Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
@High nie za duzo wymagasz od Viofo ? Tongue Chciales miec kabel na swieta to bedziesz mial Smile

Czy poprawiony w stosunku do tego co otrzymal @pizdys i @marekelb ? Watpie.

Zaczyna mnie draznic zabawa Viofo w oszczednosci i mysle ze po nowym roku zapomnimy o marce Viofo i bedziemy dyskutowac o nowych produktach innych marek.

Pozwole sobie przytoczyc kolejny raz nie do konca moim zdaniem szczere teorie:"Otrzymaliśmy informację, że zmiana umożliwi korzystanie z filtrów CPL przeznaczonych do wcześniejszych modeli." - Tak ? Naprawde ? Z reguly producenci dazal do standaryzacji produktow a nie wrzucaja do zestawu dwa rozne obiektywy zeby stosowac dwa rozne CPL. Ewidentnie chodzi tu o kase a nie uklon w stosunku do klienta. Za 1-2 miesiace pewnie w kamerze przedniej podmienia obiektyw ...
 
Odpowiedz
Witam,
czy wszedł już  ten low-bitrate w A129 ?
 
Odpowiedz
W wersji beta
 
Odpowiedz
Pierwsza zajawka V1 vs V2:

[Obrazek: a129v1.jpg]

[Obrazek: a129v2.jpg]

A tak kamery są zamontowane do testu:

[Obrazek: a129incar2.jpg]

[Obrazek: a129incar1.jpg]

Jeszcze dziś, max jutro zmontujemy porównanie 1:1 i wrzucimy na YT na kanale WR24.PL.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
(15-11-2018, 11:27:39)evad napisał(a): Pierwsza zajawka V1 vs V2:

[Obrazek: a129v1.jpg]

[Obrazek: a129v2.jpg]

Jeśli o mnie chodzi to pierwsze wrażenie jest takie, ze oprócz kąta nie ma prawie żadnej różnicy w tych warunkach. Tak naprawdę kamera zbierając mniej obrazu(góra-dół bez znaczenia, boki i tak rzadko są wyraźne) do nagrywania w tej samej rozdzielczości może zachowywać się lepiej niż wersja V1. Jasność obiektywu raczej bez różnicy, ale wszystko wyjdzie w nocy. Ale jakby saturacja kolorów większą w V2, kwestia powłoki?. Kamery maja ten sam soft?
Ale zapewne wyjdzie wszystko w porównaniu.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Dzieki @evad, czekamy z niecierpliwoscia,
szczegolnie na nagrania w nocy, ma mozliwie malo oswietlonej drodze/scenie (malo ruchomej) tego typu jak nizej, bo dokaldnie w takich warunkach mozna bedzie stwierdzic czy przeslona jest na lepszym/gorszym poziomie (jak masz mozliwosc oczywiscie), thx!

Nizej 2 kamery z identyczym CPU + Matryca, jedyna roznica to wlasnie objektyw i przeslona,
co ciekawe Vico Opia1 ma wiekszy kat widzenia ktory powinien nawet pogorszyc jej wynik (bo mniej pixeli jest alokowane na ten sam obszar obrazu)
ale z uwagi na lepsza wartosc przeslony kamera w tej scenie wypadla bardzo przyzwoicie:

https://youtu.be/J-9cQ4Rki98?t=299

[Obrazek: untitlpep.jpg]

Ja niestety nie mam dostepu do nowych A129 i nie zapowiada sie abym mial miec, lub celowo zakupic A129 aby sprawdzic jedynie objektyw -
bo gdybym tak robil z kazdymi kamerami to finansowo bym nie wyrobil Wink , np DOD RC500S juz 3 wersje objektywu ponoc ma - i nie mam pojecia o roznicach.

Wierze, ze wspolnymi silami "przeswietlimy" dyktatora Viofo i bedziemy ostatecznie wiedziec na 100% jakie zaszly w tej kamerze zmiany.
Napewno, zmiana obektywu nie wplynie tu na popularnosc, bo cena jak na specyfikacje jest nadal rekorodowo niska, oraz jakosc nagrywania nie powinna (o ile w ogole) ulec zmianie na gorsze. Mysle, ze A129 nadal jest bezkonkurencyjna i trudno jest tu o "godnego" przeciwnika w tej cenie ktora narzucil producent Viofo.
Ale oczywiscie dobrze wiedziec o zmianach jakie w niej zachodza i wiedziec czym one sa "dyktowane", czyli zsada "ograniczonego" zaufania jak najbardziej jest zachowana Big Grin
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(15-11-2018, 13:42:19)High napisał(a):
(15-11-2018, 11:27:39)evad napisał(a): Pierwsza zajawka V1 vs V2:

[Obrazek: a129v1.jpg]

[Obrazek: a129v2.jpg]

Jeśli o mnie chodzi to pierwsze wrażenie jest takie, ze oprócz kąta nie ma prawie żadnej różnicy w tych warunkach. Tak naprawdę kamera zbierając mniej obrazu(góra-dół bez znaczenia, boki i tak rzadko są wyraźne) do nagrywania w tej samej rozdzielczości może zachowywać się lepiej niż wersja V1. Jasność obiektywu raczej bez różnicy, ale wszystko wyjdzie w nocy. Ale jakby saturacja kolorów większą w V2, kwestia powłoki?. Kamery maja ten sam soft?
Ale zapewne wyjdzie wszystko w porównaniu.

Tak, kamery mają identyczny soft (v1.3) oraz ustawienia obrazu 1080p30 bez WDR. Nagrania nocne też mam.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Wjeżdżam na białym koniu prosto z biura WR24 i podrzucam Wam porównanie - świeży upload, jeszcze gorący :-)



Maciek Molka

WR24.PL - Wideorejestratory, kamery sportowe, monitoring IP...
z kuponem rabatowym AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Ja różnic w jakości nie widzę. Za to V2 ma mniejsze pole widzenia i obraz ciut jaśniejszy.
A ta strzałka, to wskazuje UFO jakieś?
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
(14-11-2018, 15:32:34)evad napisał(a): Dzięki wsparciu @viofo.pl mam już na biurku testowe egzemplarze V1 vs V2 do testów:

[Obrazek: labelv1v2w.jpg]

Bardzo ciekawe jaka jest faktycznie różnica. Bo patrząc na konstrukcję i średnice soczewek, sfery i kolor powłoki to dwa różne obiektywy. A sensor jest ten sam? Że tak wsadzę kij w mrowisko[Obrazek: tongue.png]

I jeszcze przynudzę z innej mańki....czy nasz kochany dyktator będzie czekał kolejne 3 tygodnie(czytaj 3 miesiące) od pojawienia się kabla by wypościć FW oficjalny z LB?

Czynie jest to czasami obiektyw z v119


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
(15-11-2018, 19:39:29)marekelb napisał(a): Ja różnic w jakości nie widzę. Za to V2 ma mniejsze pole widzenia i obraz ciut jaśniejszy.
A ta strzałka, to wskazuje UFO jakieś?

Nie UFO tylko jak w V1 cpl zachodzi na obraz Tongue

(15-11-2018, 18:27:56)tineid napisał(a): Wjeżdżam na białym koniu prosto z biura WR24 i podrzucam Wam porównanie - świeży upload, jeszcze gorący :-)




Jak dla mnie widać ewidentnie jaśniejsze boki obrazu w V2, a co do różnic są pomijalne. Niestety mniejszy kąt i soczewki nie zaciemniające boków obrazu nie wpłynęły na lepszą czytelność tablic. Generalnie zmiana obiektywu dała wyłącznie to że stary CPL pasuje i nie zachodzi na obraz.
Ale co tam ja wiem, stary i ślepy jestem Tongue
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości