Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakłócenia sygnału radiai kluczyka po zamontowaniu viofo a129 duo
#1
Witam po zamontowaniu viofo a129 duo sygnał radia oraz sygnał z pilota klucza znacznie się pogorszył  teraz muszę stać przy samochodzie żeby go zamknąć lub otworzyć to samo dotyczy radia straciło sygnał, jak sobie z tym problemem poradzić? Czy ktoś miał może podobny problem?
 
Odpowiedz
#2
U mnie przy A129 Duo "pogorszyło" się zamykanie - do 3-4 metrów. Z otwieraniem nie mam problemu nawet z kilkudziesięciu metrów, z radiem też.
A129G DUO GPS + EVO 256GB + Powerbank 10Ah DIY
Ford Mondeo TDCi 2.0L PowerShift 2013
 
Odpowiedz
#3
U mnie antena to ogrzewanie tylnej szyby spróbuję dzisiaj odłączyć kamerę z tyłu zobaczę co to da
 
Odpowiedz
#4
Wada kamery czyli interferencje DAB byly wymieniane w pierwszej stronie kamery w temacie o A129.

Problem polega na tym ze tylna kamera uzywa pewnego zakresu czestotliwosci nachodzacej sie na czestotliwosc DAB.

Rozwiazania na chwile obecna nie ma, to producent musi zmienic pasmo czestotliwosci dla kamery tylnej.

Taki problem mial kiedys Tkinkware i tak to rozwiazali.

Oczywiscie nie dotyczy to kazdego samochodu (a nawet nielicznych modeli).
Mozecie podawac marke i model (rocznik) jako uwagi dla innych, napewno bedzie to pomocne.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#5
(06-02-2019, 01:29:34)pizdys napisał(a): ...

Oczywiscie nie dotyczy to kazdego samochodu (a nawet nielicznych modeli).
Mozecie podawac marke i model (rocznik) jako uwagi dla innych, napewno bedzie to pomocne.

Ford Mondeo TDCi 2013
A129G DUO GPS + EVO 256GB + Powerbank 10Ah DIY
Ford Mondeo TDCi 2.0L PowerShift 2013
 
Odpowiedz
#6
Witam, wczoraj odłączyłem kamerę z tyłu i zasięg klucza oraz radio wróciło do normy, spróbuję może zamontować kamerę w innym miejscu jeśli znajdę trochę czasu, jeśli się coś poprawi to napiszę.
BMW GT 530d 2013r.
 
Odpowiedz
#7
(06-02-2019, 10:57:39)sokolek1977 napisał(a): Witam, wczoraj odłączyłem kamerę z tyłu i zasięg klucza oraz radio wróciło do normy, spróbuję może zamontować kamerę w innym miejscu jeśli znajdę trochę czasu, jeśli się coś poprawi to napiszę.
BMW GT 530d 2013r.

A gdyby zamontować kamerę na plastikowej ramce zamiast na szybie? Mam przyciemnioną szybę ale pomimo odsunięcia działa całkiem nieźle. Jedyny mankament to niestety widoczna grzałka tylnej szyby.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
#8
Właśnie tak mam w tej chwili, pod światłem stopu na plastikowej obudowie, problem w tym że wzmacniacz anteny oraz sam moduł też tam jest zamontowany fabrycznie, myślę że przeniesie kamery niżej na szybę nic nie da ale jak znajdę chwilę czasu to sprawdzę. Dziś rano wywaliło mi błąd kluczyka przy pierwszej próbie uruchomienia silnika. Trochę mnie to denerwuje ale kamera na pewno zostanie.
 
Odpowiedz
#9
(06-02-2019, 01:29:34)pizdys napisał(a): Wada kamery czyli interferencje DAB byly wymieniane w pierwszej stronie kamery w temacie o A129.

Problem polega na tym ze tylna kamera uzywa pewnego zakresu czestotliwosci nachodzacej sie na czestotliwosc DAB.

Rozwiazania na chwile obecna nie ma, to producent musi zmienic pasmo czestotliwosci dla kamery tylnej.

Taki problem mial kiedys Tkinkware i tak to rozwiazali.

Oczywiscie nie dotyczy to kazdego samochodu (a nawet nielicznych modeli).
Mozecie podawac marke i model (rocznik) jako uwagi dla innych, napewno bedzie to pomocne.

No cóż, nawet nie spodziewałem sie że to własnie wina Viofo, a ja cały czas myślałem że to słaba bateria w kluczyku Sad I ciągle sobie obiecywałem że skoczę ją wymienić, choć to nowe auto i trochę sie dziwiłem.
Ale co jakiś czas się naprawiało, a to pewnie wtedy kiedy mój grafen się wyładował i kamerka nie działa.....no to teraz juz wiem Smile
Dzięki @pizdys za oświecenie, jakoś nie powiązałem tego z Viofo...
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#10
Honda CR-V IV MY2014 - hands free chodzi bez zarzutu. Otwieranie/zamykanie z pilota też. Radio DAB odbiera bez zakłóceń, ale przyznam szczerze, że wcześniej go nie słuchałem więc nie mogę się wypowiedzieć na temat ewentualnej różnicy.
 
Odpowiedz
#11
(06-02-2019, 01:29:34)pizdys napisał(a): Rozwiazania na chwile obecna nie ma, to producent musi zmienic pasmo czestotliwosci dla kamery tylnej.
Jest nowa tylna kamera, z podczerwienią. Może będzie lepiej.
Ma mieć możliwość obrócenia obiektywu o 180 oraz złącze z boku.

https://www.youtube.com/watch?v=G3jrFhSuvQU

https://www.youtube.com/watch?v=h3Qe3__djZQ
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości