdać egzamin? Nie ukrywam, że koszty w miarę możliwości chciałbym minimalizować. Ostatnie szkody na samochodzie już mnie wydrenują z kasy (kilka/naście tys.).
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
 
Odpowiedz
#5
(19-08-2018, 11:57:06)kaka napisał(a):
Cytat:Cellink lub b-124 po 45min ladowania podtrzyma Dr750s 2ch na 23godziny

A o jakim trybie tutaj mówimy? Nagrywanie ciągłe, low bitrate, detekcja ruchu czy timelapse? Dużo myślałem nad trybem timelapse, aby maksymalnie wydłużyć czas nagrywania. Czy w tym trybie mogę liczyć na powiedzmy 3 dni nagrywania? Czy w takim trybie viofo 129 dual mógłby zdać egzamin? Nie ukrywam, że koszty w miarę możliwości chciałbym minimalizować. Ostatnie szkody na samochodzie już mnie wydrenują z kasy (kilka/naście tys.).
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Według danych producenta Cellink Neo6 podtrzymuje kamerę A129 DUO przez około 25 godzin przy pełnym naładowaniu(45 lub 85 min). Nawet dołączając Neo Ext podtrzymanie będzie teoretycznie na 50 godzin z A129Duo. A taki zestaw to 1750 zł. Na trzy dni dla A129Duo to zestaw Cellinka za 2500 zł Neo6+2xNeo Ext.
Nie wiem jaki ma wpływ tryb kamery na zużycie, choć nie spodziewał bym się oszczędności na poziomie czas x 2.

Edit:
A co do szkód parkingowych to naprawdę plaga jest w naszym pięknym kraju. Ostatnio rozmawiałem z fachowcem od napraw PDR, który opowiadał że dziennie robi 15 aut do 3 lat z różnymi szkodami. Ja nie wiem czy naprawdę tak trudno jest szanować czyjąś własność? Ja też w ciągu 3 miesięcy od kupienia auta 2 szkody, dobrze że kupiłem kamerę wraz z autem bo bym sam płacił za naprawy.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#6
Dobry wieczór wszystkim.
Podjąłem decyzję żeby jednak iść w kierunku kamery samochodowej (głównie ograniczają mnie drzewa przy moim bloku dla kamery cctv).

Wstępnie byłem zdecydowany na zakup viofo a129 dual + jakiś powerbank (np. xiaomi 20000). Zdaję sobie sprawę, że bateria nie jest "elegancka", ale niestety budżet/pojemność Sad. Niestety biję z myślą czy nie lepiej faktycznie dopłacić do DR750S dual aby mieć lepszy starvis i tryb parkingowy (na cloud mi nie zależy). Niestety po filmach na youtoubie nie jestem wstanie ocenić jak viofo albo bv spisałyby się w moim przypadku (albo inaczej: czy viofo dałby radę?).

Wstawiam kilka zdjęć parkingu wokół mojego bloku. Mniej więcej w takich warunkach będę parkować. Czy ktoś jest w stanie ocenić (może na podstawie własnego doświadczenia) czy vifo/bv dałoby tutaj radę?


https://ibb.co/fRTPAz
https://ibb.co/fOOD3K
https://ibb.co/nuyPAz

Na pierwszym zdjęciu widać parking gdzie najczęściej będę parkować (bo tam z reguły znajdę miejsce). Latarnia jest w prawym dolnym rogu (zasłonięta przez drzewo), natomiast środkowa część parkingu nie jest już oświetlona tak dobrze.

Mam jeszcze pytanko odnoście DR750S. Z tego co udało mi się ustalić ta kamera wymaga 12v, a vifo tylko 5v. Czy to prawda? Jeśli tak, to w przypadku bv będę jeszcze musiał zadbać o jakąś konwersję (powerbank 5v na 12v).

Dziękuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
#7
(21-08-2018, 00:42:40)kaka napisał(a): Dobry wieczór wszystkim.
Podjąłem decyzję żeby jednak iść w kierunku kamery samochodowej (głównie ograniczają mnie drzewa przy moim bloku dla kamery cctv).

Wstępnie byłem zdecydowany na zakup viofo a129 dual + jakiś powerbank (np. xiaomi 20000). Zdaję sobie sprawę, że bateria nie jest "elegancka", ale niestety budżet/pojemność Sad. Niestety biję z myślą czy nie lepiej faktycznie dopłacić do DR750S dual aby mieć lepszy starvis i tryb parkingowy (na cloud mi nie zależy). Niestety po filmach na youtoubie nie jestem wstanie ocenić jak viofo albo bv spisałyby się w moim przypadku (albo inaczej: czy viofo dałby radę?).

Wstawiam kilka zdjęć parkingu wokół mojego bloku. Mniej więcej w takich warunkach będę parkować. Czy ktoś jest w stanie ocenić (może na podstawie własnego doświadczenia) czy vifo/bv dałoby tutaj radę?


https://ibb.co/fRTPAz
https://ibb.co/fOOD3K
https://ibb.co/nuyPAz

Na pierwszym zdjęciu widać parking gdzie najczęściej będę parkować (bo tam z reguły znajdę miejsce). Latarnia jest w prawym dolnym rogu (zasłonięta przez drzewo), natomiast środkowa część parkingu nie jest już oświetlona tak dobrze.

Mam jeszcze pytanko odnoście DR750S. Z tego co udało mi się ustalić ta kamera wymaga 12v, a vifo tylko 5v. Czy to prawda? Jeśli tak, to w przypadku bv będę jeszcze musiał zadbać o jakąś konwersję (powerbank 5v na 12v).

Dziękuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam.

Moim zdaniem Viofo A129Duo by sobie poradziło w tych warunkach oświetleniowych. Do tego zainwestował bym w Cellinka Neo9. Jak wynika z ostatnich newsów od @marekelb A129Duo działa ok 40 godzin. Jeśli to mało to dokup Cellink Ext. Ten zestaw powinien Ci starczyć na około 60-68 godz.
Tu znalazłem zestaw za 1899 zł(100 zł taniej)
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#8
Zgadza sie A129 ma 5V z USB mini ladowarki 12V (wiec power bank Xiaomi bedzie dzialal i na oko wytrzyma okolo 26godzin z a129 duo).

DR750S ma 12V wiec musisz dokupic DC step up converter 5V to 12V
(Tutaj xiaomi wytrzyma okolo 23h)

Patrzac na parking A129 powinna sobie poradzic bez wiekszych problemow,
Ale CCTV ze starvisem czula by sie w tych warunkach jak "ryba w wodzie" Smile

Moze dogadac sie z innymi "lokatorami" i zrobic zrzutke na CCTV?
Mysle ze skoro sa tam u was takie "akcje" to chetnych bedzie sporo, 2 kamery na budynku, jakis NVR z HDD (np NVR5208-8P-4KS2) i wszyscy kuci na 4 lapy.

Ale oczywiscie kamera A129 jako sam fakt ze to kamera sie przyda nie tylko na parking ale ogolnie wiadomo ze to w dzisiejszych czasach wazna rzecz miec w samochodzie...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#9
Z tą zrzutką to nie takie proste. Już rozmawiałem na ten temat z sąsiadami. Wiadomo, każdy by chciał żeby jego auto było pod opieką, a do tego nawet 4 kamery nie starczą. Wiecie jak to jest, jak jest wspólne to może powodować konflikty (a tego chcę uniknąć). Gdyby ten parking miał np. jeden czy dwa wjazdy, jakoś tak sensowniej wszystko poukładane, to było by znacznie prościej.

Wracając do wyboru kamery (bo dzisiaj chciałbym już zamówić). Przespałem się i jeszcze trochę z rana czytałem na temat viofo i bv i chyba coraz bardziej składaniam się jednak do bv jak radził na początku @pizdys. Z tego co wyczytałem, to bv jest sprawdzony i stabilny w działaniu. Poza tym ma kilka trybów parkingowych (nawet timelapse). Viofo niby też ma timelaps, ale nie jako tryb parkingowy (musiałbym to za każdym razem ręcznie włączać). Do viofo ma wejść low bitrate ale jakieś problemy z dedykowanym kablem wystąpiły. Natknąłem się również na problemy z zawieszającym się wyświetlaczem w viofo (część ekranu wyświetla popsuty obraz).

Czy pod względem stabilności moje wnioski są prawidłowe? Już nie chcę cebulić na kamerze, bo chciałbym aby była ona na lata. W przyszłości po odłożeniu trochę $$ pewnie rozbuduję się o jakiegoś cellink'a.

Czy pod względem stabilności i automatyzacji działania (np. w viofo musiałbym ręcznie włączać timelapse po zaparkowaniu) bv jest znacznie lepszy? Starvis w bv przy naprawdę znikomym oświetleniu będzie bić na głowę viofo (np. pierwsze zdjęcie, prawy górny róg, parking, praktycznie ciemność, tamta latarnia ledwo co świeci)? A może już trochę przesadzam i prawie dwukrotna dopłata do bv nie ma sensu?

Jeszcze raz dzięki za pomoc i odpowiedzi. Wiem, że męczę ale kompletnie nie mam porównania (mam kamerę sprzed paru lat), a chciałbym dobrze zainwestować pieniądze teraz i na ewentualną przyszłą rozbudowę.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Odpowiedz
#10
Najważniejsze że wybierasz między dwiema najlepszymi kamerkami. Moje zdanie jest takie: Viofo ma lepszą jakość obrazu ale Tobie bardziej zależy na nagraniach nocnych więc Blackvue wygrywa. Jeżeli jest budżet to bierz DR750S. Jakość BV stoi na najwyższym poziomie, co potwierdza nasz zaprzyjaźniony sprzedawca @evad.
Dodatkowym atutem Blackvue jest funkcja cloud i otrzymywanie powiadomień na telefon w razie zdarzenia. Osobiście time lapse'a nie uznaję. Nagrywanie co sekundę może skończyć się tym że zobaczysz jak ktoś zbliża się do auta a potem zniknie albo będzie już odwrócony i nie będzie dowodu że to ta osoba zarysowała lakier.

Wysłano ze smartfona

Najważniejsze że wybierasz między dwiema najlepszymi kamerkami. Moje zdanie jest takie: Viofo ma lepszą jakość obrazu ale Tobie bardziej zależy na nagraniach nocnych więc Blackvue wygrywa. Jeżeli jest budżet to bierz DR750S. Jakość BV stoi na najwyższym poziomie, co potwierdza nasz zaprzyjaźniony sprzedawca @evad.
Dodatkowym atutem Blackvue jest funkcja cloud i otrzymywanie powiadomień na telefon w razie zdarzenia. Osobiście time lapse'a nie uznaję. Nagrywanie co sekundę może skończyć się tym że zobaczysz jak ktoś zbliża się do auta a potem zniknie albo będzie już odwrócony i nie będzie dowodu że to ta osoba zarysowała lakier.

Wysłano ze smartfona
 
Odpowiedz
#11
@kaka, zobacz ten film pokazujacy jak dziajaja tryby parkingowe:
https://youtu.be/YVk58fNwk14




Oraz temat:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14329

Co do A129 i jej trybow parkingowych to - duzym prawdopodobienstwem mozna stwierdzic ze Low-bitrate sprawdzi sie lepiej niz Time-Lapse a czasem wykrywacz ruchu w BV bo, w BV wykrywanie ruchu w bardzo ciemmych miejscach jest zawodne, ale za to Cloud i uderzenie w samochod wyzwoli nagrywanie wraz z powiadomieniem na Twoj smartfon (pamietaj ze ten system wymaga Wifi Routera w samochodzie, lub zasieg wifi z domu), wiec osobiscie wybralbym BV DR750S z Cloudem (bo zareagujesz na czas, zadzwonisz na policje, i nawet bedziesz mogl sledzic sprawcow po tym jak kamera cie w nocy obudzi i "wybiegniesz na czas").

Wspomniane problemy z kablem Viofo to nie problemy tylko ograniczenia a dokladniej:
Poczatkowo Viofo chcialo aby tryby parkingowe tej kamery aktywowaly sie po przez wykrywanie czy silnik jest odpalony czy nie, to bylo jedno z zadan tego kabla oraz zapobieganie przed wyladowaniem akumulatora.

Ale protesty forumowiczow doprowadzily do tego ze bedzie tryb parkingowy aktywowal sie automatycznie (tak jak w BV) a do tego bedzie kamera nagrywac w Low-bitrate bez zadnego "manulanego" urychamiania tego trybu. Tak wiec choc A129 nie ma Clouda to z Low-bit bedzie w stanie nagrywac wszystko z dzwiekiem i tutaj nawet 32GB wystarczy aby nagrac cala noc i dzien. W BV musisz zaopatrzec sie w 64GB aby miec pewnosc ze cala noc bedzie zarejestrowanan bo mam wrazenie ze jak innemu sąsiadowi samochod uszkodza, to twoja kamera BV moze tego w ogole nie zarejestowac bo ruch bedzie za daleko lub karta za mala aby nagrac duzo sytuacji aktywowanych ruchem przez cala noc, tutaj Cloud ratuje ale tylko Twoj samochod niemal na 100% ale innym nie pomozesz, chyba ze Time-lapse lub Low-bitrate w A129.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości