• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119 V3 [Novatek NT96670 + Sony Starvis IMX335]
Podobno moduły obecnie dostępne na rynku dla A119G v2 pasują (da się wpiąć) A119G v3 ale nie będzie działał GPS na czym mi zależy.

Odpowiedz
(23-07-2019, 16:40:23)Huba76 napisał(a): Podobno moduły obecnie dostępne na rynku dla A119G v2 pasują (da się wpiąć) A119G v3 ale nie będzie działał GPS na czym mi zależy.
Spokojnie, będą moduły GPS v3 dostępne osobno też.

Wysłane z mojego GM1903 przy użyciu Tapatalka
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory
KS24.PL - Kamery sportowe
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
(23-07-2019, 16:53:13)evad napisał(a):
(23-07-2019, 16:40:23)Huba76 napisał(a): Podobno moduły obecnie dostępne na rynku dla A119G v2 pasują (da się wpiąć) A119G v3 ale nie będzie działał GPS na czym mi zależy.
Spokojnie, będą moduły GPS v3 dostępne osobno też.

Wysłane z mojego GM1903 przy użyciu Tapatalka

Na to liczę dlatego raczej kupię najnowszą odsłonę A119G v3 w promocji do 31.07.2019 Wink

Odpowiedz
Zapraszam zainteresowanych:
https://www.wideorejestratory24.info/201...19-v3.html

(a przy okazji nowa promocja rabatowa Smile
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory
KS24.PL - Kamery sportowe
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
Tym czasem ciekawe info na temat kodeka H.265 oraz Novateka czyli A119V3
[i byc moze przyczyna braku H.265 w kamerze A119V3 ? Smile ]

Podobnie jak exFAT tak i H.265 wymaga Licencji !!!
Bazujac na danych z Wikipedii (wiem, malo rzetelne zrodlo informacji... ale sa podane zrodla): https://en.wikipedia.org/wiki/High_Effic...deo_Coding

Urzadzenia zdolne kodowac obraz w standardzie H.265/HEVC, musza posiadac Licencje,
z licencji sa zwolnione pierwsze 100 000sztuk/na rok (Viofo raczej jeszcze tyle nie wyprodukowalo...)
pozniej:

Kazde 1 urzadzenie podlega oplacie 0.20$ do 0.80$/szt. (0.76zl - 3.00zl)! A to z kolei moze klasyfikowac produkt pod inne taryfy importowe, i tworzyc koszta % od wartosci kamery (5 - 10% Cla od wartosci 1sztuki).

Tak wiec, po za aspektami "wysoka temp CPU podczas kodowania H.265", dochodzi jeszcze czynnik finansowy / licencji ?

Nie sa to duze koszta... nie sadze aby Viofo ograniczalo sie tu kosztami certyfikatu... 
ale byc moze nie wiedza jaka bedzie sprzedaz i nie chca jeszcze oficjalnie pokazywac w menu H.265 bo po prostu nie moga, a nastepna A129 PRO bedzie musiala juz miec H.265 wiec nie chca nabijac licznika zblizajac sie do 100 000szt/rocznie...

Czy sam CPU Novateka NT96670-85 posiada w ogole taki certyfikat na ktorym mozna sie pozniej opierac?
Czy ukryte H.265 jest domyslnie nieaktywne bo CPU nie ma certyfikatow i nawet narzedzia SDK nie uaktywnia pokazania sie H.265 w menu kamery,
bo po prostu Novatek nie dodal tego w menu narzedzi SDK?

Zdecydowanie cos jest na rzeczy, 
tym bardziej, ze nadchodzaca A129 PRO 4K bedzie musiala miec H.265 i zobaczymy czy bedzie to domyslny format, czy ukryty (jak w V119V3),
a moze bedzie mozliwosc wyboru H.265 z poziomu menu?

https://en.wikipedia.org/wiki/High_Effic...deo_Coding

[Obrazek: screentjt.png]

polska Wikipedia dosyc "uboga" w sprawie licencji, co tez pokazuje jak malo rzetelne jest to zrodlo informacji...
https://pl.wikipedia.org/wiki/H.265/HEVC

Nie od dzis wiemy, ze w sprawie Licencji exFAT (karty pamieci 64GB i wieksze) w kamerach z procesorem Novatek byly ogromnym problemem,
karty SDXC nigdy nie dzialaly prawidlowo, az do manualnej konwersji do FAT32 (co sprawialo czasem ogromny problem i zaskoczenie kiedy kamera nagle sie wieszala, lub w ogole nie nagrywala) kamery roznie potrafily formatowac karty exFAT do FAT32 (SDXC > SDHC), jednak domyslnie nigdy nie wspolpracowaly one prawidlowo...
problem z Licencjami exFAT byl juz poruszany na forum, jednak czy kolejnym LIMITEM moze byc H.265 w kamerach opartych o Novateka?
Co jak Novatek (z Chin) nie zadbal o tak fundamentalna kwestie, czyli licencja?

Chiny nie od dzis smieja sie Licencjom w twarz, szczegolnie licencje konkurentow z USA, Korei, EU (maja prawo...tez bym nie dbal)
ale... licencje to licencje... Big Grin

#h.265license #h.265certification #ntkh.265
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
(16-07-2019, 19:41:34)pizdys napisał(a): latwo zeryfikujesz ta baterie "wzrokowo", one czesto pokrywaja sie bialym nalotem (krystalizujacy osad) na dolnej czesci baterii - oznacza to, ze padla... podobnie jak zostawiona stara bateria typu "paluszek AA" w jakims starym urzedzeniu....

przy okazji jak rozkrecisz (naprawde prosta sprawa), zobacz czy kondensatory na nacieciach, nie sa spuchniete,
jak wrzucisz zdjecia to napewno bedzie "milo" zobaczyc,
na gorze na forum jest forumowy hosting zdjec (latwo przesles tu zdjecia).
thx!

Przepraszam ze nie odpisałem wcześniej. Problemy opisane wyżej zniknęły gdy podpiąłem zasilanie bezpośrednio do kamery, wcześniej było do gps-a.

Dziś chciałem coś sprawdzić i zauważyłem dziwne mruganie na nocnych nagraniach.
https://youtu.be/1_YCqGnN5IA

Odpowiedz
(26-07-2019, 22:46:58)bielooo napisał(a): ...Dziś chciałem coś sprawdzić i zauważyłem dziwne mruganie na nocnych nagraniach.

Bardzo dobry przyklad i zatazem klasyka gatunku!

Dzieje sie tak bo:

1) prawdopodobnie latarnie moga lekko migotac w 50Hz, sensor tego nie lubi (latarnie LED?)

2) firmware kamery, moze zle wiedziec poziomy swiatla (czarne niebo jest dla niej priorytetem), sprawdz czy masz EV:0 lub recznie zmien na -1 (ujemny), nie zwiekszaj na poziom dodatni.
Kamera troche szaleje ze zmiana ISO... blad FW lub cos kamere do tego zmusza.

3) obniz kamere a dol, kamera ma byc ustawiona na 60% ponizej linii horyzontu (jest odwrotnie) przez co moze sie dostrajac do czarnego nieba zwiekszajac ISO do max poziomu (to tlumaczyc moze przesadne podbijanie ISO), bo dla kamery w wiekszosci obraz jest czarny...

4) Zasilanie kamery, upewnij sie ze kamera pracuje na oryginalnym zasilaczu i kablu Power Cord (4metry), kamer 1 metr to kabel do transmisji danych (nie do zasilania), opcjonalnie podlacz przewod zasilajacy do kamery (nie po przez GPS).
Kamera kiedy dostaje slabe zasilanie wykazuje tendencje znacznej utraty jakosci nagrywania (pasy i szumy sa wtedy norma).

5) wylacz WDR, bo sensor kamery nie ma WDRa a jedynie HDR (ktorego z kolei nie wspiera Firmware), WDR podbija kamerze ISO i wraz z nim przy slabym oswietleniu widoczne sa wieksze szumy, podobnie bylo z A129 (tez nie ma WDRa a jakosc w ciemnych miejscach byla duzo gorsza):

[Obrazek: vlcsnaxfx.jpg]

WDR - to nie jest funkcja podbijajaca czulosc sensora, ani nie daje trybu nocnego (bardziej w dzien sie przydaje).

WDR jest zwiekszeniem zakresu palety odcieni i głębi kolorow, niestety sensor kamery A119 V3 nie wspiera WDRa, Viofo po aktywacji WDRa podbija zakres ISO, ktory w/g zalecen producenta SONY nie powinien przekraczac ISO 3200, dla optyki F/1.8 (dla F/1.6 moze to byc ISO6400?)...

WDR w A119V3 sprawdzi sie jak bedzie dostatecznie jasno...

Jestem przekonany ze spelniajac w/w zalecenia jakosc nagran bedzie duzo lepsza (pkt 1,2,3,4,5).

wiecej o WDR:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=5692

film pokazujacy dzialanie kamer z prawdziwym WDR/HDR:
https://youtu.be/g-YFZ6QoDSw

Gdyby kamera miala WDR to by sie sprawdzila dokladnie w takich sytuachach:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
(27-07-2019, 02:07:32)pizdys napisał(a):
(26-07-2019, 22:46:58)bielooo napisał(a): ...Dziś chciałem coś sprawdzić i zauważyłem dziwne mruganie na nocnych nagraniach.

Bardzo dobry przyklad i zatazem klasyka gatunku!

Dzieje sie tak bo:

1) prawdopodobnie latarnie moga lekko migotac w 50Hz, sensor tego nie lubi (latarnie LED?)

2) firmware kamery, moze zle wiedziec poziomy swiatla (czarne niebo jest dla niej priorytetem), sprawdz czy masz EV:0 lub recznie zmien na -1 (ujemny), nie zwiekszaj na poziom dodatni.
Kamera troche szaleje ze zmiana ISO... blad FW lub cos kamere do tego zmusza.

3) obniz kamere a dol, kamera ma byc ustawiona na 60% ponizej linii horyzontu (jest odwrotnie) przez co moze sie dostrajac do czarnego nieba zwiekszajac ISO do max poziomu (to tlumaczyc moze przesadne podbijanie ISO), bo dla kamery w wiekszosci obraz jest czarny...

4) Zasilanie kamery, upewnij sie ze kamera pracuje na oryginalnym zasilaczu i kablu Power Cord (4metry), kamer 1 metr to kabel do transmisji danych (nie do zasilania), opcjonalnie podlacz przewod zasilajacy do kamery (nie po przez GPS).
Kamera kiedy dostaje slabe zasilanie wykazuje tendencje znacznej utraty jakosci nagrywania (pasy i szumy sa wtedy norma).

5) wylacz WDR, bo sensor kamery nie ma WDRa a jedynie HDR (ktorego z kolei nie wspiera Firmware), WDR podbija kamerze ISO i wraz z nim przy slabym oswietleniu widoczne sa wieksze szumy, podobnie bylo z A129 (tez nie ma WDRa a jakosc w ciemnych miejscach byla duzo gorsza):

[Obrazek: vlcsnaxfx.jpg]

WDR - to nie jest funkcja podbijajaca czulosc sensora, ani nie daje trybu nocnego (bardziej w dzien sie przydaje).

WDR jest zwiekszeniem zakresu palety odcieni i głębi kolorow, niestety sensor kamery A119 V3 nie wspiera WDRa, Viofo po aktywacji WDRa podbija zakres ISO, ktory w/g zalecen producenta SONY nie powinien przekraczac ISO 3200, dla optyki F/1.8 (dla F/1.6 moze to byc ISO6400?)...

WDR w A119V3 sprawdzi sie jak bedzie dostatecznie jasno...

Jestem przekonany ze spelniajac w/w zalecenia jakosc nagran bedzie duzo lepsza (pkt 1,2,3,4,5).

wiecej o WDR:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=5692

film pokazujacy dzialanie kamer z prawdziwym WDR/HDR:
https://youtu.be/g-YFZ6QoDSw

Gdyby kamera miala WDR to by sie sprawdzila dokladnie w takich sytuachach:

Ad1
W tym przypadku latarnie sa LED ale dzieje sie tak rowniez gdy latarni nie bylo wcale.

Ad2
Firmware najnowszy V1.02 (20190627)
Ev ustawione na  -1

Ad3
To musze zmienic 

Ad4
Jak pisalem wyzej zasilanie jest juz do kamery na oryginalnym kablu 4m i zasilaczu

Ad5
Nawet nie widzialem ze byl wlaczony. Wylaczam

Wszystkie Twoje filmy widzialem Smile ten z WDR tez Wink

Odpowiedz
Pytanie co do jakości, lepiej ustawić max rozdzielczość ale 30 fps, czy tylko full hd ale w 60fps?

Odpowiedz
Zawsze nagrywa sie w max rozdzielczosci, w kamerze A119 V3 rozdzielczosciami natywnymi sa:
1600p
1440p

Obydwie rozdzielczisci daja taki sam rezultat jakosci nagran, roznia sie formatem 4:3 vs 16:9

Osobiscie uwazam, ze bardziej oko cieszy 1440p bo wpada w pelnoekranowy format 16:9

Odpowiedz
(29-07-2019, 12:21:21)pizdys napisał(a): Zawsze nagrywa sie w max rozdzielczosci, w kamerze A119 V3 rozdzielczosciami natywnymi sa:
1600p
1440p

Obydwie rozdzielczisci daja taki sam rezultat jakosci nagran, roznia sie formatem 4:3 vs 16:9

Osobiscie uwazam, ze bardziej oko cieszy 1440p bo wpada w pelnoekranowy format 16:9

Dzięki, ustawię taką i potestuję

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości