Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
viofo zaufaliście?? Ten sam model trzy różne albo i więcej specyfikacji tech.
#12
Generalnie to najlepiej obejrzeć przykładowe filmy z każdej kamery i własnym okiem ocenić jak która nagrywa, jak porównuje się jakość obrazu, kąt widzenia itp. Są to aspekty wysoce subiektywne i dlatego w WR24 od zawsze priorytetem jest samodzielne nagrywanie road testów z dosłownie każdej kamery, którą mamy w ofercie, żeby każdy miał możliwość przed zakupem obejrzeć te materiały, porównać i samodzielnie ocenić.

Różnica pomiędzy jasnością f/1.6 a f/1.8 jest praktycznie pomijalna, jak zauważył kol. High. Co do kąta widzenia, to też różnice przeważnie są niewielkie i bez porównania bezpośredniego 1:1 trudno je wychwycić. Niektóre kamery faktycznie mają zauważalnie szerszy kat widzenia (oidp taką kamerą jest Vico OPIA tutaj: https://www.wideorejestratory24.pl/kamer...query/Opia ), ale jak wspomniałem - najlepsze rozwiązanie to obejrzeć przykładowe nagrania i samodzielnie ocenić. Także zapraszam, w WR24 do każdej kamery masz road test, a na kanale YT jest ich znacznie więcej: https://www.youtube.com/user/wideorejestratory24

W razie pytań, czy to o Viofo czy Vico czy inną kamerę, daj znać i pomożemy jak potrzeba.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#13
(04-09-2018, 00:29:50)Paris napisał(a): Widzę ,że mój post wywołał trochę „gówno burzę” ale całkowicie nie potrzebnie. Po prostu szukam kamerki, która spełnia moje oczekiwania a w dobie mataczenia i chwytów marketingowych na każdym kroku irytuje mnie taki obrót sprawy jaki spotkał mnie przy opisach tych kamer.

@evad oraz @ViofoPolska dziękuję za chęć wyjaśnienia choć trochę zaistniałego zamieszania.

@ViofoPolska Wszystko wskazuje na to że opis na waszej stronie kamery, która mnie interesuje A119S GPS jest po prostu błędny. Czytając opis https://autorejestratory.pl/Kamera-samoc...-a119S-GPS zjeżdżając na sam dół strony napisane jest:

Podzespoły wykorzystane w urządzeniu
• Chipset Novatek NT96660
• Przetwornik obrazu Sony IMX291 - Starvis
• 7-warstwowy obiektyw z regulacją kąta położenia, kąt widzenia 135°, przesłona F/1.6.

A za chwile przełączając zakładkę na dane techniczne widzimy:
Kąt widzenia st. 160

Na oficjalnej stronie skąd według Twojego wcześniejszego postu czerpiecie dane https://www.viofo.com/home/34-49-a119s-v...e-included

Wyraźnie napisane zostało LENS 7G F1.6, 135 FOV

Heh teraz jako zwykły konsument jestem trochę zdegustowany bo o ile taki kąt nagrywania kamery mógłbym jakoś domowymi sposobami sprawdzić o tyle jasności obiektywu już raczej nie. Wygląda na to ,że kupuje jakiegoś przysłowiowego „kota w worku” bo tak naprawdę skąd mam wiedzieć czy to będzie 1/8 czy 1/6 nie wspominając już o tym nieszczęsnym kącie nagrywania. Czy to jakiś kolejny błąd w opisie czy sprzedawca nie wciśnie jakiegoś starego modelu 1/8 czy może to jest nowy model 1/8 tylko opis nie zmieniony.

Tak już poza tematem czy za podobne pieniądze to i tak jest najlepszy wybór do auta ciężarowego gdzie kamerka ma pracować. Czy może jako doświadczeni forumowicze jesteście w stanie polecić jeszcze coś innego gdzie moje zarobione ciężko pieniądze pójdą na podzespoły ,które są opisane w specyfikacji produktu i faktycznie znajdą się w środku kamerki a nie tylko na załączonej specyfikacji różniącej się od towaru.

Faktycznie na naszej stronie zaistniał błąd, skorygowaliśmy zapis i dziękujemy za czujność. 
Jako zadośćuczynienie proponujemy darmowy filtr CPL gratis, proszę przy składaniu zapisać
w uwagach do zamówienia "Paris - filtr gratis".
Po ewentualnym złożeniu zamówienia proszę również o podanie nazwiska w wiadomości prywatnej
do nas na tym forum.

(03-09-2018, 23:32:08)@High napisał(a):
(03-09-2018, 23:27:43)ViofoPolska napisał(a): @luk4as
nasz wierny "fan" zawsze ma coś do powiedzenia sensownego Smile

pozdrawiamy i podziwiamy Smile

@ViofoPolska po co reagujecie na takie posty? To tylko woda na młyn troli.

Już od pewnego czasu zastanawiamy się dlaczego szanowny "kolega" uporczywie nęka nas swoimi "przemyśleniami"
dziękujemy za wytłumaczenie tego fenomenu, postaramy się kompletnie ignorować wpisy szanownego luk4as, który
sieje niepotrzebny fetor.
 
Odpowiedz
#14
Uporczywie neka przemysleniami ? A to przemysleniami mozna nekac ? Ciekawe stwierdzenie - brawo Ty
 
Odpowiedz
#15
Nie do końca zrozumiałem stanowisko ViofoPolska... Każdy może się pomylić, błąd skorygowany więc po co dalsze dyskusje? Chyba dobrze że ktoś zgłosił błędną informację. Budowanie dobrego wizerunku nie polega na wytykaniu komuś że (słusznie) zwraca uwagę na błędy.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
#16
powem wam z doswiadczenia tak:
kat widzenia w kamerach to zaden wyznacznik!
a nawet mniejszy = lepszy, sam bym chcial miec 80-90max - dlaczego?

Wiekszy kat widzenia to w kamerach samochodowych z zasady wartosc powana po przekatnej oraz czesto wartosc jest pokawana na podstawie danych objektywu a nie padajacego pod nim obrazu na matryce (ktora zawsze jest mniejsza aby nie widzec zaokraglonych bokow obrazu).

Roznice w bezposredniej odleglosci od maski samochodu i bokow auta nie sa wieksze niz do < 0.5 metra , a nawet bywa ze to kwesia centymetrow, ale zysk w czytelnosci z objektywu o mniejszym kacie jest naprawde znaczaco lepszy, do tego stopnia ze kamera majaca 90 stopni nagra duzo lepszy obraz w FullHD niz kamera 2K z katem 140 stopni w kazdej sytuacji i w kazdych warunkach.

nizej przyklad 2 identycznych kamer Full HD, obraz dokladnie zatrzymany w tym samym miejscu:

Gora - objektyw tylko 85 stopni
Dol - objektyw 120 stopni

[Obrazek: screenixi.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#17
(10-09-2018, 20:59:36)pizdys napisał(a): powem wam z doswiadczenia tak:
kat widzenia w kamerach to zaden wyznacznik!
a nawet mniejszy = lepszy, sam bym chcial miec 80-90max - dlaczego?

Ciach...

AMEN!

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#18
(10-09-2018, 21:00:44)evad napisał(a):
(10-09-2018, 20:59:36)pizdys napisał(a): powem wam z doswiadczenia tak:
kat widzenia w kamerach to zaden wyznacznik!
a nawet mniejszy = lepszy, sam bym chcial miec 80-90max - dlaczego?

Ciach...

AMEN!

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Takie mamy czasy, magia liczb, benchmarków i mody. A często bywa tak że zamiast się ekscytować parametrami i ulegać modom, należy przemyśleć i dobrze dobrać sprzęt na podstawie doświadczeń innych.
Czasem mniej znaczy więcej Smile
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#19
Tylko założenie było takie, żeby kamera (wideorejestrator) widziała więcej wokół auta (przed autem). W przypadku Standard Lens j.w. można coś przegapić. Może też nie nagrać np. sygnalizacji świetlnej po bokach a czasem może mieć to znaczenie.
A129 Plus-G   i G1WH
 
Odpowiedz
#20
zgadza sie @pawelpp, ale zysk kilku cm na rogach szyby kosztem utraty czytelnosci szczegolow na drodze tez ma nie male znaczenie. Dlatego stwierdzilem, ze wole mniejszy kat ale widziec wyrazniej przed kamera, zamiast miec scisniety obraz i wszystko oddalone/mniej czytelne... w obecnych czasach gdzie juz standardem jest kamera DUAL, suma katow z 2 kamer jest juz w zupelnosci wystarczajca aby zapewnic bezpieczenstwo dookola.

nizej ciekawy przyklad kamery ktora ma az 360stopni, obraz jest tak scisniety ze praktycznie nic nie da sie przeczytac, i z ledwoscia da sie w ogole rozpoznac marke samochodu, oczywiscie to przyklad skrajnego "przedobrzenia" i przerost formy nad trescia, ale dobrze obrazuje fakt ile trzeba "scisnac" obrazu aby na Full HD weszlo 180+180 (w poziomie):

https://www.youtube.com/watch?v=kZuDwqRsNJg




https://www.youtube.com/watch?v=6NZhEqQ2rnU




wiecej o Waylens 360 2018) 4G Cloud tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14413
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości