Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
Kod nie działa z apką.
Próbowałem.

Tap, tap, tap, Tapatalk Wink
 
Odpowiedz
Byloby zbyt pieknie... Big Grin
450 to na razie max, szukalem inncyh kuponow, ale inne kupony daja nizsze rabaty. Ten co ja podalem wczesniej na razie najlepszy.
Swoja droga wlaczam tracking i dziwne, bo jeden tracking pokazuje podroz z Wielkiej Brytanii do Polski, a drugi z Holandii do Polski, zaden nie pokazuje z Chin. Big Grin
Tracking: LX600316545NL
 
Odpowiedz
Witam po 3,5 letniej przerwie Rolleyes Jako że moja cvr-a7810-g po dwukrotnej wymianie baterii znowu po kilku minutach zaczęła się wyłączać, postanowiłem sprawić sobie nowy sprzęt. 2 godziny lektury na Forum i już wiedziałem co kupić. Jutro będzie u mnie A129 z GPS, karta EVO128 i ten śmieszny pilocik bluetooth. Dotychczas kamerkę miałem wpiętą w gniazdo zapalniczki, ale teraz potrzebuję stałe zasilanie. Kusi mnie więc Cellink Neo 9, a jak mi coś chodzi po głowie, to pewnie wcześniej, czy później skończy się zakupem. Jako że jestem totalna noga w elektryce samochodowej, montażem zajął by się ktoś inny, no chyba że ktoś z Was dysponuje gotową receptą na montaż takiego Cellinka w Maździe 6 Tongue

Chciałbym również zapytać, czy będę potrzebował dokupić jeszcze jakieś inne akcesoria, lub dodatkowe okablowanie?
Dzięki wielkie i pozdrawiam.
Mazda 6 GG 1.8 2007 + Ambarella A7LA70 G-PRO CPL,
Mazda 6 GJ  2.0 2016 Sport Nav + VIOFO A129 Duo GPS
 
Odpowiedz
Może jeszcze filtr CPL, ale ten dopiero po montażu i sprawdzeniu nagrań. Generalnie montaż wszędzie taki sam. Wszystko sprowadza się do ustalenia odpowiedniego bezpiecznika dla sygnału ACC, jeśli chcesz korzystać z trybu parkingowego low-bitrate. W trybie parkingowym najlepiej mieć dodatkowe, niezależne zasilanie kamery, jakim jest m.in. Cellink, a ten musi być podłączony najlepiej bezpośrednio do akumulatora samochodowego, więc wiąże to się z dołożeniem odpowiednich przewodów i poprowadzeniem ich w możliwie najprostszy sposób w twoim samochodzie. Jak nie chcesz Cellinka, to możesz nabyć adapter, który będzie pilnował napięcia akumulatora, żeby kamera go za bardzo nie rozładowała. Wadą jest to, że możesz udupić aku po jakimś czasie, w zależności od jego kondycji.

A jeszcze weź sobie dodatkowe taśmy dwustronne, gdybyś z jakiegoś powodu chciał przenieść kamerę w inne miejsce. Kosztują grosze, a będziesz miał pod ręką jak by co.

Poszło mobilnie.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
Dziękuję @marekelb za odpowiedź. Kupiłem z filtrem, bo poprzednią też miałem z filtrem. Tutaj zobaczę czy go będę używał. Co do taśm, to faktycznie masz rację-dokupię. Jakie dodatkowe przewody będę potrzebował do Cellinka? Tak żeby wszystko razem kupić gotowe do montażu?
Pozdrawiam
Grzegorz
Mazda 6 GG 1.8 2007 + Ambarella A7LA70 G-PRO CPL,
Mazda 6 GJ  2.0 2016 Sport Nav + VIOFO A129 Duo GPS
 
Odpowiedz
(15-12-2018, 00:28:07)Greg napisał(a): Jakie dodatkowe przewody będę potrzebował do Cellinka?

Chodzi o przewód zasilający Cellink-a z akumulatora, z tym że w zestawie jest już przewód dość długi i być może wystarczy. Zależy jaką drogą go poprowadzisz i jak daleko będziesz miał Cellink-a od akumulatora. W tej chwili nie pamiętam jakiej długości jest w zestawie. Jak kupisz, to sprawdzisz długość i wtedy ewentualnie jeżeli zabraknie, to wymienisz na dłuższy. Lepiej nie łączyć przewodów, bo każde łączenie osłabia przepływ prądu. Przy wyborze kieruj się oznaczeniem AWG na kablu - nie może być większe.
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid266438

(14-12-2018, 22:09:27)Greg napisał(a): ... w Maździe 6

Może Ci się przyda https://www.youtube.com/watch?v=lRn5eM-pNHI
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
Wszystko już  jasne. Wielkie dzięki.
Mazda 6 GG 1.8 2007 + Ambarella A7LA70 G-PRO CPL,
Mazda 6 GJ  2.0 2016 Sport Nav + VIOFO A129 Duo GPS
 
Odpowiedz
(13-12-2018, 18:07:28)DiA napisał(a):
(12-12-2018, 22:23:23)marekelb napisał(a):
(12-12-2018, 20:58:52)DiA napisał(a): A czy ktoś z Was wie jak połączyć zasilanie Power bankiem z kablem HardWire? Ponoć jest to do zrobienia...
(12-12-2018, 20:31:43)DiA napisał(a): Jak ktoś coś wie jak to zrobić proszę dajcie znać.

Może takie coś by zadziałało. Z góry uprzedzam, że nie jestem elektronikiem, a moja propozycja jest czysto teoretyczna. Ktoś znający się na rzeczy, niech potwierdzi lub zaprzeczy. Niewiadomą jest dla mnie podłączenie pod czarny przewód idący do kamery dwóch oddzielnych mas GND.
Potrzebny kabelek z wtyczką USB z jednej strony (podłączenie do powerbanku), a z drugiej "gołe kabelki".
oraz rozkręcenie hardwire i lutownica.
[Obrazek: 2018090618.jpg]
[Obrazek: schemat.png]

Albo dać przetwornicę zwiększającą napięcie z 5V do 12V pomiędzy powerbank a hardwire, ale jakie będą straty i jak to będzie pracować, to nie wiem. Tylko, że trzeba by połączyć na wejściu hardwire masy GND z przetwornicy OUT i samochodu. Nie wiem, czy tak można.
https://www.gotronik.pl/przetwornica-nap...-4414.html
Napięcie wejściowe 5V
Napięcie wyjściowe 12V
Maksymalny prąd wyjściowy 1A
Moc 12W
[Obrazek: schematkop.png]


marekelb dzięki za zaangażowanie się w temat i za to co stworzyłeś, ale jak widzisz nikt nie podpowiedział nam nic więcej. Muszę czekać na @pizdys i zobaczymy jak on to oceni co zrobiłeś.
Jeszcze raz dzięki za podjecie tematu!
marekelb dostałem prozycję rozwiązania problemu podłączenia przez kabel otg taki np. https://allegro.pl/kabel-katowy-y-otg-ho...29291.html
tylko jeszcze przejściówki by trzeba było dokupić.
Co o tym myślisz?
 
Odpowiedz
Panowie rozumiem, że ten kupon promocyjny na A129 GPS już nie działa?
 
Odpowiedz
Tamten już nie, teraz jest inny, niestety troche gorszy:
5c89be
 
Odpowiedz
(15-12-2018, 18:34:58)DiA napisał(a): marekelb dostałem prozycję rozwiązania problemu podłączenia przez kabel otg taki np. https://allegro.pl/kabel-katowy-y-otg-ho...29291.html
tylko jeszcze przejściówki by trzeba było dokupić.
Co o tym myślisz?

Wybacz, ale kto Ci takie rozwiązanie podał i gdzie miałbyś go podłączyć?
Powerbank daje 5V, a hardwire potrzebuje na wejściu 12V i tu trzeba szukać rozwiązania. Sam kabel OTG nic nie zmienia.

Poszło mobilnie.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 10 gości