Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
Wpiecie w zasilanie to szerokie pojecie. Masz swiety spokoj z czym ? Z tym ze poziom naladowania akumulatora spadnie i kamera nic nie nagra ?

Odpowiedz
Z mojej skromnej wiedzy, używanie kamery na parkingu ma sens wyłącznie z dodatkowym i niezależnym źródłem zasilania. Chyba, że będziesz używał trybu parkingowego wyłącznie w krótkich odcinkach czasu np pod sklepem, kinem itp. Za to wyłączając kamerę całkowicie pod warunkiem pewnej ochrony w domu lub będąc w pracy. W innym przypadku załatwisz sobie akumulator, lub załatwią Ci auto i nie będziesz miał nagrania bo adapter wyłączy kamerę.

Wpięcie się w instalację daje korzyść taką, że kable się nie plączą i masz pewny styk połączenia.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]

Odpowiedz
Hmm, cóż, ryzyko jest nieduże. Ja naprawdę rozumiem niektorych fascynację tym wideorejestratorem i podobnymi wynalazkami, ale dla mnie to miało od zawsze pełnić rolę polisy w trakcie jazdy. Tryb parkingowy to taki bonus. Obecnie mam nowy akumulator (nowe auto). Bateria potrzyma swobodnie z 3 lata jak nie dłużej. Po tym czasie będzie regularnie przeze mnie sprawdzana. Jeżeli uznam, że poziom naładowania (trzymania energii) jest na poziomie wyłącznie pozwalającym odpalić auto to akumulator wymienię. W ten sposób nie dopuszcze do sytuacji, w której wideorejestrator nie bylby zasilany. Naprawdę nie wiem co miałoby się stać, abym przez wspomniany przeze mnie okres czasu miał mieć jakiekolwiek problemy z zasilaniem kamery. Ale swoją drogą może warton zastanowic się tak na wszelki wypadek, aby wyprowadzić gniazdo do podłączenia powerbanku. Tak na wszelki wypadek. Chociaż ryzyko jest minimalne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
(15-09-2018, 12:54:33)zarebski81 napisał(a): DOD DP4

Ten adapter nic nie rozwiązuje oprócz solidnego podłączenia. Stawiam że pierwszym mroźnym tygodniu (-10st) rejestrator przestanie nagrywać a Ty nie odpalisz auta. Rejestrator A129Duo pobiera 220 mA przy 12V a to nie jest jedyny odbiornik prądu w aucie na parkingu.
Także sugeruje PowerBanka albo Cellinka, bo inaczej akku niedługo zdechnie albo zostanie uszkodzony. No chyba że jeździsz Tirem to cofam te wszystkie słowa Tongue
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene

Odpowiedz
Jeżeli nie masz na razie zamysłu na dołożenie dodatkowej baterii, to jeździj na tym co masz, a po zimie zobaczysz czy warto zainwestować.

Poszło mobilnie.

Odpowiedz
(15-09-2018, 13:30:58)marekelb napisał(a): Jeżeli nie masz na razie zamysłu na dołożenie dodatkowej baterii, to jeździj na tym co masz, a po zimie zobaczysz czy warto zainwestować.

Poszło mobilnie.

Sprawdziłeś może wydajność swojego zestawu Neo9+Ext? Ile wytrzymuje z A129Duo?
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene

Odpowiedz
(15-09-2018, 13:36:56)High napisał(a): Sprawdziłeś może wydajność swojego zestawu Neo9+Ext? Ile wytrzymuje z A129Duo?

Na razie jeszcze nie. Pamiętam o tym.

Odpowiedz
@High nic się nie stało , bardzo Ci dziękuję za to że starałeś się pomóc. Pozdrawiam i Miłego Dnia Życzę

Odpowiedz
hmmm...luka 7 seksund przy przechodzeniu między trybami to troszkę dużo

Odpowiedz
@zarebski81,

Tez DOD DP4 to jeden z gorszych kontrolerow do kamer,
Odcina przy 11.5V kamere przy czym jego dokladnosc jest bardzo mala.

Nizej masz pokazane ile to jest dla akumulatora 11.5V

Lepszym jest Vico Power Plus (np Timer lub wyzszy poziom odciecia) lub motopark multisafer, nie bez powodu te moduly zyskaly uznanie i popularnosc (bo wielu zrozumialo jak to wazna kwestia miec dobry kontroler).

Oraz wspomniany power bank typu Cellink to juz w ogole 100% ochrona akumulatora.

[Obrazek: carbatjoj.jpg]

Zniszczysz sobie akumulator i to nie podlega nawet dalszej dyskusji...
Zima bedzie bardzo zla...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
Dzięki. Super wizualizacja. Muszę to przemyśleć.

Jakie wg Ciebie jest zatem najlepsze rozwiązanie na zasilanie kamery?

Ps. Krytykowane urządzenie kupiłem na Wideorejestratory. Sprzedawca nic takiego mi przez tel nie mówił....

Testuje teraz ta wersje beta oprogramowania
Pewnie to moja wina, ale wygląda to następująco.
Ustawiam tryb LB z poziomu samej kamery (W aplikacji nie widzę tej opcji). Zatem wcześniej muszę wyłączyć Wifi aby móc ustawiać parametry na samym urządzeniu. Na koniec ponownie włączam Wifi i wchodzę prze app aby formatować kartę. Na koniec wznawiam nagrywanie i opuszczam auto. Po jakimś czasie wracam i widzę, że kontrolka rec miga a ja nie mogę wejść w ustawienia urządzenia przez aplikacje. Co prawda łącze się z urządzeniem ale aplikacja pokazuje, że kamera nie nagrywa (czerwony przycisk w aplikacji jest szary). Nie mogę też wejść w aplikacji w nagrania (brak plikow). W urządzeniu nie mogę obudzić ekranu aby upewnić się, że wifi jest wyłączone. Zatem wyłączam kamerę i włączam ja ponownie. Okazuje się, że wifi jest wyłączone. Po włączeniu wifi mogę przez apke połączyć się z kamerą i widzieć nagrania. Taki proces powtarzałem już 3 razy. Może robię coś źle? Jeżeli nie to wracam do wersji 1.3

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 7 gości