• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik Cofania i jaki wyświetlacz?
Witam! Będę montował czujniki cofania w moim samochodzie i już myślałem dużo i czytałem... ale dalej nie wiem czy mam dobre rozwiązanie. Ogólnie to chciałbym czujniki dźwięk + wyświetlacz pokazujący czy przeszkoda jest z Lewej czy Prawej i odległość (kamerka nie ma sensu). Tylko teraz mam ostatni problem z zakupem - a raczej wyborem - jak umieścić wyświetlacz, żeby nie przeszkadzał w samochodzie i jakoś wyglądało to ładnie? Widziałem kilka wersji... 
I teraz zastanawiam się czy po prostu nie zamontować go w tylnej szybie? Bo w sumie jadę do tyłu - patrzę w tył (ew. będę widział w lusterku wstecznym wyświetlacz - ale tutaj jest kolejne ale - bo będę widział odbicie lustrzane - także tak i tak nie dobrze. Może ktoś ma jakieś inne rozwiązanie albo ma jakieś ciekawe u siebie?

Odpowiedz
Sprawdź czy Twój samochód nie był oferowany w fabrycznej wersji z takimi czujnikami jakie chcesz domontować. Często ich dołożenie nie jest wcale skomplikowane, ponieważ są wiązki elektryczne.

Jeśli nie będzie to możliwe poszukałbym czujników z kolorowymi diodami pokazującymi odległość, np czegoś takiego:
[Obrazek: attachment.php?aid=498]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(18-04-2020, 16:55:49)rejestrator napisał(a): Witam! Będę montował czujniki cofania w moim samochodzie i już myślałem dużo i czytałem... ale dalej nie wiem czy mam dobre rozwiązanie. Ogólnie to chciałbym czujniki dźwięk + wyświetlacz pokazujący czy przeszkoda jest z Lewej czy Prawej i odległość (kamerka nie ma sensu). Tylko teraz mam ostatni problem z zakupem - a raczej wyborem - jak umieścić wyświetlacz, żeby nie przeszkadzał w samochodzie i jakoś wyglądało to ładnie? Widziałem kilka wersji... 
I teraz zastanawiam się czy po prostu nie zamontować go w tylnej szybie? Bo w sumie jadę do tyłu - patrzę w tył (ew. będę widział w lusterku wstecznym wyświetlacz - ale tutaj jest kolejne ale - bo będę widział odbicie lustrzane - także tak i tak nie dobrze. Może ktoś ma jakieś inne rozwiązanie albo ma jakieś ciekawe u siebie?
Dlaczego twierdzisz że kamerka cofania nie ma sensu? Mam u siebie kamerkę cofania na tablicy rejestracyjnej i podgląd w lusterku wstecznym. Do tego w zderzaku czujnik magnetyczny i nie narzekam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
(18-04-2020, 19:03:26)skansen napisał(a): Jeśli nie będzie to możliwe poszukałbym czujników z kolorowymi diodami pokazującymi odległość, np czegoś takiego:

Hm takie czujniki z wyświetlaczem są po 50zł i się zastawiam czy to będzie działać dłużej... Widziałem i testy VALEO po 300zł, ale też kiepsko z jakością. A jak już kupić to chyba lepiej coś za 100zł i może będzie coś lepiej.. 

(19-04-2020, 01:58:52)bodino napisał(a): Dlaczego twierdzisz że kamerka cofania nie ma sensu?  Mam u siebie kamerkę cofania na tablicy rejestracyjnej i podgląd w lusterku wstecznym. Do tego w zderzaku czujnik magnetyczny i nie narzekam.

Dlatego, że nie chce kolejnego wyświetlacza na szybie czy czegoś na desce. A lusterko mam elektrochromatyczne i odpada.

Odpowiedz
(19-04-2020, 14:49:44)rejestrator napisał(a):
(18-04-2020, 19:03:26)skansen napisał(a): Jeśli nie będzie to możliwe poszukałbym czujników z kolorowymi diodami pokazującymi odległość, np czegoś takiego:

Hm takie czujniki z wyświetlaczem są po 50zł i się zastawiam czy to będzie działać dłużej... Widziałem i testy VALEO po 300zł, ale też kiepsko z jakością. A jak już kupić to chyba lepiej coś za 100zł i może będzie coś lepiej.. 

(19-04-2020, 01:58:52)bodino napisał(a): Dlaczego twierdzisz że kamerka cofania nie ma sensu?  Mam u siebie kamerkę cofania na tablicy rejestracyjnej i podgląd w lusterku wstecznym. Do tego w zderzaku czujnik magnetyczny i nie narzekam.

Dlatego, że nie chce kolejnego wyświetlacza na szybie czy czegoś na desce. A lusterko mam elektrochromatyczne i odpada.
Można bez problemu podłączyć pod radio

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości