Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119 V3 [Novatek NT96670 + Sony Starvis IMX335]
#45
REKLAMA

Zapraszam wszystkich zainteresowanych zakupem VIOFO A119 V3 do skorzystania ze specjalnej oferty przedsprzedażowej dla forumowiczów AutoWrzuta:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14639

KONIEC REKLAMY
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#46
Karta pamięci MicroSD Class 10 do 256GB za tym co piszą na viofo.com - a119 v3 ?
 
Odpowiedz
#47
(25-06-2019, 19:03:32)evad napisał(a): REKLAMA

Zapraszam wszystkich zainteresowanych zakupem VIOFO A119 V3 do skorzystania ze specjalnej oferty przedsprzedażowej dla forumowiczów AutoWrzuta:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14639

KONIEC REKLAMY

Mam A119 jeszcze w pierwszej, najstarszej wersji. Myślę nad drugą kamerą lub zestawem duo - bo ostatnio gość w korku mnie puknął w tył i jak nic sobie pojechał. Mam zapisany numer rejestracyjny, ale sam fakt stuknięcia nie nagrany.
Lepiej kupić A129duo czy tą starą a119 wywalić na tył a na przód zamówić tą A119 v3 ?
 
Odpowiedz
#48
@pizdys Mógłbyś fizycznie (bo masz obie) sprawdzić czy moduł GPS od A119 v2 pasuje do v3?

1. Fizycznie - czy wepniesz go
2. Czy odczytuje poprawnie dane GPS?

Wiem ,ze v3 wprowadziła współpracę z zasilaczem 3 pinowym. Rozpoznawanie trybów odbywa się poprzez jeden z pinów środkowy (data) na wejściu GPS. Sama obsługa jest w kamerze a GPS działa pewnie pass- through. Sam transfer danych GPS jest typu emulowany COM on USB na środkowych pinach połącznia GPS - KAMERA. Rozpoznawanie może być dokładnie takie jak USB 1.0 vs 2.0 i nie miałoby to wpływu na transfer danych GPS.
Zależy mi na czasie
Z góry dziękuję i pozdrawiam
P.S. Robisz rewelacyjne materiały na YT - pozdro
 
Odpowiedz
#49
(27-06-2019, 16:07:58)austin napisał(a): @pizdys Mógłbyś fizycznie (bo masz obie) sprawdzić czy moduł GPS od A119 v2 pasuje do v3?

1. Fizycznie - czy wepniesz go
2. Czy odczytuje poprawnie dane GPS?

Wiem ,ze v3 wprowadziła współpracę z zasilaczem 3 pinowym. Rozpoznawanie trybów odbywa się poprzez jeden z pinów środkowy (data) na wejściu GPS. Sama obsługa jest w kamerze a GPS działa pewnie pass- through. Sam transfer danych GPS jest typu emulowany COM on USB na środkowych pinach połącznia GPS - KAMERA.  Rozpoznawanie może być dokładnie takie jak USB 1.0 vs 2.0 i nie miałoby to wpływu na transfer danych GPS.
Zależy mi na czasie
Z góry dziękuję i pozdrawiam
P.S. Robisz rewelacyjne materiały na YT - pozdro

Tak na szybko:
Moduły (nowy i stary) są takie same i fizycznie pasują do wszystkich A119/S/PRO/v3

Gorzej z GPS:
"Nowy" moduł GPS (v3) - GPS pracuje poprawnie ze wszystkimi A119/S/PRO/v3
"Stary" moduł GPS - GPS nie współpracuje z A119v3 (kamera pokazuje "No GPS")

Btw, pierwszy egzemplarz testowy A119 v3 jest już w testowym laboratorium WR24.PL :)

[Obrazek: 652086dgd.jpg]
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#50
Dzieki za info o GPSach,.
Lada dzien zaktualizuje pelne info o A119 V3 i dopisze wszystkie informacjie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#51
@pizdys thx za szybkie info! Smile
Rozważam zmianę A119 v2 na v3. (vs bez gps na tył)
Za v2 dałem z GPS $60 a obecna cena v3 to $109 . Prawie 2x tyle i to chyba za duża różnica w cenie vs zmiany? Nie uważasz pizdys ?
Pamietasz lub ktoś z Kolegów ile kosztował A119 v2 na starcie?

Pzdr
 
Odpowiedz
#52
To nie moje info, tylko @evad, Smile

Co do roznic v2 a v3 to beda duze, gdyz juz na tym etapie widac, ze A119V3 dorownuje A129 w nocy
Poprzednia V2 polegla z A129 wlasnie w nocy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#53
Tak , zorientowałem się po wysłaniu
Dzięki @evad Smile
Co dziwne w kontekście tego, co napisałeś @evad tj wspópracy modułu GPS z A119/S/PRO/v3, oferty odbiorników VIOFO do A119 v2 opisują ,że pracują też z A119 S.

A129 DUAL z WiFi dostępna była niedawno za $115, a tu za niemal tę samą cenę mamy kamerę A119 v3 bez WiFi, z jednym przetwornikiem choć lepszej rozdzielczości , 1/2.8" i też 2um pixel size.
Póki co cena wysoka vs możliwości patrząc na chłodno Smile
 
Odpowiedz
#54
Chcialem poruszyc kwestie cen kamer Viofo np w DE,FR,UK a np w PL

Temat jest dosyc prosty, i wymaga zrozumienia,

Producent kamer Viofo uzywa magazynu Amazon transferujac swoje produkty po przez serwis Amazon Fulfilled (magazyn amazon), taka droga pozwala producentowi Viofo uniknac oplac Cla i VAT (choc akurat clo jest tu 0%).

Nastepnie po przez aukcje ebay, amazon.de / co.uk moga wysylac swoje produkty bezposrednio do klienta prosto z magazynu Amazona bez vat po niskich cenach (umowa z amazonem).

I takim sposobem ceny w krajach w ktorych jest platforma Amazon Fulfilled (seller), producent nie musi miec zadnego dystrybutora czy posrednika oraz co wazne unikaja VATu, Cla oraz nawet oplat transportowych bo Amazon wspollracuje z Chinami i sa w stanie transferowac przesylki do EU po stawkach nieosiagalnych nigdzie indziej.

W PL nie ma Magazynu Amazon Fuldilled, ani wsparcia dla Vendor (producentow z umowa pomiedzy amazonem). I jedyna droga wejscia na rynek PL jest wysylka z Chin lub po przez dystrybutora.

Dystrybutor z kolei, musi juz placic VAT, oraz duze koszta transportowe, 
Dodatkowo, wysylka do klienta czy sklepu od dystrybutora zawsze bedzie wieksza niz gdyby to bylo z Amazona DE w DE. Czy UK.

Po co o tym pisze?
Bo w krajach gdzie jest Amazon Funfilled, nie ma dystrybutorow Viofo gdyz nikomu nie oplaca sie sciagac tych kamer wraz z oplatami VATu (ktorego Viofo nie placi bedac trafiajac na Amazona). Tak wykancza sie sklepy w krajach.

Jak w PL rozwinie sie Amazon i beda mieli Fulfilled a Viofo uzyska Vendor.
W tym momencie zniknie zarowno dystrybutor jak i inne sklepy oferujace kamery Viofo bo nie osiagna cen jakie Viofo narzuci (placac legalnie VAT i Transport)Nie strasze tu sklepow, to sa typowe dzialania chinskich firm w wielu btanżach w wielu dziedzinach w wielu krajach, w UK byl Dystrybutor, ale znikl wraz z wejsciem Viofo na Amazona. Tak bankrutuje wiele firm ktore zaufaly Chinczykom. Tak w EU rzad (nie)chroni swoich biznesow i interesow.

Czyli ceny w PL sa wieksze bo dystrybytor PL MUSI placic VAT (23%) oraz kurewskie oplaty transportowe.

W UK,DE, FR.. ceny sa mniejsze bo Viofo wykorzystuje luke prawna i po przez amazon transportuje swoje produkty do ich magazynow w EU (amazona), i unikaja tym samym VATu, kosztow transportowych.

Witamy w 21wieku, w EU, gdzie nic nie oplaca sie produkowac, a Chiny smieja sie z nas i wykanczaja kolejno wszystkie branze produkcyjne.

Ciekawostka:
W UK 3mce temu zbankrutowala najwieksza fabryka porcelany (tak, tej z ktorej pije sie angielska cherbatke z "kleksem" mleka).
Byla na rynku od 1800 roku! powod bankructwa: nie jestesmy w stanie konkurowac z Chinami.l (pomimo ze sa tak dalego i impostuja towar do UK):
http://www.stokesentinel.co.uk/news/stok...720628.amp

A teraz wyobrazcie sobie chinska firme robiaca np Panele sloneczne wkraczajaca do Europy, tak zbankrutowala Firma Solar World DE (oficjalnie przyznali, ze nie byli w stanie konkurowac z chinami pomimo fabryki w EU).
https://www.solarpowerworldonline.com/20...tcy-again/

Takich przypadkow jest wiele wiecej, rzady nic nie robia i nie planuja nic robic, bo korupcja i podatki sa wazniejsze od utrzymywania fabryk.

Polecam zobaczyc czym solar world chcial wyprzedzic chin (bo cenami nie mogli):
https://youtu.be/M6v2lDa8Hos
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#55
Masz rację, podnosząc zagrożenia ze strony Chin. Słusznie przed nimi ostrzegasz. Z pewnymi kwestiami bym jednak dyskutował.

(27-06-2019, 21:22:36)pizdys napisał(a): Chcialem poruszyc kwestie cen kamer Viofo np w DE,FR,UK a np w PL

Temat jest dosyc prosty, i wymaga zrozumienia,

Producent kamer Viofo uzywa magazynu Amazon transferujac swoje produkty po przez serwis Amazon Fulfilled (magazyn amazon), taka droga pozwala producentowi Viofo uniknac oplac Cla i VAT (choc akurat clo jest tu 0%).

Nastepnie po przez aukcje ebay, amazon.de / co.uk moga wysylac swoje produkty bezposrednio do klienta prosto z magazynu Amazona bez vat po niskich cenach (umowa z amazonem).

I takim sposobem ceny w krajach w ktorych jest platforma Amazon Fulfilled (seller), producent nie musi miec zadnego dystrybutora czy posrednika oraz co wazne unikaja VATu, Cla oraz nawet oplat transportowych bo Amazon wspollracuje z Chinami i sa w stanie transferowac przesylki do EU po stawkach nieosiagalnych nigdzie indziej.

Kupowałem wiele razy na Amazonie (głównie amazon.de ) i zawsze płaciłem VAT (często Niemiecki).
Problem sprzedaży "bez VAT" istnieje, ale na innych platformach niż Amazon.


(27-06-2019, 21:22:36)pizdys napisał(a): W PL nie ma Magazynu Amazon Fuldilled, ani wsparcia dla Vendor (producentow z umowa pomiedzy amazonem). I jedyna droga wejscia na rynek PL jest wysylka z Chin lub po przez dystrybutora.

W PL jest kilka magazynów tego typu - lista tutaj: https://transporteca.pl/magazyny-amazon-fba/


(27-06-2019, 21:22:36)pizdys napisał(a): Tak wykancza sie sklepy w krajach.

Ja bym raczej przyczynę wykańczania widział w możliwości operowania na niskich marżach i korzyści skali. Na zasadzie jak Lidl / Biedronka - olbrzymi wolumen sprzedaży i małe sklepy "mają pod górę"...
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości