Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór wideorejestratora
#1
Witam

Chciałbym się zapytać zorientowanych.Która kamera ma lepsze parametry? viofo a119s V3 GPS czy Garmin Dash Cam™ 66W ? bo zamierzam sobie wybrać jedną z tych dwóch.Garmin posiada matryce sony starvis? bo ogólnie na niej mi zależy jak i kondensatorze.
 
Odpowiedz
#2
(18-09-2020, 14:22:16)k3dz10r napisał(a): Witam

Chciałbym się zapytać zorientowanych.Która kamera ma lepsze parametry? viofo a119s V3 GPS czy Garmin Dash Cam™ 66W ? bo zamierzam sobie wybrać jedną z tych dwóch.Garmin posiada matryce sony starvis? bo ogólnie na niej mi zależy jak i kondensatorze.

Ja bym brał Viofo, Garmin 66W jak dla mnie ma za szeroki kąt obiektywu. Odwzorowanie odległości pojazdu przed tobą na filmie będzie jeszcze bardziej przekłamane.
Viofo A129 Plus Duo
 
Odpowiedz
#3
Garmin ma kilka problemow:
- bateria
- ambarella A12 (to stary CPU, nie ma H.265, szumi bardziej od Novateka nawet Nt96660 z A119 V1)
- duzy kat widzenia nie pomoze dostrzec szczegolow...
- mala kamera z A12 + 2K nagrywanie = zdecydowanie problem z przegrzewaniem jak w poprzednim modelu 55W

Moim zdaniem to kamera z ktorej producent na starym CPU chcial podobnie jak Thinkware Q800 wyciagnac max co sie jeszcze dalo, nie unikajac faktu ze wiekszosc producentow kamer poszla chocby w H.265...

Garmin nie wybije sie tą kamerą z tlumu...niczego ta kamera nie wprowadza,
Ani nie nagrywa lepiej od zwyklej kamery z Novatekiem, ani nie bedzie dzialac latami za sprawa baterii, male wymiary sprawia ze A12 na parkingu na sloncu sie przegrzeje, nie ma Low-bit'a ktory staje sie juz normą w kamerach...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#4
A ten viofo oprócz kondensatora ma jakąś podobno baterie co podtrzymuje date i zegar? czy to nie prawda? bo jak  jest z jej żywotnością.
 
Odpowiedz
#5
Tak, kazda kamera posiada baterie taktującą zegar RTC (Real Time Clock).
W historii kamer, zdrzalo sie ze producent zapomnial zainstalowac takiej baterii, co skutkowalo problemem z zapamietaniem daty/czasu, ustawien kamery (pewna partia kamer G1W).

Bateria RTC w Viofo:
nieznana jest jakosc tej baterii, jednak nawet jej uszkodzenie nie bedzie wplywac na nagrywanie kamery, kamera bedzie tracic ustawienia daty/czasu ktora z kolei bedzie sie kalibrowac po przez GPS.
Baterie RTC sa wykonane w technologii Li-Cobalt ich zywotnosc jest obliczona na 3-5lat, w praktyce nawet po 6 latach dzialaja poprawnie (baterie RTC sa we wszystkich kamerach samochodowych).

Teoretycznie kondensator moglby podtrzymac na kilka dni zegar RTC, ale nie w tych wymiarach jakie posiadaja kamery samochodowe.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#6
Wybrałem tego viofo a119 v3 z GPS i kupiłem karte sandisk extreme 128gb , pewnie będę musiał go aktualizować.Były jakieś przypadki że kamera nie wystartowała po aktualizacji? To ten firmware co nie:
https://www.viofo.pl/firmware/viofo-a119-v3

Wole się zapytać niż potem kombinować..
 
Odpowiedz
#7
Bez obaw, nie bylo przypadkow usmiercenia kamery aktualizacją firmware,
Poniewaz firmware nie ingeruje w proces boot'owania sie kamery, a jedynie jest obrazem z instrukcjami do wgranego juz czesciowo skryptu startu kamery ktory zawsze w pierwszej kolejnosci szuka na karcie mozliwego firmware do zaladowania, i jak go nie znajdzie to wtedy laduje instrukcje startu z wewnetrznej pamieci. Czyli jak cos z nowym firmware nie zadziala to zawsze mozesz zaladowac inny ponownie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości