Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
martcams 4k dual pro gps a Viofo a129 GPS dual
#1
Cześć,
 
Dziękuję za przyjęcie do grona forumowiczów. Skorzystałem z wielu informacji na forum. Poszukuję obecnie wideorejestratora przód-tył w dobrej relacji cena/jakość. Wybór padł na Viofo a129 GPS dual. Znalazłem jednak nieco zbliżony model w niższej cenie jakim jest smartcams 4k dual pro gps (bazuje na OV4689 oraz Novatek NT96663) https://smartcams.pl/112-wideorejestrato...-wifi.html
Czy uważacie, że może być to sensowy wybór spośród tych dwóch produktów?

Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
#2
(27-05-2020, 17:50:58)lisssek napisał(a): Cześć,
 
Dziękuję za przyjęcie do grona forumowiczów. Skorzystałem z wielu informacji na forum. Poszukuję obecnie wideorejestratora przód-tył w dobrej relacji cena/jakość. Wybór padł na Viofo a129 GPS dual. Znalazłem jednak nieco zbliżony model w niższej cenie jakim jest smartcams 4k dual pro gps (bazuje na OV4689 oraz Novatek NT96663) https://smartcams.pl/112-wideorejestrato...-wifi.html
Czy uważacie, że może być to sensowy wybór spośród tych dwóch produktów?

Pozdrawiam,
Tomek

Na bangood masz promocję Viofo a129 dual gps za 546zł i wysyłką z UK. Kod to e4cf91. Cenę można jeszcze zbić cashbackiem.
https://pl.banggood.com/Viofo-A129-DG-Duo-Dual-Channel-5GHz-Wi-Fi-Full-HD-Car-Dash-Dual-Camera-DVR-with-GPS-p-1321355.html?utm_source=EUsite20200303&cur_warehouse=CN
 
Odpowiedz
#3
Witamy na forum,
Kamera przez Ciebie wymieniona jest tylko z nazwy nowoczesna, po za tym jest to kamera ktora znajdziesz pod wielona innymi nazwami np "Junsun s590" Bazuje na matrycy OV4689 z 2013roku (jest to oko kamery).

Matryce tą mozna znalezc w starych HITach typu:
Street Storm CVR-A7810 z 2015
Marcus 3,4 z 2014
Viofo A119 V2 z 2016

Najlepsza kamera z ta matrycą to A119 za sprawą:
+ F/1.8
+ szczegolnie Beta HDR poprawia zdolnosc lapania ostro tablic w nocy
+ kondensatory

Czego sie spodziewac po wymienionej przez Ciebie kamerze "martcams 4k dual pro gps a Viofo a129 GPS dual"?

Nic, caly opis kamery to sciema i naciąganie klientów na funkcje ktorych nie ma, typu:
- Matrtca OV4689 ma 4Mpx wiec kamera nie moze nagrywac w 4K bo 4K wymaga matrycy 8.1Mpx i wiecej
- kamera nie ma HDR bo CPU nie wyrobi w 2 kanalach z czego 1 mialby miec HDR
- zakladajac ze kamera nagrywa 2K bo matryca na to pozwala to wraz z kamerą tylna juz musi nagrywac 1080p + 1080p
- sprzedawca nic nie pisze o baterii ani o kondensatorze, wiec zakladac mozna ze podobnie jak w Junsun S590 jest w niej zawodna bateria i po okolo roku kamera bedzie uszkadzac nagrania i karty pamieci.
- tylna kamera to IMX323, wiec na tle kamer z nowoczesną matrtca IMX291 nie ma ona szans.

Nie ryzykuj i nie wyrzucaj pieniedzy w błoto,
Zainteresuj sie kamerami:
Xiaomi 70mai pro
A129 Duo
A119 V3
Yi nightscape
Yi dash cam 1280p/1080p

Sa to tanie jak na zastosowane podzespoly kamery sa bardzo solidne, i w potrzebie nie zawiodą. Przeglądnij internet a potwierdzisz moje slowa.
Nie kupuj kamer nie sprawdzonych, przegladaj fora anglo-jezyczne aby znalezc wiecej informacji.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#4
Dodałbym jeszcze, że należy unikać brandowanej elektroniki w ogóle. Dziwnym trafem mamy ostatnio wysyp osób które pytają się o śmietnikowe kamerki a potem, wbrew radom na forum je kupują Wink Więc jeśli @lisssek napisze, że kupił jednak ten brandowanany wynalazek to będzie to znaczyć tylko jedno Smile Smile Smile
 
Odpowiedz
#5
Tez nie jestem zwolennikiem brandowanych kamer, historia pokazala, ze szanse na przyjecie sie takiej kamery sa znikome, chyba ze firma brandujaca naprawde ostro rozwinie Firmware, ale z reguły jest odwrotnie...

Kilka kamer brandowanych sie przyjelo:
Xblitx Platinium (G1W), na brandowanym FW kamera sie wieszala, ale wgranie chinskiego Firmware rozwiazywalo problem.

Street-Storm CVR-A7810 (Samoon DODMT D99), tutaj firma Street-Storm faktycznie zasluguje na pochwale, firmware rozwineli z producentem mistrzowsko.

Navitele - jakas Ruska marka, tutaj tylko chamska reklama, oraz wspolpraca z siecia sklepow pomogla wybic tanie kamery z Aliexpress na poziom ponadprzecietnie wysoki. To dla zwyklego "zjadacza chleba" nie jest mozliwe...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#6
@pizdys - dziękuję bardzo za odpowiedź w wątku. Kierowałem się intuicją oraz widocznie znikomą wiedzą. Widać, że zawiodła. @Krystian91 dziękuję za wiadomość - będzie to zakup na firmę, więc zostanę przy krajowym zamówieniu. @skansen nie będę testerem Smile Zostaję przy pierwszej wersji tj. A129 Duo. Dzięki za pomoc!
 
Odpowiedz
#7
Bedziesz zadowolony. Posiadam w dwóch pojazdach A129 Dual z GPS chyba juz ok 1,5 roku i nic się nie dzieje. Czy lato czy zima, czy tryb parkingowy czy tryb jazdy - wszystko w klasie:-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości