• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO G1W-S wymiana wyświetlacza - lekki upgrade rejestratora
Witam,

Wczoraj w innym temacie pisałem o usunięciu usterki trzeszczących klawiszy na nagraniach w VIOFO G1W-S zakończony powodzeniem (@pizdys  pamiętasz temat?), ale jak tam napisałem uszkodziłem wyświetlacz.
Przypomniało mi się, że przecież mam uszkodzonego DOD LS330W, a tam jest dobry wyświetlacz. Oczywiście nastąpił dylemat czy będzie pasować i czy w ogóle da się przepiąć ten wyświetlacz. Wymiary i wygląd to nie wszystko, ale zaryzykowałem, bo wszystko pasuje i teraz mam VIOFO G1W-S z lepszym wyświetlaczem. Dlaczego lepszym, bo moim skromnym zdaniem wyświetlacz z DOD'a jest o klasę lepszy jeśli chodzi o wyświetlany obraz.

Poniżej zdjęcia jak prezentują się oba wyświetlacze.

Na górze wyświetlacz od VIOFO, a pod spodem od DOD'a.

A tu jeszcze fotki samych wyświetlaczy (z lewej VIOFO, z prawej DOD).

A tu podpięty już wyświetlacz od DOD'a.

A na koniec poglądowe zdjęcia wyświetlanego obrazu z obu wyświetlaczy. Niestety zdjęcia nie oddają w pełni tego co widać na żywo, a mogę zaświadczyć, że jest naprawdę ogromna różnica w jakości wyświetlanego obrazu.

I tym oto sposobem nie tylko wyeliminowałem jeden problem, ale także "zupgradowałem" rejestrator Big Grin.

Odpowiedz
Dobra robota!

Dodac moge ze wyswietlacze w kamerach pasuja nie tylko w G1W aka DOD LS475W+, LS300W ( sa identyczne) ale tez np:

Vicovation MF3 -> DOD LS475W+ (co moze zasakiwac bo DOD sie reklamuje super duzym 3" LCD)

Street Storm CVR 7810 - G1WH/G1W, oraz wszystkie DODy po za tymi ze znakiem +,

Jak wielokrotnie pisalem, obecne firmy robiace kamery to tylko firmy "skladajace" jedynie kamery z dobieranych podzespolow, wiele z tych kamer nawet moznaby nazwac smialo "prototypami" wielu z tych firm skladajacych stosuje (co moze was zaskoczyc) NAJTANSZE z mozliwych poszespolow, LCD, Matryce, kompomenty typu RTC bateria (wielu stosuje Seiko bo tani i akurat dobry), objektyw to niestety tez w wielu przypadkach TANI element, jedynie producenta Vicovation nie moge "zweryfikowac" bo maja inne (mozliwe ze lepsze) objektywy w kamerach OPIA1/2 marcus 1.2.3.4.5.

No i fakt ze ostanio Viofo sie "popisalo" wstawieniem kondensatorow Vinatech (najlepsze z mozliwych) ale to bylo raczej podyktowane zgloszeniami o puchnacych kondensatorach niz "checia" faktycznie dobrej budowy kamery od podataw. Jednak koncowy efekt jest na +.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
No i git!
Mam nadzieję, że mój post i Twoje, jak zawsze bardzo konkretne i dokładne informacje pomogą w przyszłości komuś w podobnym przypadku.

A w między czasie postanowiłem odkładać kasę na któryś z modeli "dyktatora" VIOFO z serii A.
Na chwilę obecną mam dylemat, czy A119S, czy A129 (dual ewentualnie, chociaż G1W-S mogła by pójść na tył).
Jedno z kryteriów to nocne nagrania. W dzień nie widzę jakoś bardzo wielkiej różnicy.

Odpowiedz
(29-08-2018, 21:09:13)bluebob napisał(a): No i git!
Mam nadzieję, że mój post i Twoje, jak zawsze bardzo konkretne i dokładne informacje pomogą w przyszłości komuś w podobnym przypadku.

A w między czasie postanowiłem odkładać kasę na któryś z modeli "dyktatora" VIOFO z serii A.
Na chwilę obecną mam dylemat, czy A119S, czy A129 (dual ewentualnie, chociaż G1W-S mogła by pójść na tył).
Jedno z kryteriów to nocne nagrania. W dzień nie widzę jakoś bardzo wielkiej różnicy.

Witam cię .
mozesz mi napisać jakiemasz firmware? wtej kamerce bo nie wiem czy\szukać nowszego mam V1.5_0409 gdybyś miał nowsze to czy mógłyś podrzucić linka? Pozdrawiam

Odpowiedz
Hej,

U mnie jest V1.1_0119, czyli wychodzi na to, że mam starsze.
Nowszego w necie nie znalazłem.

Pozdrówki

PS. A jakby ktoś potrzebował mojej wersji FW to pod tym adresem można zassać:
http://viofo.ro/actualizare-firmware-download-G1WS

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości