Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
(21-07-2018, 16:09:57)Rosomak napisał(a):
(21-07-2018, 16:06:41)High napisał(a): nie można przesyłać jednocześnie zasilania i obrazu po koncentryku bez układów separujących. Tylko tyle

Dobre! Zapewne o tym nie wiem. Stwierdzenie godne tego ze woda jest mokra! Smile

Nie każdy posiada tak rozległą wiedzę jak @Rosomak i nie każdy posiada umiejętność czytania między wierszami.
Jestem przekonany że bycie precyzyjnym w przekazywaniu wiedzy jest niezbędne.
Porównanie technologii równoczesnego przesyłania obrazu z zasilaniem do wody jest nieadekwatne.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
(21-07-2018, 16:14:04)High napisał(a): Nie każdy posiada tak rozległą wiedzę jak @Rosomak i nie każdy posiada umiejętność czytania między wierszami.

Ja jednak uważam że Pan @High z uwagi na swoje 50+ jest mądrzejszy, ma lepszą wiedzę i doświadczenie oraz:
Pkt.1. Zawsze ma rację
Pkt.2. Jeżeli nie ma racji, to patrz pkt.1.

Innych przepraszam za "off-top".
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
[Obrazek: 300px-Coaxial_cable_cutaway.svg.png]

BlackVue przesyla obraz kablem Koncentrycznym (Coaxial), i wynika to z zastosowanego CPU Hisilicona ktory sam w sobie jest juz gotowy to przesylania / obdierania sygnalu z kamer takim typem kabla, ma on swoje zalety ale tez i wady:

Zalety:
- cieniutkim kablem mozana przeslac obraz na duze odleglosci

Wady:
- nie mozna takiego kabla zginac,
- polaczenie musi byc mocne i ekranowane na calej dlugosci, to tez wtyczka Coaxial w kamerach jest tak mocna ze krew moze zalac czlowieka przy odpinaniu tego kabla i podlaczaniu.

Kabel Viofo to kabel majacy az 7 żył po przez zlacze o nazwie UART USB mini 10PIN:

[Obrazek: image20164.png]

Zalety:
+ mozna go wyginac pod warunkiem ze jakosc kabla na to pozwala (nie znam granic wytrzymalosci kabla viofo)
+ polaczenie nie musi byc ekranowane, ale zaleca sie aby nie sial zaklocen RF radia (nie wiem czy Viofo jest ekranowany)

Wady:
- Jest gruby bo sila rzeczy 7 zyl w ekranie to grubsza konstrukcja, szczegolnie 5V na dlugie ogleglosci wymaga wlasniwego i grubego konduktora

Nie da sie okreslic "klasy kamer" po tym jakiego kabla uzywaja, ten w Viofo jest grubszy, ale nie na tyle aby moglo to stawiac jakies "bariery" przy instalacji, wejdzie za panele jak kazdy inny.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys, a co z NTKiem? Ma podobne możliwości zastosowania koncentryka jak HiSilicon?
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
Jak mu sie dorzuci modul ktory bedzie tak konwertowal sygnal a z drugiej strony separatory i modul konwertujacy sygnal z kamery to tak.
Nie wiem jakie sa koszta takich modulow ale napewno w Hisiliconie wiekszosc juz jest wbudowana w CPU.

[EDIT]

w Kamerach Blackvue ten modul odpowiada transmisje danych tym kablem:

MAX9272 [transfer 28bit]
28-Bit GMSL Deserializer for Coax or STP Cable

Kod:
https://datasheets.maximintegrated.com/en/ds/MAX9272.pdf

[Obrazek: max9272a.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(21-07-2018, 10:11:12)brachol napisał(a): Jest coś konkretnego, na czym Ci zależy w A129, skoro potrzebujesz tylko przedniej kamery? Zastanawiałeś się nad którymś modelem z serii A119? A119S to jest w sumie sprzętowy odpowiednik dla A129.

konkretnie chodzi o nowszą obudowę z innymi stykami i sposobem mocowania i a 129 po prostu mi się bardziej podoba i nie obchodzi mnie odpowiednik sprzętowy. a viofo 129 solo sa już dawno oferowane przez producenta (https://www.viofo.com/home/81-62-a129-fr...e-included) i w końcu do Polski też dotrą , wolę poczekać niż kupować kamerę która nie będzie albo juz nie jest produkowana (a119s)
 
Odpowiedz
@lou zapytaj polskiego dystrybutora czy i ew. kiedy będzie dostępna? A jak nie wie, to niech zapyta się producenta.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
Wgrałem sobie ten beta soft i powiem szczerze, że dwie zmiany na plus widzę zauważalne w aplikacji na telefonie.
1. WiFi 5G działa zdecydowanie szybciej niż na ver.1.0, chodzi mi o przeglądanie i kopiowanie plików na telefon.
2. Podczas przeglądania plików poprzez aplikacje przestało robić biip biip, Chyba że źle pamiętam.

Na plus z minusikiem, brak możliwości wejścia w tryb parkingowy:
[Obrazek: park.jpg]

Co do wgrywania nowego firmwaru @pizdys, nie ma żadnego problemu z wgraniem go pomarańczową kartą Evo 256 gb.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
@lou rowniez uwazam ze A129 ma bardzo fajny nowoczesny wyglad. Szczegolnie zlicowanie lcd z obudowa i rozlozenie przyciskow. Na miare obecnych czasow. A119x z wygladu jest stareeee ... az sie dziwie ze Pro nie puscili w nowej obudowie.

Czasami przez mysl przeszlo mi zeby zamiast A129 Duo zamontowac 2x A129 Single ze wzgledu na ten kabel. Ktos kiedys pisal ze zastosowanie dwoch A119x nie sprawdziloby sie w przypadku checi zablokowania nagrania z tylnej kamery przed nadpisaniem. W przypadku A129 nie byloby problemu bo przycisk bloot... mozna sparowac np. z 2 kamerami i jednoczesnue blokowac nagranie albo tylne nagranie blokowac przez bloot a przednie przyciskiem na kamerze.

@pizdys zobacz na prospektach reklamowych A129 jest przycisk bloot ktory dopiero wejdzie jesienia. Zanim nie poruszyles z nimi trybu low bitrate to nawet im sie nie snilo ze wejdzie kabel hardwire Smile
 
Odpowiedz
Rozumiem ze chodzi o przycisk bluetooth remote (ten ktory mozna przykliec przy kierownicy aby zabezpieczac zdalnie emergency)?

Z tego co wiem jakos juz mial byc...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Tak o tym przycisku pisze ...

@pizdys potwierdzisz te rzeczy odnosnie wifi i bipp co pisze @High ?

Niedlugo ma sie pojawic opcja aktualizacji a129 przez aplikache na tel
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 8 gości