Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
viofo zaufaliście?? Ten sam model trzy różne albo i więcej specyfikacji tech.
#1
Witam

Chciałem zakupić kamerkę do auta ciężarowego. Zależało mi oprócz jakości nagrań na jak największym kącie kamery aby objąć jak największy fragment jezdni przed autem. Mój wybór padł na zachwalaną na tym forum kamerę Viofo A119S GPS. Kiedy wszedłem na oficjalnego dystrybutora tych kamer czyli stronę autorejestratory.pl w opisie tej kamery znalazłem kąt jej „widzenia” 160 stopni i już miałem kupować gdy na innych stronach sprzedających te kamery wszędzie jest kąt widzenia jedyne 135 stopni. Mało tego nawet na oficjalnej stronie viofo.com w specyfikacji tej kamery jest 135 stopni. Zagłębiłem się dalej w opisy w poszczególnych sklepach w PL i to nie jedna nieścisłość w specyfikacji tej kamery w niektórych sklepach podawana jest jasność optyki F1/6 a w niektórych F1/8 a przecież wiadomo, że to jeden z najważniejszych czynników wpływających na jasność nagrania. Aktualnie jestem w kropce i nie wiem co zrobić, szukam kamery ale jak mogę zaufać marce, która już na dzień dobry nie potrafi ujednolicić specyfikacji swojego produktu wprowadzając w błąd klienta. A może ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego jest taka rozbieżność w poszczególnych a niby takich samych modelach kamery? Polecacie jakąś inną markę z szerokim kątem nagrania, która wie co jest w środku ich produktu?
 
Odpowiedz
#2
Proszę odezwij się do WR24.pl albo do kolegi z forum @evad który jest właścicielem tego WR24.
 
Odpowiedz
#3
Akurat w modelu A119S na przestrzeni ostatniego ~roku było sporo zamieszania z obiektywem, był on zmieniany dwukrotnie, stąd rozbieżności w różnych źródłach. Aktualnie wedle mojej wiedzy jest to obiektyw o kącie widzenia ok. 135 st. i jasności F/1.8.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#4
@Paris
Witam, cieszymy się że udało się Tobie trafić do naszego sklepu, w opisie naszych produktów podajemy to co podaje
centrala czyli oficjalna strona http://viofo.com. To co napisane jest w innych opisach innych sklepów, nie jest
w zakresie naszej odpowiedzialności. My opisujemy dokładnie tak jak opisuje centrala VIOFO.
Faktem jest że z obiektywami w modelu A119S było sporo zmian dlatego my powtarzamy za źródłem, aby uniknąć
wątpliwości.

Opisy staramy się mierz zawsze aktualne. Dostawy towaru mamy przynajmniej raz w tygodniu, dlatego zawsze mamy
najnowsze urządzenia w najnowszej specyfikacji. Jeżeli zaistniały na naszej stronie jakiekolwiek rozbieżności
to jest to właśnie na skutek zmian producenta.

Zapraszamy w dalszym ciągu do naszego firmowego sklepu http://www.autorejestratory.pl
Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem w serii A119 zapraszam do obejrzenia porównania równoległego z tych 3 modeli.








 
Odpowiedz
#5
Masło maślane Smile dobrze, że WR24 nie jest "januszem" tylko profesjonalnym sprzedawca !
 
Odpowiedz
#6
@luk4as
nasz wierny "fan" zawsze ma coś do powiedzenia sensownego Smile

pozdrawiamy i podziwiamy Smile
 
Odpowiedz
#7
(03-09-2018, 23:06:20)luk4as napisał(a): Masło maślane Smile dobrze, że WR24 nie jest "januszem" tylko profesjonalnym sprzedawca !

Myślę że WR24 nie potrzebuje takiego poklasku. A taka "reklama" @luk4as to straszna siara...pogranicze trolowania.
Bez urazy.


(03-09-2018, 23:27:43)ViofoPolska napisał(a): @luk4as
nasz wierny "fan" zawsze ma coś do powiedzenia sensownego Smile

pozdrawiamy i podziwiamy Smile

@ViofoPolska po co reagujecie na takie posty? To tylko woda na młyn troli.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#8
@High kazda reklama jest dobra oby byla skuteczna

Siara to jest sprzedawac inna kamere niz wynika z opisu
 
Odpowiedz
#9
(04-09-2018, 00:19:36)luk4as napisał(a): @High kazda reklama jest dobra oby byla skuteczna

Siara to jest sprzedawac inna kamere niz wynika z opisu

To typowe polskie januszowanie na krótką metę. Internet wszystko przyjmie, także pisz sobie do woli.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#10
Widzę ,że mój post wywołał trochę „gówno burzę” ale całkowicie nie potrzebnie. Po prostu szukam kamerki, która spełnia moje oczekiwania a w dobie mataczenia i chwytów marketingowych na każdym kroku irytuje mnie taki obrót sprawy jaki spotkał mnie przy opisach tych kamer.

@evad oraz @ViofoPolska dziękuję za chęć wyjaśnienia choć trochę zaistniałego zamieszania.

@ViofoPolska Wszystko wskazuje na to że opis na waszej stronie kamery, która mnie interesuje A119S GPS jest po prostu błędny. Czytając opis https://autorejestratory.pl/Kamera-samoc...-a119S-GPS zjeżdżając na sam dół strony napisane jest:

Podzespoły wykorzystane w urządzeniu
• Chipset Novatek NT96660
• Przetwornik obrazu Sony IMX291 - Starvis
• 7-warstwowy obiektyw z regulacją kąta położenia, kąt widzenia 135°, przesłona F/1.6.

A za chwile przełączając zakładkę na dane techniczne widzimy:
Kąt widzenia st. 160

Na oficjalnej stronie skąd według Twojego wcześniejszego postu czerpiecie dane https://www.viofo.com/home/34-49-a119s-v...e-included

Wyraźnie napisane zostało LENS 7G F1.6, 135 FOV

Heh teraz jako zwykły konsument jestem trochę zdegustowany bo o ile taki kąt nagrywania kamery mógłbym jakoś domowymi sposobami sprawdzić o tyle jasności obiektywu już raczej nie. Wygląda na to ,że kupuje jakiegoś przysłowiowego „kota w worku” bo tak naprawdę skąd mam wiedzieć czy to będzie 1/8 czy 1/6 nie wspominając już o tym nieszczęsnym kącie nagrywania. Czy to jakiś kolejny błąd w opisie czy sprzedawca nie wciśnie jakiegoś starego modelu 1/8 czy może to jest nowy model 1/8 tylko opis nie zmieniony.

Tak już poza tematem czy za podobne pieniądze to i tak jest najlepszy wybór do auta ciężarowego gdzie kamerka ma pracować. Czy może jako doświadczeni forumowicze jesteście w stanie polecić jeszcze coś innego gdzie moje zarobione ciężko pieniądze pójdą na podzespoły ,które są opisane w specyfikacji produktu i faktycznie znajdą się w środku kamerki a nie tylko na załączonej specyfikacji różniącej się od towaru.
 
Odpowiedz
#11
(04-09-2018, 00:29:50)Paris napisał(a): Widzę ,że mój post wywołał trochę „gówno burzę” ale całkowicie nie potrzebnie. Po prostu szukam kamerki, która spełnia moje oczekiwania a w dobie mataczenia i chwytów marketingowych na każdym kroku irytuje mnie taki obrót sprawy jaki spotkał mnie przy opisach tych kamer.

@evad oraz @ViofoPolska dziękuję za chęć wyjaśnienia choć trochę zaistniałego zamieszania.

@ViofoPolska Wszystko wskazuje na to że opis na waszej stronie kamery, która mnie interesuje A119S GPS jest po prostu błędny. Czytając opis https://autorejestratory.pl/Kamera-samoc...-a119S-GPS zjeżdżając na sam dół strony napisane jest:

Podzespoły wykorzystane w urządzeniu
• Chipset Novatek NT96660
• Przetwornik obrazu Sony IMX291 - Starvis
• 7-warstwowy obiektyw z regulacją kąta położenia, kąt widzenia 135°, przesłona F/1.6.

A za chwile przełączając zakładkę na dane techniczne widzimy:
Kąt widzenia st. 160

Na oficjalnej stronie skąd według Twojego wcześniejszego postu czerpiecie dane https://www.viofo.com/home/34-49-a119s-v...e-included

Wyraźnie napisane zostało LENS 7G F1.6, 135 FOV

Heh teraz jako zwykły konsument jestem trochę zdegustowany bo o ile taki kąt nagrywania kamery mógłbym jakoś domowymi sposobami sprawdzić o tyle jasności obiektywu już raczej nie. Wygląda na to ,że kupuje jakiegoś przysłowiowego „kota w worku” bo tak naprawdę skąd mam wiedzieć czy to będzie 1/8 czy 1/6 nie wspominając już o tym nieszczęsnym kącie nagrywania. Czy to jakiś kolejny błąd w opisie czy sprzedawca nie wciśnie jakiegoś starego modelu 1/8 czy może to jest nowy model 1/8 tylko opis nie zmieniony.

Tak już poza tematem czy za podobne pieniądze to i tak jest najlepszy wybór do auta ciężarowego gdzie kamerka ma pracować. Czy może jako doświadczeni forumowicze jesteście w stanie polecić jeszcze coś innego gdzie moje zarobione ciężko pieniądze pójdą na podzespoły ,które są opisane w specyfikacji produktu i faktycznie znajdą się w środku kamerki a nie tylko na załączonej specyfikacji różniącej się od towaru.

Tak szczerze mówiąc to jeśli zobaczysz różnicę między wersjami 1.6 a 1.8 w nagrywaniu to gratuluje wzroku.



Różnice w kącie oczywiście można zauważyć, choć jak sadzę Viofo zmniejszyło go z różnych powodów. Wydaje mi się że jednym z nich było i tak nieostrzenie na brzegach obrazu przy 160' a co ze sobą idzie....po co nagrywać coś co jest nieostre.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości