Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Co jest dla Was najważniejsze w rejestratorach
cena
jakość nagrywania oraz oczywiście samego sprzętu
wbudowany moduł GPS
podwójna rejestracja (przód, tył)
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda - jakiego typu kamery potrzebujesz?
#12
Cocker napisał(a):Gabaryty nie zawsze stoją koło jakości nagrywania, uważam że im mniejszy rejestrator tym gorsza jakość, ale nie zawsze tak jest, ale raczej w większośći...

Nie powiedział bym, sam układ optyczny, potrzebną elektronikę i gniazdo karty pamięci można zmieścić w 1/10 rozmiarów najpopularniejszych kamerek, reszta to wyświetlacz, przyciski do obsługi menu, bateria (jeśli kamera ma służyć tylko jako rejestrator to i tak jest podpięta do zasilania na stałe, więc wystarczyła by malutka bateryjka żeby zakończyć zapis po utracie zasilania), złącza AV, diody itd. Tu masz przykład małej, i w miarę łatwej do zabudowy kamery która nagrywa o wiele lepiej niż dużo większe wynalazki: http://xcarlink.pl/rejestratory-trasy/3 ... ensor.html

Przy okazji - do listy rzeczy niepotrzebnych dodał bym czujnik przeciążenia (g-sensor) - kamera i tak ma chodzić non stop, więc nagra co trzeba. Poza tym co nam po nagraniu dymiącego wraku, zamiast chwili przed kolizją?
A do listy życzeń dodałbym jeszcze dobre nagrywanie w nocy poza miastem (tzn żeby było widać wyraźnie to, co oświetlają reflektory auta).
 
Odpowiedz
#13
Bruno jakbyś zauważył to mąż napisał wyraźnie że nie zawsze tak jest ale zdecydowanie jednak częściej. Takich wynalazków jak przedstawiłeś http://xcarlink... jest mało no i cena jeszcze nie odpowiednia dla wielu ludzi, choć sami własnie się nad takim też zastanawiamy, ale zobaczymy jak będzie za pare miesięcy. Technika idzie do przodu więc wiadomo że co rok to mniejsze sprzęty będa i o wiele doskonalsze.,
 
Odpowiedz
#14
Spokojnie, bez napinki Wink Chciałem tylko pokazać, że są małe a dobrze nagrywające kamery i można je bez problemu dostać nawet w Polsce. A cena? Coż... Kamery full hd w tej chwili po prostu tyle kosztują, rozmiar w tym wypadku nie ma nic do rzeczy.
 
Odpowiedz
#15
bruno napisał(a):Tu masz przykład małej, i w miarę łatwej do zabudowy kamery która nagrywa o wiele lepiej niż dużo większe wynalazki: http://xcarlink.pl/rejestratory-trasy/3 ... ensor.html
Po instalacji może to wyglądać tak:

[Obrazek: gs-600-1.jpg]

[Obrazek: gs-600-2.jpg]

[Obrazek: gs-600-3.jpg]

[Obrazek: gs-600-4.jpg]

bruno napisał(a):Przy okazji - do listy rzeczy niepotrzebnych dodał bym czujnik przeciążenia (g-sensor) - kamera i tak ma chodzić non stop, więc nagra co trzeba. Poza tym co nam po nagraniu dymiącego wraku, zamiast chwili przed kolizją?
Gwoli wyjaśnienia. Czujnik GS ma za zadanie ZABEZPIECZYĆ nagranie w przypadku wykrycia nadmiernego przeciążenia, czyli najczęściej w momencie kolizji. ergo, blokuje nadpisanie tego pliku, w którym nagrał się wypadek -- w razie gdyby nastąpiła utrata przytomności, zabranie karetką do szpitala, etc. a nikt nie wpadłby na to, że w samochodzie jest rejestrator.

bruno napisał(a):A do listy życzeń dodałbym jeszcze dobre nagrywanie w nocy poza miastem (tzn żeby było widać wyraźnie to, co oświetlają reflektory auta).
To prawda. Ważny element, ale trzeba by poświęcić kupę czasu na napisanie dobrego programu, oraz zastosować wyjątkowo dobrą optykę (jasny obiektyw). Niestety Chińczycy minimalizują swój wysiłek do minimum. Ja próbuję od 4 miesięcy uzyskać zmiany w programie i zaczynam powoli odpuszczać, bo pisanie jest bezcelowe.

W temacie -- dla mnie liczy się przede wszystkim jakość. Ściągnąłem 10 szt. rejestratorów do 300 zł (w tym także HD) -- żadnej nie zaoferowałem klientom, bo po prostu żal to ludziom w ogóle pokazywać. Tanie kamery prawie rozpadają się w rękach, o jakości nagrań nie wspomnę. Niektórych satysfakcjonuje taki zakup, ale ja tego oferować nie będę.
Pozdor Myjk
 
Odpowiedz
#16
Również jestem za jakością nagrywania, na początek kupiłem sobie Omegę ale następną kamerką będzie już sprzęt lepszej klasy. W ankiecie również była opcja przód i tył co czasami się przydaje, GPS już mniej moim zdaniem ale jak by nie było każda kamerka spełnia swoją role czy to za 100 zł. czy za 500zł. czyli nagrywanie i uchwycenie momentu zdarzenia.
 
Odpowiedz
#17
cichy878 napisał(a):Również jestem za jakością nagrywania, na początek kupiłem sobie Omegę ale następną kamerką będzie już sprzęt lepszej klasy. W ankiecie również była opcja przód i tył co czasami się przydaje, GPS już mniej moim zdaniem ale jak by nie było każda kamerka spełnia swoją role czy to za 100 zł. czy za 500zł. czyli nagrywanie i uchwycenie momentu zdarzenia.


Ale co z tego że uchwycisz moment zderzenia jak nie będzie to zbyt dobra jakośc i nie będzie możliwości odczytania nr rejestracyjnego co?? Wtedy nic nie zrobisz, jakość jest podstawą, filmowanie przód, tył nie wiem czy to akurat jest potrzebne, ja jak bym miała postawić to stawiałabym tylko na jakość to konieczność, reszta to druga kategoria zapotrzebowania.
 
Odpowiedz
#18
Carmen napisał(a):
cichy878 napisał(a):Również jestem za jakością nagrywania, na początek kupiłem sobie Omegę ale następną kamerką będzie już sprzęt lepszej klasy. W ankiecie również była opcja przód i tył co czasami się przydaje, GPS już mniej moim zdaniem ale jak by nie było każda kamerka spełnia swoją role czy to za 100 zł. czy za 500zł. czyli nagrywanie i uchwycenie momentu zdarzenia.


Ale co z tego że uchwycisz moment zderzenia jak nie będzie to zbyt dobra jakośc i nie będzie możliwości odczytania nr rejestracyjnego co?? Wtedy nic nie zrobisz, jakość jest podstawą, filmowanie przód, tył nie wiem czy to akurat jest potrzebne, ja jak bym miała postawić to stawiałabym tylko na jakość to konieczność, reszta to druga kategoria zapotrzebowania.

jakość jest dla mnie jak najbardziej ważna i ująłem to na początku postu, natomiast to moje ostatnie zdanie dedykowałem bardziej dla osób których nie jest za bardzo stać wydać nawet te 200 zł. a kamerkę można mieć nawet za 50 zł. Carmen natomiast z Twoja wypowiedzią zgadzam się w 100%
 
Odpowiedz
#19
Myjk napisał(a):
bruno napisał(a):Tu masz przykład małej, i w miarę łatwej do zabudowy kamery która nagrywa o wiele lepiej niż dużo większe wynalazki: http://xcarlink.pl/rejestratory-trasy/3 ... ensor.html
Po instalacji może to wyglądać tak:

[Obrazek: gs-600-1.jpg]

[Obrazek: gs-600-2.jpg]

[Obrazek: gs-600-3.jpg]

[Obrazek: gs-600-4.jpg]

bruno napisał(a):Przy okazji - do listy rzeczy niepotrzebnych dodał bym czujnik przeciążenia (g-sensor) - kamera i tak ma chodzić non stop, więc nagra co trzeba. Poza tym co nam po nagraniu dymiącego wraku, zamiast chwili przed kolizją?
Gwoli wyjaśnienia. Czujnik GS ma za zadanie ZABEZPIECZYĆ nagranie w przypadku wykrycia nadmiernego przeciążenia, czyli najczęściej w momencie kolizji. ergo, blokuje nadpisanie tego pliku, w którym nagrał się wypadek -- w razie gdyby nastąpiła utrata przytomności, zabranie karetką do szpitala, etc. a nikt nie wpadłby na to, że w samochodzie jest rejestrator.

bruno napisał(a):A do listy życzeń dodałbym jeszcze dobre nagrywanie w nocy poza miastem (tzn żeby było widać wyraźnie to, co oświetlają reflektory auta).
To prawda. Ważny element, ale trzeba by poświęcić kupę czasu na napisanie dobrego programu, oraz zastosować wyjątkowo dobrą optykę (jasny obiektyw). Niestety Chińczycy minimalizują swój wysiłek do minimum. Ja próbuję od 4 miesięcy uzyskać zmiany w programie i zaczynam powoli odpuszczać, bo pisanie jest bezcelowe.

W temacie -- dla mnie liczy się przede wszystkim jakość. Ściągnąłem 10 szt. rejestratorów do 300 zł (w tym także HD) -- żadnej nie zaoferowałem klientom, bo po prostu żal to ludziom w ogóle pokazywać. Tanie kamery prawie rozpadają się w rękach, o jakości nagrań nie wspomnę. Niektórych satysfakcjonuje taki zakup, ale ja tego oferować nie będę.

Mam rozumieć że żadnego poglądu nagrywania ten rejestrator nie posiada??
 
Odpowiedz
#20
Myjk napisał(a):Gwoli wyjaśnienia. Czujnik GS ma za zadanie ZABEZPIECZYĆ nagranie w przypadku wykrycia nadmiernego przeciążenia, czyli najczęściej w momencie kolizji. ergo, blokuje nadpisanie tego pliku, w którym nagrał się wypadek -- w razie gdyby nastąpiła utrata przytomności, zabranie karetką do szpitala, etc. a nikt nie wpadłby na to, że w samochodzie jest rejestrator.
Dzięki za wyjaśnienie, widać niektórzy sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają, bo w opisach niektórych aukcji spotkałem się z tłumaczeniem, że g senor włącza nagrywanie po wypadku. Jeśli jest tak jak piszesz, to wtedy ma to sens.
A przy okazji - bardzo fajny montaż, schludnie, estetycznie, nie przeszkadza i nie rzuca się w oczy, większość z nas może tylko pomarzyć o takim montażu swoich kamer ze względu na ich konstrukcję.
 
Odpowiedz
#21
bruno napisał(a):
Myjk napisał(a):Gwoli wyjaśnienia. Czujnik GS ma za zadanie ZABEZPIECZYĆ nagranie w przypadku wykrycia nadmiernego przeciążenia, czyli najczęściej w momencie kolizji. ergo, blokuje nadpisanie tego pliku, w którym nagrał się wypadek -- w razie gdyby nastąpiła utrata przytomności, zabranie karetką do szpitala, etc. a nikt nie wpadłby na to, że w samochodzie jest rejestrator.
Dzięki za wyjaśnienie, widać niektórzy sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają, bo w opisach niektórych aukcji spotkałem się z tłumaczeniem, że g senor włącza nagrywanie po wypadku. Jeśli jest tak jak piszesz, to wtedy ma to sens.
A przy okazji - bardzo fajny montaż, schludnie, estetycznie, nie przeszkadza i nie rzuca się w oczy, większość z nas może tylko pomarzyć o takim montażu swoich kamer ze względu na ich konstrukcję.


Bruno nie przesadzaj, pamiętaj każde marzenie jest do spełnienia i tego Ci życzę. Pozdrawiam i miłego tygodnia.
 
Odpowiedz
#22
Cocker napisał(a):Mam rozumieć że żadnego poglądu nagrywania ten rejestrator nie posiada??
Jeśli jest jakikolwiek monitor w aucie dysponujący wejściem Video (chinch), to posiada. Smile Całe sterowanie rejestratorem odbywa się z pilota (także odtwarzanie, kasowane plików, etc.). Ja mam w aucie CarPC (czyli PC+monitor VGA, także z wejściami Video), ale nie podłączałem -- zbędny trud IMHO. Ew. możesz się podpiąć kablem HDMI, jeśli dysponujesz w aucie takim monitorem/TV. Big GrinD

bruno napisał(a):Dzięki za wyjaśnienie, widać niektórzy sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają, bo w opisach niektórych aukcji spotkałem się z tłumaczeniem, że g senor włącza nagrywanie po wypadku. Jeśli jest tak jak piszesz, to wtedy ma to sens.
To jest plaga. Niestety dla niektórych sprzedawców (większości) bardziej liczy się zarobek niż rzetelna informacja. Sad Klienci niestety w tym pomagają, no ale trudno, żeby każdy wiedział co to jest interpolacja (w odniesieniu do jakości nagrania), jak działa g-shock, itp.

bruno napisał(a):A przy okazji - bardzo fajny montaż, schludnie, estetycznie, nie przeszkadza i nie rzuca się w oczy, większość z nas może tylko pomarzyć o takim montażu swoich kamer ze względu na ich konstrukcję.
Dzięki. Trochę pracy włożone, ale efekt faktycznie cieszy. Generalnie był jeszcze plan odwrócenia kamery do góry nogami (aby kable biegły prosto do "schowka" przy czujniku deszczu, a sam rejestrator schował się bardziej pod osłonę), ale soft nie pozwala obrócić obrazu. Sad Może to poprawią -- o to też cyklicznie ich męczę.
Pozdor Myjk
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości