• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagrywanie z czterech stron
Poszukuję rozwiązania umożliwiającego nagrywanie z czterech stron.
Obecnie posiadam kamerę Blackvue DR 490L-2CH podłączoną na stałe do bezpieczników z ustawieniem wyłączania kamery gdy napięcie spadnie poniżej 12V. Z takim ustawieniem kamera w trybie parkingowym nagrywa ok. kilku godzin. Ostatnio nieznany sprawca uszkodził mi z boku samochód (szkoda wyceniona na kilka tysięcy zł, a jest to już kolejna tego typu szkoda). Niestety nic się nie nagrało, bo auto na parkingu zostawiam na minimum 9 godzin, a kamera przestaje nagrywać po około 3 godzinach. Po za tym uszkodzenie nastąpiło z boku samochodu, a kamery mam tylko z przodu i z tyłu. Postanowiłem zamówić Power Bank, co pozwoli mi na nagrywanie przez cały dzień. Pozostaje problem braku nagrań z boku.
Czy są systemy/rozwiązania umożliwiające nagrywanie z 4 stron? Czy są kamery cztero kanałowe? Czy są kamery samochodowe 360 stopni? Kamera musi mieć tryb parkingowy najlepiej z możliwością buforowania nagrania z wyprzedzeniem kilku sekundowym.
Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

Odpowiedz
(03-06-2019, 03:25:46)Szymon napisał(a): Poszukuję rozwiązania umożliwiającego nagrywanie z czterech stron.
Obecnie posiadam kamerę Blackvue DR 490L-2CH podłączoną na stałe do bezpieczników z ustawieniem wyłączania kamery gdy napięcie spadnie poniżej 12V. Z takim ustawieniem kamera w trybie parkingowym nagrywa ok. kilku godzin. Ostatnio nieznany sprawca uszkodził mi z boku samochód (szkoda wyceniona na kilka tysięcy zł, a jest to już kolejna tego typu szkoda). Niestety nic się nie nagrało, bo auto na parkingu zostawiam na minimum 9 godzin, a kamera przestaje nagrywać po około 3 godzinach. Po za tym uszkodzenie nastąpiło z boku samochodu, a kamery mam tylko z przodu i z tyłu. Postanowiłem zamówić Power Bank, co pozwoli mi na nagrywanie przez cały dzień. Pozostaje problem braku nagrań z boku.
Czy są systemy/rozwiązania umożliwiające nagrywanie z 4 stron? Czy są kamery cztero kanałowe? Czy są kamery samochodowe 360 stopni? Kamera musi mieć tryb parkingowy najlepiej z możliwością buforowania nagrania z wyprzedzeniem kilku sekundowym.
Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.
Nie słyszałem o takiej kamerce... Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, to zamontować kamerkę (ki) do monitorowania wnętrza, jedną z przodu drugą z tyłu ewentualnie po bokach...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
Może na początek pomyśl o power banku do kamerek, aby nagrywały ciągle.

A nóż byś miał nagranie jak ktoś odjeżdża przed maską lub z tyłu. Ale zawsze masz pewność że nagrywa nawet do 72h, w zależności od zakupionej baterii.

Więcej o tym poczytasz tutaj: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6736

Odpowiedz
Typowych wideorejestratorów 4-kanałowych nie ma, więc trzeba zamówić dwa zestawy 2CH i je odpowiednio podłączyć. Kamery główne z tych zestawów (przednie) montujemy z przodu i tyłu, natomiast kamerki tylne po bokach.

Przykładowe realizacje tego typu:
https://www.youtube.com/watch?v=S8z5zXwwm0Q

Oraz:
https://www.youtube.com/watch?v=J24svoGmxQs

Akruat BlackVue w takim scenariuszu 4-kanałowym fajnie się sprawdzają, bo tylne kamerki są małe i można je dość zgrabnie zamontować w tylnych bocznych szybach, podobnie jak na filmach powyżej. 

Osobnym tematem jest zasilanie takiego zestawu. Zdecydowanie odradzałbym zasilanie tego z akumulatora samochodowego (poprzez klasyczny adapter zasilania), bo w efekcie będzie to pracować praktycznie tylko podczas jazdy. Inwestycja w powerbank typu Cellink / B-124 (a najlepiej 2-3 w szeregu) będzie tutaj jedynym sensownym wyjściem. Niestety też kosztownym, ale coś za coś...

Przykładowy zestaw 4CH w WR24 dedykowany do właśnie takiego scenariusza:
https://www.wideorejestratory24.pl/zesta...toring-set
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory
KS24.PL - Kamery sportowe
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
Dziękuje za wszystkie propozycje. 
Może wkrótce powstaną kamery cztero kanałowe, bo takie rozwiązanie najbardziej by mi odpowiadało. Dziwi mnie fakt, że jeszcze żadna firma na to nie wpadła. 
Czy ktoś słyszał o nowych projektach kamer czterokanałowych?
Jeśli w najbliższym czasie nie znajdę sensownego rozwiązania to wybiorę drugą kamerę dwukanałową. Na razie nabyłem nowy Power Bank i zobaczę jak to będzie działać.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości