Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
(14-02-2019, 01:45:35)luk4as napisał(a): @skansen a jesli juz piszesz o LB to nie pierwsze 5 s z jazfy tylko juz 5 s podczas jazdy lub 5 s po uderzeniu w zaleznosci jak zadziala algorytm
U mnie to mniej-więcej pokrywa się z ruszaniem, ale rzeczywiście - jest tak jak napisałeś - może to być 5s podczas jazdy (chyba wtedy jak się tryb włączy chwilę po ruszeniu)...

(14-02-2019, 01:42:38)orte napisał(a): Powtórzę, bo widocznie nie zrozumiałeś.
W tym trybie nie nagrywa ciągle, więc nie ma 5s przerw, tylko tak duże przerwy jak często wykrywa ruch. Nagrywa TYLKO po wykryciu ruchu i tylko 35 sekund.
Wszystko zrozumiałem, wiem jaka jest idea tego trybu. Więc powtórzę moje pytanie (cały czas przy założeniu, ze nie mamy hardwire): czy jak kamera wychodzi z tego nowego trybu parkingowego i przechodzi w tryb drogowy to nie ma żadnej straty 5s? Czy mamy jazdę nagraną bez "wycinek"? 
Pytanie może się tylko na pierwszy rzut oka wydawać bez sensu. W świetle niektórych opinii na forum jedną z prawdopodobnych przyczyn tego "wycinania" było celowe wymuszenie przez Viofo kupna oryginalnego Viofo Hardwire. Więc pytam, czy i tym razem nie wprowadzili tego typu "zachęt" do kupna hardwire...

Pytam bo zastanawiam się nad zmianą PowerMagic na Viofo Hardwire... Głównym argumentem jest ta "wycinka" - jeśli jednak nowy tryb rozwiązuje problem to się wstrzymam...
 
Odpowiedz
Jeśli Ty też myślisz, że " jedną z prawdopodobnych przyczyn tego "wycinania" było celowe wymuszenie przez Viofo kupna oryginalnego Viofo Hardwire" to jesteś w błędzie. Dziura występuję zarówno przy użyciu kabla jak i bez. Tylko pojawienie się tych dziur jest uwarunkowane algorytmem przełączenia między trybami - mam kabel hardwiere i pierwsze sekundy jazdy nie są nagrane ...
 
Odpowiedz
(14-02-2019, 15:57:33)luk4as napisał(a): Jeśli Ty też myślisz, że " jedną z prawdopodobnych przyczyn tego "wycinania" było celowe wymuszenie przez Viofo kupna oryginalnego Viofo Hardwire" to jesteś w błędzie. Dziura występuję zarówno przy użyciu kabla jak i bez. Tylko pojawienie się tych dziur jest uwarunkowane algorytmem przełączenia między trybami - mam kabel hardwiere i pierwsze sekundy jazdy nie są nagrane ...

To cenna informacja, bo zastanawiałem się nad montażem Viofo Hardwire w miejsce PowerMagic...
 
Odpowiedz
Przez kabel zyskujesz brak luki podczas szkody parkingowej. A bez kabla masz dziure 5 s i tylko na nagraniu zobaczysz dym po uciekajacym sprawcy
 
Odpowiedz
(14-02-2019, 18:14:59)luk4as napisał(a): Przez kabel zyskujesz brak luki podczas szkody parkingowej. A bez kabla masz dziure 5 s i tylko na nagraniu zobaczysz dym po uciekajacym sprawcy

Czyli luka występuje w dwóch sytuacjach - 1. szkoda parkingowa i 2. ruszanie z parkingu, a kabel hardwire rozwiązuje problem nr 1?
 
Odpowiedz
Tak bo przelaczenie wystepuje tylko przy przekrecaniu stacyjki
 
Odpowiedz
To już nie lepiej wyłączyć tryb parkingowy i nagrywać cały czas na dużej np 128GB karcie SD?
 
Odpowiedz
Przy obecnych cenach kart 256 za 230 zl lepiej kupic wieksza i miec problem z glowy
 
Odpowiedz
Dziś zamieniałem moduł HardWire 2-przewodowy na 3-przewodowy i zauważyłem pewną dużą zaletę o której do tej pory chyba nikt nie pisał.

Na przewodzie czerwonym "głównym" mam zamontowany włącznik i w przypadku gdy np parkuje w moim prywatnym garażu (w weekend dłuższy postój) po wyłączeniu zapłonu wystarczy że na moment wyłączę całkowicie zasilanie kamery moim włącznikiem i kamera nie będzie mi bez potrzeby w garażu nagrywała i obciążała niepotrzebnie akumulatora Big Grin

Tego mi brakowało bo teraz nie muszę pamiętać o ręcznym włączeniu kamery przy wyjeździe z prywatnego garażu, kamera sama się uruchomi jak tylko włączę zapłon Smile
 
Odpowiedz
@jordan87 warto przeczytac forum jeszcze raz. Wielokrotnie bylo podnoszone ze jedna z najwazniejszych zalet kabla jest automatyczne uruchomienie wylaczonej kamery po przekreceniu stacyjki
 
Odpowiedz
Czy aby na pewno dobrze mnie zrozumiałeś, nie napisałem o podstawowej funkcjonalności jaką jest zmiana trybu parkingowego po włączeniu zapłonu. A jeśli dobrze mnei zrozumiałeś to wybacz ale nie przeczytałem wszystkich 146 stron Smile
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości