Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR750X-2CH PLUS [Hisilicon HI3559* + Starvis IMX327]
#12
(28-05-2021, 05:50:06)pizdys napisał(a): Tak ogladalem wlasnie, ciezko wyciagnac jakies konkretne wnioski...
Dzwiek PLUSa troche przesterowany, obraz ciemniejszy, HDRa napewno nie ma, WDRa tez nie,
Prawde mowiac jakosc nagran jak na "nowosc" nie jest "nowa" ani szczegolnie rewolucji w nagraniach nie widac.
60FPS cieszy plynnoscia oko, ale odczytu detali nie poprawia, jak wspomnialem 60FPS jest ogromnie stratna tym bardziej bez H.265 nie widze w ogole zadnego sensu (po za marketingowym) uzywania 60FPS, zapewne BV zrobi aktualizacje do 30FPS/60FPS (do wyboru). Ja w ogole bylbym sklonny stwierdzic ze w kamerach moznaby stosowac 25FPS/30FPS (do wyboru), a na parkingu 15FPS + LOW bit (tak robi Thinkware i nikomu nic sie jeszcze zlego nie stalo, nikt nie narzekal ze go oczy bolaly),.

Serio nie widzisz różnicy? W pewnych momentach aż kłuje w oczy... hosting nie działa, więc nie mam jak na szybko wkleić przykładów - posłużę się zatem dwoma screenami, które wrzuciłem kilka dni temu na FB, mam nadzieję, że tutaj zadziałają:
190148009_3502088059893352_1232475348798894889_n.jpg (1920×1080) (fbcdn.net)
187794571_3502090109893147_205996319187922596_n.jpg (1920×1080) (fbcdn.net)

W tych surówkach, które wrzuciłem na Google Drive też można wyhaczyć takie momenty. Moim zdaniem Plus po prostu radzi sobie lepiej w takich sytuacjach jw. i to widać jak na dłoni - i nie ma teraz znaczenia czy tu jest HDR/WDR/30fps/cokolwiek... 

Natomiast na pewno kamery z IMX291 zdecydowanie lepiej ogarniają Night Vision (Starvis) niż Plus z IMX327. Wczoraj to przetestowałem i tutaj jest zdecydowany regres. Teraz nie mam jak wrzucić przykładów, ale na dniach zmontuję i wrzucę porównanie na YT.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#13
[Obrazek: dsdsdsd.png]

Tak, to widac ze IMX327 lepszy ma WDR ale w stosunku do poprzedniej DR750S
bo to nadal nie jest WDR tylko bardziej wada poprzedniej Dr750S ze tak slabo radzi sobie w tak prostych warunkach.

Ogolna jakosc obrazu jest nadal slaba, tym bardziej w tej cenie na tle konkurencji i to nawet nie tylko z Viofo.
Powiedzmy sobie szczerze, ale G1W za 150zl sprzed 6lat bez problemu widzialaby tablice w takich warunkach, dlatego mnie to dziwi ze Blackvue porownuje sie z poprzednim modelem DR750S ktory mial mocno manupulowany obraz (wyostrzaniem/ jasnoscia).

Uwazam ze DR750X PLUS nie jest wielkim upgrade patrzac na inne aspekty na tle DR750S, w nocy DR750S bedzie jednak wiecej widziec, mniej miejsca zabieraja pliki, mniej sie grzeje (stabilniejsza).

Mysle ze Blackvue znowu mocno przereklamowuje swoj nowy produkt, bazujac na bledach poprzednika niz w ogole poprawiajac jakosc naglan na tle konkurencji. Dlatego pisze wlasnie, ze ciezko mi wyciagnac jakies "wnioski" patrzac na nagrania, bo jakosc przypomina dobra kamere w 720p a nie 1080p
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#14
(25-05-2021, 02:30:54)pizdys napisał(a): Jakosc nagran DR750S oraz DR750X PLUS jest bardzo slaba w obydwu kamerach.

powiedzmy sobie szczerze, jakosc nagran jak na rozdzielczosc 1080p jest bardzo slaba szczegolnie na tle obecnych rozwiazan nawet z IMX291 u konkurencji. 

Blackvue ratuje tutaj nadal Cloud, bo bez Clouda kamera bylaby daleko za konkurencja... nagrania blackvue sa wyprane z kolorow, nieostre.

zaraz zaraz... Czy to aby napewno mowa o blackvue DR750S/X... ? O #tym# blackvue ?

czytam i nie wierze.... chciałem zrobić przesiadkę z viofo a129 duo na black a tu okazuje się taki shit ?

Nie wspominając już nawet o problemach z tylnią kamerą.... taka niby miala być super jakość premium Confused

To ja dziękuję za taką jakość w wprost z korei  Dodgy  Huh

zostaje przy viofo
 
Odpowiedz
#15
Ktoś używa DR750X-2CH Plus LTE ???
Jakie wrażenia?
Ja dopiero testuję, pierwszy dzień.
Już przy samej konfiguracji myślałem że mnie coś trafi.
Rejestracja karty SIM, to droga przez mękę i nie ma nic wspólnego z opisem w instrukcji. Dramat...
Udało się, ale ile k...w przy tym naleciało...

Mały update: 18.06.22
- w moim subiektywnym odczuciu kamera w dzień nagrywa dużo lepiej jak DR750S - materiał jest ostrzejszy, a szczegóły nie są prześwietlone (ciekawe czy to zasługa innej matrycy, czy lepszej optyki) Huh
- nie stwierdziłem żadnych problemów z nagrywaniem z kamery tylnej (wcześniej opisywany "brak/czarny obraz")

- minusem jest to że w nocy (tryb parkingowy) tryb NV można powiedzieć że nie istnieje w porównaniu do DR750S.
@evad, czy ja coś źle poustawiałem, czy ona faktycznie nie ma możliwości włączenia trybu "NV" ???

Zobacz na zdjęciu jak jest ciemno. W DR750S włączenie NV dawało lepsze rezultaty...
[Obrazek: bf827feee59735ddgen.jpg]
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#16
Cześć, podpowie ktoś jakie optymalne ustawienia dla DR750X-2CH Plus LTE ?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości