Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
(01-10-2019, 17:49:19)mareckiabc napisał(a): Na ile macie ustawione napiecie w adapterze acc kit przy którym ma odciąc kamerę? Elektryk mówił, ze 11.8V to trochę mało na odpalenie auta.

Mialem ustawione na max czyli na 12.5V niestety nic to nie dawalo. Kamerka sie nie wylaczala i napiecie rano mialem nawet i 11.6. Oczywiscie auto odpalalo ale zimą pewnie juz bylby problem. Narazie odlaczylem kamerę bo nie mam czasu na diagnozę gowna.

(05-10-2019, 01:35:54)brzoza napisał(a): Macie jakiś patent na świecące w nocy diody? Widać je z 50 metrów idąc od tyłu auta (mam cellinka i nagrywam cały czas) i nie chciałbym, żeby jakiś dziadyga mi wywalił szybę i wyrwał kamerę, albo co gorsza jeszcze cellinka.
Poza tym chciałbym podczas jazdy widzieć, czy kamera działa i czy nagrywa czy ma jakieś migające diodami bubu,

Zsklej czarną tasmą Big Grin
 
Odpowiedz
Raczej jakąś przezroczystą, matową taśmą, żeby stłumić moc światła diody.

Poszło mobilnie.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
Jak zakleję na głucho, to nie będę widział, czy wszystko jest ok. Marek tak właśnie myślałem, żeby matowa taśmą machnąć, ale wymyśliłem, że wydrukuje taką nakładkę z daszkami (coś jak mają światła uliczne) a przy okazji z taką komorą, żeby ciepło całe szło na szybę, bo jak osiada rosa, szron czy śnieg to jest szyba czysta akurat nad obiektywem, to może się uda zjechać te dwa centymetry w dół i mieć chociaż przód zabezpieczony przez kamerkę.
BTW czy tylna kamera też się grzeje?
[Obrazek: yyem9beu]
 
Odpowiedz
(05-10-2019, 21:56:46)brzoza napisał(a): Jak zakleję na głucho, to nie będę widział, czy wszystko jest ok. Marek tak właśnie myślałem, żeby matowa taśmą machnąć, ale wymyśliłem, że wydrukuje taką nakładkę z daszkami (coś jak mają światła uliczne) a przy okazji z taką komorą, żeby ciepło całe szło na szybę, bo jak osiada rosa, szron czy śnieg to jest szyba czysta akurat nad obiektywem, to może się uda zjechać te dwa centymetry w dół i mieć chociaż przód zabezpieczony przez kamerkę.
BTW czy tylna kamera też się grzeje?
Wlacz dzwieki to bedziesz słyszał czy wszystko ok. U mnie kamerka zamocoeana tak ze jej nie widze. Ale jak coś nie tak to slychac pikanie.
 
Odpowiedz
Kamera zaczęła mi się zawieszać. dzieje się to po przełączeniu którymś z kolei z trybu parkingowego na tryb normalnego nagrywania

kamerę mam podpiętą przez kabel i skrzynka bezpieczników. przez około miesiąc było wszystko okej to znaczy przełączanie następowało poprawnie i przy każdym włączeniu zapłonu kamera wzbudzała się poprawnie i przełącza na tryb nagrywania natomiast też może istotne w tym wszystkim jest to że przez ten miesiąc z reguły jak wracałem do domu i wjeżdżając do garażu podziemnego to przyciskiem wyłączałem po prostu kamerę zupełnie

natomiast zauważyłem że w momencie kiedy tego nie robię i któryś któreś przełączenie z kolei następuje tych cykli tych trybów nagrywania to kamera po prostu się zawiesza to znaczy można można wybudzić ekran ekran jest podświetlony ale nie reaguje żaden przycisk nic się nie dzieje i czas nagrywania stoi w miejscu

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Mam pytanie
Mam kamerę podłączona przez hardwire i niestety po wyłączeniu auta po około 2 minutach tryb parkingowy się wyłącza i kamera też. Co to może być?
 
Odpowiedz
(12-10-2019, 15:24:11)Jeziorko napisał(a): Mam pytanie
Mam kamerę podłączona przez hardwire i niestety po wyłączeniu auta po około 2 minutach tryb parkingowy się wyłącza i kamera też. Co to może być?
Słaby akumulator.

Wysłane z mojego GM1903 przy użyciu Tapatalka
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Powinien dodać ze jest to hybryda więc i mały akumulator.
 
Odpowiedz
(12-10-2019, 15:24:11)Jeziorko napisał(a): Mam pytanie
Mam kamerę podłączona przez hardwire i niestety po wyłączeniu auta po około 2 minutach tryb parkingowy się wyłącza i kamera też. Co to może być?

(12-10-2019, 15:40:08)Jeziorko napisał(a): Powinien dodać ze jest to hybryda więc i mały akumulator.

A nie jest przypadkiem rozłączany obwód po dwóch minutach?

Druga opcja to spadek napięcia na akumulatorze.
 
Odpowiedz
Obwód nie jest rozłączany. Podejrzewam spadek napięcia na akumulatorze jak jest wpięta kamera. Zrobię jeszcze pomiar jak to wygląda napięciowo na stracie (po wyłączeniu silnika) aż do tych 3 minut.
 
Odpowiedz
(14-10-2019, 14:14:43)Jeziorko napisał(a): Obwód nie jest rozłączany. Podejrzewam spadek napięcia na akumulatorze jak jest wpięta kamera.  Zrobię jeszcze pomiar jak to wygląda napięciowo na stracie (po wyłączeniu silnika) aż do tych 3 minut.

Na potrzeby tych pomiarów zarygluj zamki w drzwiach. Część obwodów może być odcinana dopiero po zablokowaniu drzwi pilotem.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 18 gości