Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy temat pomogl Ci zrozumiec dzialanie trybow parkingowych?
TAK
NIE (prosze napisac co jest malo zrozumiale, postaram sie zaktualizowac/poprawic infomracje) thx!
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby Parkingowe (wady oraz zalety)
(20-04-2021, 00:33:42)pizdys napisał(a): A tak na serio to dobrze ze poznales juz najmocniejsze obecne rozwiazania, bo zarowno kamera A129 jak i Cellink to obecnie najmocniejsze rozwiazania, A129 ma TOP matryce FullHD czyli IMX291 (to to 2x) a Cellink NEO ma TOP ogniwa LiFePO4, taka konfiguracja to obecnie najmocniejsze co mozna miec w samochodzie na wiele nastepnych lat, bez potrzeby wymiany niczego wraz z koncem okresu gwarancyjnego.

Widzisz dobrze, że wspominasz o A129 . Dzisiaj chciałem złożyć w sklepie zamówienie i miałem rozmowę za sprzedawcą na temat A129 DUO a A129 DUO Plus.

Szczerzę mówiąc teraz nie wiem za bardzo ,który model mam wybrać.
Myśląc głośno to A129 ma lepszą matrycę od A129Plus i moim zdaniem , na podstawie filmów, które widziałem ma lepsze odwzorowanie szczegółów.
Z drugiej strony mimo ,że Viofo wypuszcza nowe firmware do A129 DUO to ten model już jest z lekka przestarzały.
A129 Plus z kolei jest nowym produktem i w przyszłości można się spodziewać ,że nowy firmware poprawi jakość obrazu dla tej kamery.

Czysto teoretycznie gdybyś stał teraz przed wyborem miedzy A129 a A129 Plus to co być wybrał ?
 
Odpowiedz
(20-04-2021, 16:34:06)stiopa napisał(a): Czysto teoretycznie gdybyś stał teraz przed wyborem miedzy A129 a A129 Plus to co być wybrał ?

Trudne ptanie, tutaj masz wszystkie za oraz przeciw:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14777

(20-04-2021, 15:09:27)Dzejdzungla napisał(a): A co z tym nowym tworem? 
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid274211

Lada dzien bedzie info na forum... w tym miesiacu jeszcze
Bedzie tez bardzo szczegolowo przeprowadzony test baterii oraz power bankow na forum,
w tym LiFePO4, LTO, Graphene, Li-Ion, Zwykly akumulator samochodowy... ostro bedzie sie dzialo, bo zamierzam ostro przycisnac wszystkich zawodnikow (oczywiscie wiemy, ze Cellink jest tu faworytem i nie ma tu szczegolnych niespodzianek, ale testy sa po to aby zobaczyc jak sie sprawdza tansze rozwiazania).

poki co na rozgrzewke poleam ten film (tez mam ten power bank i byc moze tez sie zalapie do testow):
https://www.youtube.com/watch?v=_FP4RQiX2A8


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys, zapowiada się jak zwykle u Ciebie bardzo ciekawy test. Ja za niedługo zastosuję u siebie naprawdę bardzo tanie rozwiązanie zasilania kamer w trybie parkingowym, które zdaję sobie z tego sprawę niestety posiada też poważne wady, które dla wielu mogą być nie do przyjęcia, ale staram się aby było również zachowane wszelkie bezpieczeństwo, o tym wszystkim podzielę się w swoim czasie, na razie jestem tylko po wstępnych testach, teraz muszę finalnie ten układ dopracować.
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
Dzieki @michal, zrobie osobny temat, tylko o power bankach, z tabelą (ktorą bede aktualizowac) kazdy bedzie mogl wrzucic swoj power bank, w tym: 
czas ladowania / czas dzialania / cena / model.

Opisy i testy, kazdy bedzie robic w odpowiedziach.
Zobaczymy czy sie temat przyjmnie, i jakie bedzie zainteresowanie, bo mam wrazenie ze jest to czesto wracajace pytanie.

Do mnie dotarla przesylka z rewolucyjnym Grafenem (apollo eleject 5000), i juz sie pojawily pierwsze ogromne rozczarowania niestety, a w nich:
- przyszedl kompletnie rozladowany (martwy), co nie jest zdrowe dla zadnego typu baterii...
- brak ladowarki (a musi to byc 60watt USB-C PD 20V ladowarka aby w te deklarowane 18min dalo sie naladowac)  Angry
- w samochodzie pod gniazdo zapalniczek nie ma wiekszych ladowarek niz 30W na port  Confused
- realna pojemnosc (malym drukiem to 5000mAh ale na 3.7V nie na 5V usb) czyli po konwersji jest to 3300mAh na 5V co oznacza 1x naladowanie smartfona do 100%)  Huh
- Dobrze wykonany, faktycznie w kieszeni nie czuje roznicy pomiedzy smarftonem a power bankiem, tak samo "plaski" wagowo tez podobnie (to na +)...

A ja naprawde z ogromną nadzieją i rzetelnoscią chce tu zrobic porownanie,
absolutnie cos na miare kanalu TVPizdys i tego co sie oczekuje, czyli testy "jak na dloni" bez zadnego gadania, ciecia, sciemniania !!!!

Ale znowu (jak z kamerami) wychodzą rozczarowania, zwroty akcji, zdrady, malym drukiem "informacje", wydane pieniadze i nawet brak ladowarki? 
No i jak tu sie cieszyc? Dalem na "Grafen" £68 (340zl) i tylko 3300mah@5V - Bez ladowarki, co jest!?
Gdyby Cellink podawal pojemnosci jak Apollo Grafen to by wyszlo ze ma 24000mAh(3.2V), ale czy to fair?

Apollo Eleject Grafen:

[Obrazek: 20210421-122134-resized.jpg]

[Obrazek: 20210421-103742-resized.jpg]

[Obrazek: 20210421-122118-resized.jpg]

Kupilem tez nowy akumulator Bosch 60AH!!! NOWY!!!
Pierwsze testy z kamera A129 PRO (4K) wykazaly tak mala pojemnosc, ze nie wiem czy film ktory zrobie nie zostanie uznany za oszustwo,
bo jak wam powiem ze z deklarowanej pojemnosci 60Ah uzyskal zaledwie 2.5Ah to ktos mi w to uwierzy? Jak mylicie?

[Obrazek: 20210420-130505-resized-1.jpg]

[Obrazek: 20210420-130516-resized-1.jpg]

[Obrazek: 20210420-154152-resized-1.jpg]

[Obrazek: 20210420-154256-resized-1.jpg]

jeszcze nadzieja w power banku Xiaomi 10000mAh (oni chyba najmniej sciemniaja patrzac na ich inne sprzety...),
wiec nadzieje tu wiaze tu wieksze... wlasnie puka listonosz z xiaomi  Big Grin

[EDIT]
Tak, mam juz Xiaomi, NOWY power bank i tez podobnie jak w Apollo sciema,
Komu i dla kogo ma znaczenie pojemnosc pojedynczego wbudowanego ogniwa (10 000mAh),
a nie uzyteczna pojemnosc przy wyjsciu ktore power bank oferuje, czyli USB 5V?
Co to za rodzaj marketingu sie tworzy?

[Obrazek: 20210421-123709-resized.jpg]

[Obrazek: 20210421-123724-resized.jpg]

[Obrazek: 20210421-123729-resized.jpg]

Czyli wstepnie mamy (po konwersji na 5V):
Grafen Apollo: 3.300mAh@5V
Xiaomi Li-Ion: 5.800mAh@5V
Cellink LifePO4 NEO6: 15.360mAh@5V (6000mAh@12V)
wielki ciezki akumulator Bosch: ktory uzyskal *cenzura*  Angry (nie wiem co robic?) wyszlo tak malo ze uznaja mnie za oszusta?
I do walki chyba wejdzie LTO oraz LiFePO4 made in "Polish Team" Smile ktory uzyskuje pojemnosci podobne: 15870mAh@5V

Bede relacjonowal jak dojdzie do jakiejs nieoczekiwanej "zdrady" czy zwrotu akcji, 
film planuje zrobic naprawde bardzo czysto, z zegarem w tle i w Time-lapse ktory kazdemu bardzo jasno zaobrazuje z czym mamy do czynienia i na co mozna liczyc od kazdego typu power baku, od ladowania az po nagrywanie...

[Obrazek: 20210420-154540-resized-1.jpg]

[EDIT]

hmmm..Tak...jakby Xiaomi robi duze wrazenie, naprawde solidny, relatywnie pojemny, z ladowaniem indukcyjnym, w dotyku taki jakby "z wysokiej polki", Apollo tez w sumie wykonamny dobrze, ale po przeczytaniu o tych "3300mAh@5V troche rece opadly...

[Obrazek: 20210421-125740-resized.jpg]

[EDIT]
Pierwsze testy rozpoczete, ciekawe jakie beda wyniki,
teoretycznie 6-8h powinno wyjsc bo: 3300mAh / 450mAh = 7.3H (A129 PRO 4K + 1080p), no chyba ze nieoczekiwanie Grafen sie przedwczesnie podda,
ale tez sprawdze ile realnie ten grafen ma realnej pojemnosci z tych deklarowanych 3300mAh
(jak bedzie mniej niz 3000mAh to zrobie dym, oj nie przejde obojetnie, bo raz ze nie 5000mah a dwa ze nawet nie 3300mAh...).

[Obrazek: 20210421-142259.jpg]

[edit]

bardzo optymistycznie, 1/3 wyladowana (1106mAh) ale nadal sie swica 4 diody (jakby byl na 100%)?
[Obrazek: 20210421-161846-resized.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Jest dynamika zdarzeń, podoba mi się to!
Nie mogę doczekać się nowych kolejnych wpisów i aktualizacji wszystkich wartkich akcji
 
Odpowiedz
@pizdys co się dzieje w temacie tego nowego "cellinka" ? Coś wiadomo ? Gdzieś już jest dostępne jakieś portfolio ? Znane są ceny itd ?
 
Odpowiedz
(29-04-2021, 08:32:49)luk4as napisał(a): co się dzieje w temacie tego nowego "cellinka" ?

(20-04-2021, 17:51:22)pizdys napisał(a): Lada dzien bedzie info na forum... w tym miesiacu jeszcze

Do końca miesiąca jeszcze parędziesiąt godzin jest Big Grin


(21-04-2021, 14:26:12)pizdys napisał(a): Do mnie dotarla przesylka z rewolucyjnym Grafenem (apollo eleject 5000), i juz sie pojawily pierwsze ogromne rozczarowania niestety, a w nich:
- przyszedl kompletnie rozladowany (martwy), co nie jest zdrowe dla zadnego typu baterii...
Czy to czasem nie jest powód mniejszej pojemności praktycznej?
Tak myślę o tym:
(21-04-2021, 22:17:21)pizdys napisał(a): Co dalo pojemnosc 3145mAh (a mialo byc 5000mAh z przekladka na 3300mAh@5V)
z tego wątku: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid274959
 
Odpowiedz
(29-04-2021, 08:38:10)Dzejdzungla napisał(a):
(21-04-2021, 14:26:12)pizdys napisał(a): Do mnie dotarla przesylka z rewolucyjnym Grafenem (apollo eleject 5000), i juz sie pojawily pierwsze ogromne rozczarowania niestety, a w nich:
- przyszedl kompletnie rozladowany (martwy), co nie jest zdrowe dla zadnego typu baterii...
Czy to czasem nie jest powód mniejszej pojemności praktycznej?
Tak myślę o tym:
(21-04-2021, 22:17:21)pizdys napisał(a): Co dalo pojemnosc 3145mAh (a mialo byc 5000mAh z przekladka na 3300mAh@5V)
z tego wątku: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid274959

Wychodzi na to, ze:
- w/g informacji power bank posiada 5000mAh baterie ktora ma tyle przy 3.7V (5Ah x 3.7V = 18.5Wh)
- po bezstratnej konwersji dawaloby to 3700mAh @ 5V (18.5Wh / 5V = 3700mAh)
- w/g info z instrukcji ma on jednak 3300mAh@5V (zapewne straty na przetwornicy step UP).
- w/g testu 3145mAh

Co prawda przyszedl rozladowany (choc nie wydaje mi sie aby wewnetrzna bateria byla do 0V tylko zapewne do dolnego limitu ~2.8V), bo jak sie zacza ladowac do 2diody dosyc szybko sie zapelnily (z 4).

Xiaomi 10000mAh tez wykazual podobne straty, bo uzyskal pojemnosc: 5305mAh (z deklarowanej z pudelka 5800mAh@5V).

Wyglada wiec na to ze tak dziala marteking 21wieku?

Duzo bardziej niepokoi mnie uzyskana pojemnosc z akumulatora samochodowego 65Ah Bosch (nowego) ktory uzyskal niecale 3Ah@12V z deklarowanych 65Ah bo juz zwykly cellink NEO6 ma 76.8Wh (6000mAh @ 12.8V) wypada lepiej...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys, odnośnie tego akumulatora Bosch jest mały błąd, podajesz pojemność 65Ah, a na etykiecie jest 60Ah.
Czy po zakupie przed testem akumulator był przez Ciebie doładowany i jakie miałeś ustawione napięcie odcięcia na HK-3? Być może okaże się, że nie będzie z nim aż tak tragicznie.
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
Sorry tak 60Ah, odciecie oczywiscie najmniejsze z mozliwych czyli 11.8v
Aku naladowalem na max 14.8V i natezenie ladowania bylo ponizej 1A
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Ja koledzy nie korzystam z power banka. Wystarcza mi akumulator. Heh nawet nie wiem jaki :-) Od nowości w pojeździe/2020r/. Napięcie HK3 ustawione na 11.8V. Najdluzej wytrzymal mi 23h ale dzialal dalej i po przekreceniu stacyjki voltomierz w gniezdzie zapalniczki pokazywal 12.2V.. Fakt, faktem sporo jeżdze a na tak dlugi okres czasu zostawiam sporadycznie. Pod blokiem mam monitoring w pracy też i tam wyłączam kamere ręcznie. Być może w innych okolicznościach rozważyłbym powerbanka i nie zarzekam się, że nigdy takowego nie zainstaluje.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości