• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamerka traci zasilanie (G55/Xblitz GO)
Witam!

Sporo czasu korzystałem z dołączonej fabrycznie ładowarki i nigdy nie miałem z kamerką problemów. Kamerka zawsze podczas nagrywania miała włączoną diodę czerwoną + migała niebieska (powstawał więc lekki fiolet) i wszystko było ok. Od czasu kiedy zmieniłem ładowarkę (Sony, z dwoma portami USB), dzieją się dziwne rzeczy. Czasami jest tak, że przez godzinę, dwie jazdy, sytuacja jest taka jaka była zawsze, czyli czerwony+niebieski. Czasami jest tak, że przez 20 minut jest czerwony+niebieski, potem nagle już zostaje migający sam niebieski. Czasami zdarza się tak, że kamerka traci zasilanie kompletnie, więc muszę wyciągnąć i włożyć ładowarkę do zapalniczki na nowo i jest OK albo na 15 minut albo na 3 godziny. Ładowarka nie ma problemu z kontaktem bo sama w sobie cały czas pokazuje ładowanie, poza tym telefon, który jest podłączony do drugiego gniazda USB też dostaje prąd.

Będę próbował jeszcze inną ładowarką, ale czy ktoś może mi powiedzieć (bo w nawet w instrukcji tego nie ma), czym różni się:
- tryb ładowania, w którym świeci dioda czerwona + miga niebieska, od
- trybu ładowania, w którym miga tylko niebieska?

Może obecna ładowarka jest na tyle silna, że dobija akumulator kamerki do pełna (więc gaśnie czerwony i zostaje niebieski)? Ale to nie tłumaczy rozłączania się zasilania.

Odpowiedz
dioda sygnalizująca świeci czerwonym światłem podczas ładowania baterii
POWER ON/OFF: Długie wciśnięcie przycisku POWER – dioda sygnalizująca zaczyna świecić na niebiesko
instrukcja-xblitz-go

o miganiu nie ma

xblitz-go-instrukcja-obslugi.pdf
Ikona informująca o nagrywaniu (ikona „miga”)

Xblitz Professional P100
Opis sygnalizacji stanu pracy kamery.
Kamera posiada dwie diody LED umieszczone nad ekranem
LCD. Lewa dioda czerwonym kolorem sygnalizuje kiedy do
kamery podłączone jest zasilanie. Prawa dioda o kolorze
niebieskim sygnalizuje stan pracy kamery. Jeśli świeci ciągłym
światłem to kamera jest w stanie czuwania (gotowości). Jeśli
miga to kamera rejestruje wideo. W trybie wykonywania zdjęć
zamruga trzykrotnie w momencie zapisania zdjęcia
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz

Skocz do: