• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiomi 70Mai Dash Cam Pro [Hi3556 + Sony Starvis IMX335]
[Obrazek: c62b0688-98f8-41bb-b96a-cf731c1dfd7d.jpg]
https://youtu.be/FTVL8sD_y00

Xiomi 70Mai Dash Cam Pro
[Hisilicon Hi3556 + Sony Starvis IMX335 @ HDR @ 1940p]

Dzieki wyostrzonym zmyslom forumowicza @luk4as, udalo sie jeszcze na etapie pre-order znalezc ciekawa propozycje kamery od znenego na forum producenta Xiaomi!

Co to za kamera i czym moze sie wyrozniac od pozostalych?
Mysle, ze warto zaznaczyc ze producent Xiaomi to jeden z tych producentow ktorzy co prawda robia "tanie" produkty, to pomimo niskiej ceny sa zdubowane ponadprzecietnie dobrze w kazdym detalu. 
Warto przytoczyc poprzedni ich forumowy HIT Xiaomi Car Dvr (temat: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6671 ) Kamera iloscia glosow: 55 do 9 zostala wybrana jako polecana przez ich wlascicieli i nadal jest te jedna z najtanszych kamer posiadajaca WiFi oraz bardzo mocna specyfikacje sprzetowa, przeklada sie to na bardzo dobra jakosc nagran w nocy oraz ponadprzecietna szybkosc lapania objektow w ruchu, nizej przyklad:

[Obrazek: speed.png]link do pelnego testu wraz z porownaniem nowszej Yi 2.7K:
https://www.youtube.com/watch?v=_NkNipPDdgw

ponadto godnym uwagi jest fakt ze pomimo tego ze poprzednia wersja kamery Xiaomi uzywala baterii (niestety), to zgloszen na forum o problemach z bateria bylo zaskakujaco brak, sugeruje to ze wbudowana bateria jest duzo bardziej wytrzymala i zywotna od przecietnej "chinskiej" kamery.
Wiemy juz teraz ze Xiaomi stosuje baterie z sygnalem B-Temp ktory jest tez zabezpieczeniem przeciw wyokiej temperaturze podczas pracy np w momencie ladowania w gorace dni latem:

[Obrazek: dsdsdmqm.jpg]

Ale co tym razem nowego wnosi Xiaomi?
Ogromna i dajaca kamerze potencjal czescia jest tu bardzo nowoczesna matryca:
Sony Exmor Starvis IMX335
Matryca oferuje ~2x wieksza czulosc od znanego OV4689 (A119 "Dyktator") oraz ~3x lepsza od OS08A10 (DR900S 4K), pomadto posiada tryb Starvis mogacy zwiekszyc wydajnosc niemal 4x w tym tez po przez zastosowanie algorytmu sumowania pixeli w/g przykladu nizej:

[Obrazek: imx294_1.png]

przyklad mozliwosci starvis pokazuje ten film nizej, tryb doskonale sprawda sie w trybie parkingowym,
obecnie kamera uzywajaca trybu starvis to Blackvue DR750S oraz tylna kamera DR900S

https://www.youtube.com/watch?v=uf3s1jQjSQ4

Czulosc w jednostkach SNR1 pokazuje tebela nizej, 
najlepszym odniesieniem jest matryca IMX290 jest odpowiednikiem matrycy IMX291 (np w A129 oraz DR750S)
(mniejsza wartosc SNR1 = lepiej = lepsza czulosc)

[Obrazek: 201810aqa.jpg]

Matryca IMX335 posiada HDR 2 oraz 3 klatkowy,
w kamerze Xiaomi Dash Cam PRO jest wpierany HDR 2 klatkowy (to bardzo dobra informacja).

ponadto:
+ kamera koduje obraz w bardzo wydajnym formacie H.265
(wiecej tutaj: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid112230 )
+ kamera jest mala i wszedzie sie miesci
+ ma LCD
+ oparta o nowoczesny CPU Hisilicona 
+ realne nagrania w natywnej rozdzielczosci 1944p z HDR@H.265

podumowujac:
Zapowiada sie bardzo ciekawa kamera od Xiaomi, niestety nie jest ona pozbawiona wad, i juz na etapie premiery mozna stwierdzic ze pomimo super mocnej matrycy oraz procesora zastosowanie baterii (nawet bardzo niezawodnej) nie da kamerze wiecznej niezawodnosci, standardowa bateria wytrzymuje 1-2 lata, z doswiadczen na forum mozna smialo powiedziec ze baterie w Xiaomi wytrzymuja ponad 3lata (bo nadal brak zgloszen o problemach), ale wiemy ze baterii "wiecznych" nie ma i kamer opartych na kondensatorach nie pobije. Warto wiec wypunktowac obecnie zaobserwowane zalety oraz wady nizej:

Zalety:
+ bardzo nowoczesna matryca IMX335 (z HDR wspieranym przez CPU)
+ super wydajny procesor Hisilicona (prawdopodobine Hi3556) to procesor klasy Premium o czym pozostale funkcje dobrze to pokazuja:
+ realna rozdzielczosc 1940p wraz ze Starvisem (o ile Xiaomi zastosuje ta funkcje)
+ wydajne kodowanie H.265 (mniejsze straty w jakosci obrazu powodowane kompresja, przy czym wielkosc pliku jest o 1/2 mniejsza)
+ wifi (2.4Ghz)
+ przeslona F1.8 (to bardzo dobra wartosc)
+ jakosc wykonania zdaje sie byc bardzo wysoka patrzac na linie produkcyjna oraz faktu ze Xioami to nie byle jaki producent.
+ jest LCD
+ niska cena jak na tak mocna specyfikacje sprzetowa (bezkonkurencyjna)

wady:
- bateria (nie wymaga to komentarza), choc Xiomi ma dobre baterie - to jednak kondensatora nie pobije.
- jest to kamera 1CH
- Ma Pogo-Piny takie same jak te ktore w kamerze Viofo A119 w module GPS powodowaly ogromne problemy,
Chodzi tu o fakt ze Konstrukcja samego Pinu jest na tyle ryzykowna ze czesto lekkie wykrzywienie pinu powoduje jego uszkodzenie i w konsekwencji chowa sie on w obudowie i nie jest w stanie uzyskac kontaktu z elementem z ktorym mial byc wykorzystany, szczegolowy opis mozliwego problemu tutaj:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid252220

niewiadome:
- czy beda sie krzywic Pogo-Piny? Tutaj podobna kamera ktorej Piny GPS niestety przyniosly sporo problemow:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid252220
- jak szybko padnie bateria?
- czy dziala Starvis (to ogromna zaleta ktora pokazuje to nagranie):
https://www.youtube.com/watch?v=g7UwJoB_E8s

Czekamy z niecierpliwoscia az kamera bedzie dostepna i poddamy ja testom i torturom Smile
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Wink 
WITAM.
Zamówiona na Bang good 27,09 była promocja 175 zł zobaczymy co to i kiedy przyjdzie narazie wisi że przetważają pieniądze poszły przez PayPal pisałem do nich jak długo to będą przetwazać czekam na odpowiedź, jestem bardzo ciekaw co to za cacko będzie. Tongue

Odpowiedz
Czekamy na pierwsze wrazenia.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Otrzymałem odpowiedź, że obecnie dostępne kamerki mają tylko chińskie menu, czekam na wersję EN i kupuję.
Jakie tam jest mocowanie do szyby, cała kamera czy odpinany uchwyt?

Odpowiedz
@Sebastian_M26 a na zdjęciu nie widać ? Ja patrze na zdjęcie i widzę odpinany uchwyt, @pizdys pisze, że wadą mogą być krzywiące się pogo-piny w uchwycie a Ty pytasz jaki sposób mocowania Smile ?

Odpowiedz
Są jakieś informacje czy ta kamera korzysta z Starvis?

Odpowiedz
Jeszcze nikt nie testowal tej kamery tak aby to potwierdzic, albo jest tak zle ze nikt tym sie nie chwali w "internecie",

Jak pamietacie z A119 Pro tak bylo ze nikt sie nie chwalil slabymi nagraniami w nocy do momentu az kamera trafila do wiekszej ilosci osob i nie dalo sie ukryc problemu...

Odpowiedz
(04-10-2018, 20:40:45)Jerzy62 napisał(a): WITAM.
Zamówiona na Bang good 27,09 była promocja 175 zł zobaczymy co to i kiedy przyjdzie narazie wisi że przetważają pieniądze poszły przez PayPal pisałem do nich jak długo to będą przetwazać czekam na odpowiedź, jestem bardzo ciekaw co to za cacko będzie. Tongue

Tak patrzę sobie po sklepach i na początku byłem nieco zdezorientowany kamerą Xiaomi 70Mai, ale dopatrzyłem się, że są dwie wersje. Pro i nie Pro. Pro za około 300 zł, a zwykła za około 140zł. Możesz wrzucić fotkę kamery z oferty sklepu, albo dać linka?
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz
(05-10-2018, 19:26:26)marekelb napisał(a):
(04-10-2018, 20:40:45)Jerzy62 napisał(a): WITAM.

Tak patrzę sobie po sklepach i na początku byłem nieco zdezorientowany kamerą Xiaomi 70Mai, ale dopatrzyłem się, że są dwie wersje. Pro i nie Pro. Pro za około 300 zł, a zwykła za około 140zł. Możesz wrzucić fotkę kamery z oferty sklepu, albo dać linka?

Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 1944P HD Car DVR Kamera SONY IMX335 Sensor 140 Stopień FOV
Ja taką zamówiłem tu masz linka ja kupiłem akurat była promocja https://www.banggood.com/XIAOMI-70mai-Da...s=category

Odpowiedz
Uzupelniajac:
Kamery Hisiliconem bardzo dobrze obsluguja tryby Starlight w tym Sony Starvis, jednak z informacji uzyskanych od jednego z producentow kamer, tryb Starvis wymaga specjalnych bibliotek DLL (sterownikow?), aby tryb dal sie aktywowac, 

po zastosowaniu odpowiednich bibliotek mozna tryb uzywac na kilka sposobow:

+ standardowy tryb Starvis (czyli zwiekszona czulosc ~ 4x)
+ tryb "Twinlight" dublowanie poziomu czulosci wraz z redukcja szumow (dziala tylko przy 15fps)
+ sumowanie Pixeli matrycy w/g schematu wyzej 1+1+1+1 px (rozdzielczosc spada o polowe ale czulosc jest zwiekszona 4x a szumy zredukowane <4x mniej)

Firma Sony w sprawie szumow w trybie StarVis odpowiada:
Widoczne szumy sa efektem promieniowania kosmicznego ktore sensor wychwytuje jako sygnal, zaleca sie ekranowanie obszaru matrycy wraz z metalowym elementem objektywu jego uziemienie.

Nie wiadomo czy Xiomi ma ten tryb oraz jak zaawansowany on bedzie...

Odpowiedz
(05-10-2018, 21:00:47)pizdys napisał(a): Firma Sony w sprawie szumow w trybie StarVis odpowiada:
Widoczne szumy sa efektem promieniowania kosmicznego ktore sensor wychwytuje jako sygnal, zaleca sie ekranowanie obszaru matrycy wraz z metalowym elementem objektywu jego uziemienie.

O żesz fmorde, cóź za technologia kosmiczna. Ten StarVis zadziwia mnie wciąż, szczególnie w kamerach do monitoringu takich za 1tyś eu to szczęka opada. Mimo że widziałem nie jedno w życiu to są prawie czary Tongue
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości