Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karty pamięci jaka ?
tak uzyj tego programu aby szybko i sprawnie sformatowac karte na FAT32, pamietaj aby wybrac poprawna litete dysku:

http://www.pliki.autowrzuta.pl/karta_pa ... matter.exe
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
slayer napisał(a):Znalazłem tą kartę tutaj - http://www.morele.net/karta-microsd-sam ... ba-581429/" on‌click="window.open(this.href);return false; - jednak figuruje z literką A na końcu. Chciałem zapytać więc czy MB-MGCGBA = MB-MGCGB ?

ten samsung MGCGBA jak i A zadziala nawet w pralce bo to bardzo przyjazna wielu urzadzeniom karta pamieci.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Chodziło mi po prostu o to, czy ta karta na stronie morele to jest właśnie model MB-MGCGB? Wydaje mi się, że tak, a nie wiem po co dodali jeszcze na końcu literkę "A" dodatkowo... Tongue

 
Witam,
Na dniach dojdzie do mnie kamerka G1WH, więc teraz pozostaje mi kupno karty pamięci. Mam zamiar zmienić oprogramowanie na LS388W. Czy na tym FW będzie działać karta Adata Premier Pro Micro SDXC UHS-I 64GB (AUSDX64GUICL10-RA1)?
 
Tak bedzie dzialac pod warunkiem ze karta pamieci jest oryginalna,
Karty ADATA sa zalecane do kamer DOD.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
slayer napisał(a):Znalazłem tą kartę tutaj - http://www.morele.net/karta-microsd-sam ... ba-581429/" on‌click="window.open(this.href);return false;" on‌click="window.open(this.href);return false;" on‌click="window.open(this.href);return false;" on‌click="window.open(this.href);return false; - jednak figuruje z literką A na końcu. Chciałem zapytać więc czy MB-MGCGBA = MB-MGCGB ?

Tak to bez różnicy. Samsung produkuje karty SD w różnych fabrykach. Ostatnia litera to kod kontynentu, gdzie dana karta została wyprodukowana. Wszystkie parametry tych kart są identyczne.
Jest to bardzo solidna karta ze świetnym interface Interfejsu UHS-1, mogąca znieść zanurzenie w wodzie, naświetlanie promieniami rentgenowskimi, falę magnetyczną i ekstremalne temperatury (nawet do 250°C, choć zalecany zakres temperatur do pracy karty to od -40°C do +85°C).
 
zakupiłem właśnie G1WH i 64 GB Goodram, soft nie zmieniony, nagrywa aktualnie, zapentlania jeszcze nie sprawdzilem, czy proponujecie
zmienic na FAT32? jesli tak, to jaka jednostka alokacji, czy format kamerka?
 
Koledzy, z czego może wynikać problem zawieszania się kamery G1Wh (a właściwie zaprzestania nagrywania) z ową kartą Samsung 64GB w trybie nagrywania bez zapętlania? Czy można to w jakiś sposób przeskoczyć?

EDIT: zapomniałem dodać, że użyłem fat32formatter i karta skurczyła się do niecałych 59 MB, czy to normalne? Tongue

 
Bardzo nienormalne ,Bo powinno być 1000 razy więcej czyli 59GB Wink

A dokładniej 63 234 965 504 Bajty , czyli 58,8GB.
 
slayer napisał(a):Koledzy, z czego może wynikać problem zawieszania się kamery G1Wh (a właściwie zaprzestania nagrywania) z ową kartą Samsung 64GB w trybie nagrywania bez zapętlania? Czy można to w jakiś sposób przeskoczyć?

EDIT: zapomniałem dodać, że użyłem fat32formatter i karta skurczyła się do niecałych 59 MB, czy to normalne? Tongue

z tego co testowalem w mojej G1WH to widze ze jest ona bardzo "wybredna co do kart pamieci" i choc moj samsung 64gb (FAT32) dziala na standardowych ustawieniach, to zawieszanie sie przy wylaczonym trybie zapetlania juz mnie nie dziwi...

wgranie kazdego innego oprogramowania od Seezeus lub DOD calkowicie problem rozwiazuje, tak wiec zalecil bym Ci wgranie oprogramowania od np DOD LS388W, i calkowice pozbedziesz sie problemu z kartami pamieci,

jak wgrac nowe oprogramowania od innych producentow (bazujacych na tej samej sprzetowo kamerze)?
tutaj jest dokladnie opisana cala procedura:


pizdys napisał(a):pod tym linkiem znajdziecie pakiet roznych wersji Firmware do G1WH
G1HW Firmware

tam znajdziecie:
DOD LS300W,
Shadow-Tech GT300W,
DOD LS388W,
oraz oryginalny G1WH 2014.0108

proces aktualizacji wyglada nastepujaco:
- oryginalny plik od DOD LS300W/LS388W/GT300W, zminilem nazwe na FWDM800H.bin (taką nazwe pliku kamera G1WH czyta i rozpoczyna proces aktualizacji),
- plik kopiuje na karte pamieci,
- uruchamiam kamere z tą karta pamieci (podlaczajac ladowarke),
- po 30sek kamera sie uruchomi i juz ma nowe oprogramowanie.
- sformatuj karte pamieci aby zapobiec ponownej aktualizacji przy ponownym uruchomieniu kamery!

co zyskujecie?:
+ biterete podniesiony do 15Mbps (z 12Mbps) czyli niezaprzeczalnie lepsza jakosc nagrywania (kosztem miejsca na karcie),
+ teraz dioda sygnalizuje nagrywanie (jak w LS300W/LS388W/GT300W) oryginalnie tylko zmieniala kolor na czerwony stale swiecąc- teraz mruga.
+ Plate Stamp (znacznik 8znakow)
+ Password Protection (zabezpieczenie menu kamery 4-znakowym haslem) (DOD LS388W)
+ White-Balnce (profile kolorystyczne dlanagrywanego obrazu; dzien/swiatlo sztuczne/pochmurny dzien... itp)
+ Image-Rotation (obracanie obrazu kiedy kamera jest "do gory nogami"),
+ wieksza kompatybilnosc kart pamieci (wg aktualizacji Tio-Tech/DOD-tech)?

co tracicie?:
- j Polski (ja nie mialem ale jak ktos ma to zniknie) (po wgraniu FW od LS300W/LS388W/GT300W)
- brak funkcji zoom na podgladzie (po wgraniu FW od LS300W/LS388W/GT300W)
- znika funkcja czasu po ktorym kamera ma sie wylaczyc jak zostanie odciete zasilanie (po wgraniu FW od LS300W/LS388W/GT300W)

jednak zawsze mozna wgrac oryginalny G1WH jak cos i wszystko wraca jak bylo.
najciekawszy wydaje sie byc Firmware od DOD LS388W (tam jest pelny pakiet funkcji)

UWAGA:
nie zalecam wgrywania nowszych wersji oprogramowania niz 2013-07 gdyz sprytnie oprogramowania sa zabezpieczane i powoduja rozne problemy z uruchamianiem kamery, istnieje mozliwosc "zabicia" kamery, nie wgrywajcie tez wersji od kamer z GPS czyli LS330W/LS430W/GT550WS, nie wgrywajcie tez od LS400W (tu byly pierwsze proby DOD z zabezpieczeniami -istnieje duze ryzyko zabicia kamery),

oczywiscie nie biore odpowiedzialnosci za ewentualne problemy, moje proby zostaly zakonczone 100% powodzeniem i wierze, ze wam tez sie uda (pod warunkiem, ze macie oryginalna G1WH)

co do pokazywania 59GB pojemnosci to tak jak pisze @MiG25, - to narmalne.
dodam tylko ze jak pamietam chodzi o to ze producenci dyskow twardych/kart pamieci uzywają systemu dziesiatkowego gdzie 1KB = 1000 bajtow, natomiast BIOS/OS uzywa systemu dwojkowego w ktorym to 1KB = 1024 bajty.

tak wiec:

60GB = ~55GB
64GB = ~59GB
120GB = ~111GB
128GB = ~119GB
500GB = ~465GB
1TB = ~931GB
2TB = ~1862GB
4TB = ~3725GB


[edit: Pizdys]
temat zamykam, prosze o wypowiedzi w sprawie kart pamieci w tym temacie:
viewtopic.php?p=36425#p36425
jest bardziej czytelny i z biegiem czasu bedzie bardziej pomocny, jezeli mimo wszystko bardzo chcecie cos tu waznego dopisac dajcie znac na PW (temat odblokujemy) thx, pozdrawiam.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości