Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie kamerki mają powiadomienie o nagraniu w trybie parkingowym?
#1
Cześć,

Byłem ostatnio świadkiem sytuacji, jak gość cofając bardzo mocno przygrzmocił hakiem w auto za nim. Chrupnęło konkretnie, ale na pierwszy rzut oka nie było widać uszkodzeń. Takie sytuacje to pewnie niestety codzienność. Nikt nie ogląda auta dokładnie ze wszystkich stron gdy do niego wchodzi.

I z tej sytuacji wynika moje pytanie: jakie kamery w takiej sytuacji powiadomiłyby (w jakikolwiek sposób) właściciela, że g sensor (ważne: tylko g sensor, a nie czujnik ruchu) wykrył walnięcie i nagranie zostało zachowane? Ważne jest, żeby wykrycie ruchu nie dawało żadnego powiadomienia, bo wiadomo ruchu może być dużo, a walnięcia wcale.

Viofo tego nie ma. A dla mnie to powiem szczerze jest nieporozumienie i dyskwalifikacja kamery ze względu na całkowity brak praktyczności. Przecież nikt nie będzie przeglądał za każdym powrotem do auta wszystkich nagrań z trybu parkingowego, żeby patrzeć czy przypadkiem ktoś mu nie przydzwonił.
 
Odpowiedz
#2
(25-05-2019, 17:26:24)Seth_ napisał(a): Byłem ostatnio świadkiem sytuacji, jak gość cofając bardzo mocno przygrzmocił hakiem w auto za nim. Chrupnęło konkretnie, ale na pierwszy rzut oka nie było widać uszkodzeń. Takie sytuacje to pewnie niestety codzienność. Nikt nie ogląda auta dokładnie ze wszystkich stron gdy do niego wchodzi.

Kamery są używane nie tylko dla rejestracji zdarzeń na parkingu. Wielu użytkowników używa ich tylko w trybie drogowym. Jeśli komuś zależy na pełnym zabezpieczeniu podczas parkowania, to są inne, lepsze sposoby niż kamera samochodowa, ale to nie jest tematem wątku.


(25-05-2019, 17:26:24)Seth_ napisał(a): I z tej sytuacji wynika moje pytanie: jakie kamery w takiej sytuacji powiadomiłyby (w jakikolwiek sposób) właściciela, że g sensor (ważne: tylko g sensor, a nie czujnik ruchu) wykrył walnięcie i nagranie zostało zachowane? Ważne jest, żeby wykrycie ruchu nie dawało żadnego powiadomienia, bo wiadomo ruchu może być dużo, a walnięcia wcale.

Black Vue ma takie rozwiązanie - opisane m.in. na stronie http://www.blackvuepolska.pl/blackvue-over-the-cloud

Spotkałem się jeszcze z innym rozwiązaniem, ale jest to producent który jest z różnych, zasłużonych powodów negatywnie oceniany. Nie zasłużył więc bym tutaj o nim wspominał. Kiedyś dość bezczelnie próbował "wcisnąć" tu na forum swoje rozwiązania i wątek jemu poświęcony został zablokowany. Na innych, branżowych forach elektronicznych można znaleźć poświęcone mu posty, wspominające o przegrzewaniu się kamer, problemach z elektroniką itd.

(25-05-2019, 17:26:24)Seth_ napisał(a): Viofo tego nie ma. A dla mnie to powiem szczerze jest nieporozumienie i dyskwalifikacja kamery ze względu na całkowity brak praktyczności. Przecież nikt nie będzie przeglądał za każdym powrotem do auta wszystkich nagrań z trybu parkingowego, żeby patrzeć czy przypadkiem ktoś mu nie przydzwonił.

Rzeczywiście aplikacja Viofo nie ma (na razie!) możliwości odfiltrowania zabezpieczonych nagrań. Podobnie sama kamera, nie powiadamia, że ma zarejestrowane zabezpieczone nagranie. Jest to jakieś pole do rozwoju aplikacji i firmware.

PS
Jeśli reprezentujesz producenta elektroniki, nie ukrywaj się. Na forum działa kilku sprzedawców/importerów i tak długo jak działają jawnie i nie próbują zrobić nikogo "w bambuko" są mile widziani Smile
 
Odpowiedz
#3
(25-05-2019, 20:09:59)skansen napisał(a): Black Vue ma takie rozwiązanie - opisane m.in. na stronie http://www.blackvuepolska.pl/blackvue-over-the-cloud
Ten cloud dla mnie nie ma sensu. W teorii brzmi super, naprawdę. Ale w praktyce już nie bardzo:
- trzeba zapewnić zewnętrzną sieć komórkową (kamera nie ma modemu)
- praktycznie nie działa w parkingach podziemnych

BlackVue to w sumie kosmiczne ceny. Ale jak rozumiem bez dostępu do sieci nie powiadomi o walnięciu? Jakąś diodą też by mogło.

(25-05-2019, 20:09:59)skansen napisał(a): Na innych, branżowych forach elektronicznych można znaleźć poświęcone mu posty, wspominające o przegrzewaniu się kamer, problemach z elektroniką itd.
To ja bym poprosił o jego wskazanie, ale z takiego względu, żebym go unikał, gdybym przypadkiem jednak w innym miejscu się natknął.

(25-05-2019, 20:09:59)skansen napisał(a): PS
Jeśli reprezentujesz producenta elektroniki, nie ukrywaj się. Na forum działa kilku sprzedawców/importerów i tak długo jak działają jawnie i nie próbują zrobić nikogo "w bambuko" są mile widziani Smile
A skąd Ci to w ogóle do głowy przyszło? Szukam dla siebie jakiegoś sprzętu pod wymagania.
 
Odpowiedz
#4
(25-05-2019, 21:23:26)Seth_ napisał(a):
(25-05-2019, 20:09:59)skansen napisał(a): Black Vue ma takie rozwiązanie - opisane m.in. na stronie http://www.blackvuepolska.pl/blackvue-over-the-cloud
Ten cloud dla mnie nie ma sensu. W teorii brzmi super, naprawdę. Ale w praktyce już nie bardzo:
- trzeba zapewnić zewnętrzną sieć komórkową (kamera nie ma modemu)
- praktycznie nie działa w parkingach podziemnych

BlackVue to w sumie kosmiczne ceny. Ale jak rozumiem bez dostępu do sieci nie powiadomi o walnięciu? Jakąś diodą też by mogło.

Tryb parkingowy nigdy tani nie będzie. Jeśli potrzebne jest rozwiązanie w pełni niezawodne, potrzebny jest zewnętrzny, dedykowany power bank, kosztujący 1-2 tyś PLN. Przy cenie dedykowanego power banka procentowy udział ceny kamery w całości kosztu instalacji to około połowa. Jeśli masz specyficzne wymagania, to nie dziw się, że tanio nie jest...

(25-05-2019, 21:23:26)Seth_ napisał(a):
(25-05-2019, 20:09:59)skansen napisał(a): PS
Jeśli reprezentujesz producenta elektroniki, nie ukrywaj się. Na forum działa kilku sprzedawców/importerów i tak długo jak działają jawnie i nie próbują zrobić nikogo "w bambuko" są mile widziani Smile
A skąd Ci to w ogóle do głowy przyszło? Szukam dla siebie jakiegoś sprzętu pod wymagania.

Już wyjaśniam - swoją obecność na forum zacząłeś od pytania, w którym na dzień dobry skrytykowałeś producenta, który na tym, i na innych, branżowych forach jest oceniany wysoko. Następnie "jedziesz" po Black Vue.
Funkcja o której piszesz może i jest potrzebna. Zakładając, że każde uszkodzenie zarejestruje G-sensor(co takie oczywiste nie jest) i że zdarzenie znajdzie się w polu widzenia kamery (co również oczywiste nie jest). Pisanie, że brak takiej funkcji oznacza "całkowity brak praktyczności", wobec ograniczonych możliwości takiej funkcji, sprawia, że staje się podejrzliwy. A swoje podejrzenia kieruje w stronę firmy której kamery (wśród znanych mi) mają najgorszy możliwy stosunek jakości do ceny.
 
Odpowiedz
#5
(25-05-2019, 22:15:37)skansen napisał(a): Jeśli masz specyficzne wymagania, to nie dziw się, że tanio nie jest...
Czeeekaj to mruganie diodą to specyficzne wymagania powodujące, że tanio nie jest? No szczęka mi opadła jak to przeczytałem.

(25-05-2019, 22:15:37)skansen napisał(a): Już wyjaśniam - swoją obecność na forum zacząłeś od pytania, w którym na dzień dobry skrytykowałeś producenta, który na tym, i na innych, branżowych forach jest oceniany wysoko. Następnie "jedziesz" po Black Vue.
Napisałem, że wiem, że nie ma. Szukam takiego, który ma. Do trybu parkingowego to dyskwalifikacja. Jeśli ktoś z tego nie korzysta, to wiadomo, że to co piszę nie ma zastosowania.

(25-05-2019, 22:15:37)skansen napisał(a): A swoje podejrzenia kieruje w stronę firmy której kamery (wśród znanych mi) mają najgorszy możliwy stosunek jakości do ceny.
I wciąż mnie przed nią nie ostrzegłeś.
 
Odpowiedz
#6
(25-05-2019, 22:54:40)Seth_ napisał(a):
(25-05-2019, 22:15:37)skansen napisał(a): Jeśli masz specyficzne wymagania, to nie dziw się, że tanio nie jest...
Czeeekaj to mruganie diodą to specyficzne wymagania powodujące, że tanio nie jest? No szczęka mi opadła jak to przeczytałem.
Jak widać większość użytkowników kamer nie potrzebuje tej funkcji. I nie mam tu na myśli tylko polskiego rynku. Gdyby ta funkcja była niezbędna, producenci dawno by ją zaimplementowali. Duże fora tematyczne są na bieżąco śledzone przez przedstawicieli producentów. Nie spotkałem się wcześniej z artykułacją tej potrzeby. Sama jej implementacja nie byłaby skomplikowana. Pytanie tylko czy jest do czegokolwiek potrzebna.

(25-05-2019, 22:54:40)Seth_ napisał(a):
(25-05-2019, 22:15:37)skansen napisał(a): Już wyjaśniam - swoją obecność na forum zacząłeś od pytania, w którym na dzień dobry skrytykowałeś producenta, który na tym, i na innych, branżowych forach jest oceniany wysoko. Następnie "jedziesz" po Black Vue.
Napisałem, że wiem, że nie ma. Szukam takiego, który ma. Do trybu parkingowego to dyskwalifikacja. Jeśli ktoś z tego nie korzysta, to wiadomo, że to co piszę nie ma zastosowania.
Szkody parkingowe mogą nie zostać w ogóle zarejestrowane przez g-sensor (np. porysowanie ostrym narzędziem). Idąc tym tokiem rozumowania wykrywanie szkód parkingowych przez g-sensor to dyskwalifikacja dla trybu parkingowego.

(25-05-2019, 22:54:40)Seth_ napisał(a):
(25-05-2019, 22:15:37)skansen napisał(a): A swoje podejrzenia kieruje w stronę firmy której kamery (wśród znanych mi) mają najgorszy możliwy stosunek jakości do ceny.
I wciąż mnie przed nią nie ostrzegłeś.
Są produkty polecane na tym i na innych forach. Zajrzyj też na https://dashcamtalk.com/ - tam są co roczne rankingi. Wszyscy ich twórcy niestety nie wzięli pod uwagę proponowanej przez Ciebie funkcji.
 
Odpowiedz
#7
(25-05-2019, 23:02:43)skansen napisał(a): Gdyby ta funkcja była niezbędna, producenci dawno by ją zaimplementowali.
No i chyba zaimplementowali. Czytam właśnie instrukcję od BlackVue i wygląda na to, że miga diodą gdy wykryje zdarzenie g-sensora w trybie parkingowym. Zapewne zaimplementowali to, bo nikt tego nie potrzebuje, jak pisałeś.

(25-05-2019, 23:02:43)skansen napisał(a): Szkody parkingowe mogą nie zostać w ogóle zarejestrowane przez g-sensor (np. porysowanie ostrym narzędziem). Idąc tym tokiem rozumowania wykrywanie szkód parkingowych przez g-sensor to dyskwalifikacja dla trybu parkingowego.
Twój argument to całkiem niezły inwalida. Nie wiem jaką ścieżką trzeba iść, żeby powiedzieć, że jakiś tryb parkingowy jest dyskwalifikacją. Ale nie chcę tego wiedzieć. Brak trybu to już zupełnie inna bajka i spokojnie może dyskwalifikować.

(25-05-2019, 23:02:43)skansen napisał(a): Są produkty polecane na tym i na innych forach. Zajrzyj też na https://dashcamtalk.com/ - tam są co roczne rankingi. Wszyscy ich twórcy niestety nie wzięli pod uwagę proponowanej przez Ciebie funkcji.
To nie ma nic wspólnego z tym o co poprosiłem.
 
Odpowiedz
#8
(25-05-2019, 23:24:53)Seth_ napisał(a):
(25-05-2019, 23:02:43)skansen napisał(a): Gdyby ta funkcja była niezbędna, producenci dawno by ją zaimplementowali.
No i chyba zaimplementowali. Czytam właśnie instrukcję od BlackVue i wygląda na to, że miga diodą gdy wykryje zdarzenie g-sensora w trybie parkingowym. Zapewne zaimplementowali to, bo nikt tego nie potrzebuje, jak pisałeś.
Nigdzie nie napisałem, że nikt tego nie potrzebuje. Skoro Black Vue posiada tą funkcję to pospieszyłeś się z krytyką mojej propozycji...
(25-05-2019, 23:24:53)Seth_ napisał(a):
(25-05-2019, 23:02:43)skansen napisał(a): Szkody parkingowe mogą nie zostać w ogóle zarejestrowane przez g-sensor (np. porysowanie ostrym narzędziem). Idąc tym tokiem rozumowania wykrywanie szkód parkingowych przez g-sensor to dyskwalifikacja dla trybu parkingowego.
Twój argument to całkiem niezły inwalida. Nie wiem jaką ścieżką trzeba iść, żeby powiedzieć, że jakiś tryb parkingowy jest dyskwalifikacją. Ale nie chcę tego wiedzieć. Brak trybu to już zupełnie inna bajka i spokojnie może dyskwalifikować.
A gdzie napisałem, że tryb parkingowy jest dyskwalifikacją?
(25-05-2019, 23:24:53)Seth_ napisał(a):
(25-05-2019, 23:02:43)skansen napisał(a): Są produkty polecane na tym i na innych forach. Zajrzyj też na https://dashcamtalk.com/ - tam są co roczne rankingi. Wszyscy ich twórcy niestety nie wzięli pod uwagę proponowanej przez Ciebie funkcji.
To nie ma nic wspólnego z tym o co poprosiłem.

Ma i to wiele. Na tematycznych forach pojawiają się rzetelne porównania trybów parkingowych i odpowiednie rankingi.
 
Odpowiedz
#9
(25-05-2019, 17:26:24)Seth_ napisał(a): I z tej sytuacji wynika moje pytanie: jakie kamery w takiej sytuacji powiadomiłyby (w jakikolwiek sposób) właściciela, że g sensor (ważne: tylko g sensor, a nie czujnik ruchu) wykrył walnięcie i nagranie zostało zachowane?

Blackvue DR750S i DR900S. Wydaje komunikat głosowy (po polsku), że wykryto uderzenie w trybie parkingowym.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#10
(25-05-2019, 23:29:24)skansen napisał(a): Nigdzie nie napisałem, że nikt tego nie potrzebuje. Skoro Black Vue posiada tą funkcję to pospieszyłeś się z krytyką mojej propozycji...
Nie. Dałeś linka do cloud, który się nie sprawdzi w podziemiach. Nie mówiąc nawet o tym, że wymaga zewnętrznego wifi. Gdybyś napisał, że oprócz clouda ma też diodę, to by było inaczej.

(25-05-2019, 23:29:24)skansen napisał(a): A gdzie napisałem, że tryb parkingowy jest dyskwalifikacją?
Nie cały tryb parkingowy, tylko ten gdzie udział ma g-sensor. Chociaż to i tak było tak dziwne, że nie jestem pewny czy sam wiesz co chciałeś tym przekazać.

(25-05-2019, 23:29:24)skansen napisał(a): Ma i to wiele. Na tematycznych forach pojawiają się rzetelne porównania trybów parkingowych i odpowiednie rankingi.
Ma to się nijak do mojej prośby o konkretne wskazanie tego producenta.

(26-05-2019, 00:34:00)evad napisał(a): Blackvue DR750S i DR900S. Wydaje komunikat głosowy (po polsku), że wykryto uderzenie w trybie parkingowym.
A w którym momencie gada? Z drugiej strony taki drogi BlackVue nie potrafi nawet, w przeciwieństwie do Viofo, dowiedzieć się z harddwire kita, że auto zgasło i można aktywować tryb parkingowy.
 
Odpowiedz
#11
@Seth_ co polecasz wobec tego? Z Twoich postów wynika, że masz bardzo dobre rozeznanie. Viofo zostało przez Ciebie  zdyskwalifikowane ze względu na całkowity brak praktyczności. BlackVue  nie potrafi dowiedzieć się z harddwire kita, że auto zgasło i można aktywować tryb parkingowy.
Na pewno jest więc jakaś cudowna kamera, której jeszcze nie poznano ani na tym forum, na innych forach.  Co to więc za kamera?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości