Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Gdyby ta Dahua miała slot SD kupił byś ją?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena obrazu 8MP kamery Dahua HFW1831E
#1
Question 
Troszkę trwało ale w końcu pojawiła się 8MP kamera IP z którą chętnie zobaczyłbym porównanie (DR900S i A129S)

Najlepszy model to DH-IPC-HFW1831EN-0280B
wersja EN a nie EP aby był system NTSC (30Hz) a nie PAL (25Hz) choć niby najnowszy firmware ujednolica to.
0280 - soczewka F1.6 o ogniskowej 2.8mm dająca FOVH 111st czuli jak VIOFO A119.
Kamera bazuje na IMX334. Bardzo czuła (w/g moich wyliczeń na podstawie danych producenta 3x bardziej niż IMX290) i do tego duża (1/1.8") matryca z pikslami 2,0x2,0um.
Obsługuje prawdziwe WDR przy ustawieniu tego parametru powyżej 44% (tylko nie wiem czy dla 30Hz w 4k też wyrobi z WDR Sad )
Opcji w menu pozwalających zmienić parametry nagrywania jest zatrzęsienie. Można wybrać co ile klatek ma być ramka główna I.
Kodowanie oczywiście H.265+
Zasilanie +12v DC z tolerancją +-25% czyli do 16V.

Jest jednak jeden duży minus. Nie ma slotu na kartę SD jak inne podobne kamery CCTV. Zapis tylko na dysku sieciowym (NAS) co generalnie wyklucza montaż tej kamerki jako samochodowej. Obudowa NAS + SSD to dodatkowy tysiączek w wersji budżetowej. Do tego kombinacje z zasilaniem bo sam NAS może niekoniecznie polubić 14,8V.
Z racji zużycia energii tryb parkingowy odpada.

Generalnie jest kilka filmików z tą Dahua HFW1831E w akacji. Pierwszy nawet vs IMX290 Smile









Najbardziej mi się podobało jak przy włączonym WDR ta kamera zaglądała do szopy.

Nie podobały mi się za to w nocy te smugi za poruszającym się człowiekiem. Może to tylko kwestia ustawień parametrów? 

Generalnie odnoszę wrażenie że ta Dahua wcale tak dobrze nie wypadła w stosunku do filmów np. z A119.

Kwestie które mnie najbardziej interesują to Wasze zdanie w temacie jakości obrazu.

Potencjał IMX334 powinien być olbrzymi. Nie do końca to widzę (jeśli chodzi o noc). Za dnia odczyt tablic jest dość dobry bo auta jadą stosunkowo daleko od kamery. Ale i tak spodziewałem się sporo więcej.

Czy ten obraz jest rzeczywiście dobry i odnoszę złe wrażenie?
A może wiele kluczowych ustawień w kamerze jak i wersja oprogramowania zamaskowały potencjał sprzętu?
Co myślicie?

PS. Jedynie w Chile znalazłem cenę online tego modelu i po przeliczeniu wyszło 600zł. Chyba mało realne?
 
Odpowiedz
#2
Ogólnie to taka kamera średnio się nadaje jako rejestrator . Trochę gabaryty przeszkadzają . Nocą widzi super ale nieruchomy obraz . Dodatkowo widzi tak dobrze bo posiada doświetlacz IR który przez szybę pojazdu już nie będzie pomagał .  W nocy są takie "duchy" gdyż kamera zwalnia migawkę do 1-2 klatek na sekundę ( bardzo długie czasy ekspozycji ) . Można to trochę w menu kamery zmienić na wyższą ale będzie widziała gorzej . Że już o czytelnym obrazie przy 150 km/h nie  wspomnę .
 
Odpowiedz
#3
W ramach przypomnienia i dla tych co jeszcze nie widzieli,
Jak wypadaja kamery samochodowe na tle kamer CCTV i jakich momentach dobrze widac roznice warto zobaczyc to porownanie:

Oczywiscie nowa Dahua z sensorem IMX334 powinna wypasc nawet lepiej niz Dahua HFW8331E-Z5 (z uwagi za wiekszy pixel i rozdzielczosc nowego IMX334 - 2um w porownaniu do IMX326 - 1.6um).




Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości