• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO G1W-S wymiana kondensatora
Witam,

Moja stara poczciwa kamerka VIOFO G1W-S zaczęła odmawiać posłuszeństwa poprzez nietrzymanie ustawień po wyłączeniu. Pierwsze objawy pojawiły się kilka tygodni temu. Zaczęło się od tego, że kiedy kamerka się wyłączała to zamiast dźwięku i wyświetlenia logo VIOFO pojawiał się czarny ekran. To były początki i jeszcze wtedy trzymała ustawienia, ale od niedawna za każdym razem jak ustawiłem parametry w menu i kamera się wyłączała to wszystko się resetowało do ustawień fabrycznych za wyjątkiem daty i godziny, bo te nie są podtrzymywane przez kondensator, a baterię RTC.

Oczywiście rozebrałem kamerkę i moim oczom ukazał się nieciekawy widok - spuchnięty kondensator.

Poszukałem i znalazłem nowy kondensator o niemal identycznych parametrach. Wartości starego to 5.5V 1.5F, nowy ma 5.4V 1.5F.

Po przylutowaniu nowego kamerka odżyła. Teraz działa jak wcześniej. Wyłącza się normalnie i trzyma ustawienia!

Odpowiedz
Gratulacje. Najbardziej cieszy, jak się samemu coś naprawi.

Poszło mobilnie.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]

Odpowiedz
Dzięki Big Grin

Nie wiem dlaczego, ale mam sentyment do tej kamerki Big GrinBig GrinBig Grin i szkoda mi by było jakby całkiem padła, bo wbrew pozorom to całkiem przyzwoity sprzęt z niższej półki. Nie jest to seria A, ale daje radę!

Co ciekawe to tu: https://www.wideorejestratory24.pl/kamer...-g1ws-wifi
można znaleźć tą kamerką, ale w wersji z WiFi! Szok!

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości