Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sytuacja na rondzie
#12
moja teoria zaznaczyłem dotyczy tego konkretnego rysunku i jeżeli na ten sam pas mają wjechać dwa auta z dwóch stron,to pierwszeństwo będzie miał ten z prawej....natomiast "pierwszeństwo ma ten który znajduje się na rondzie lub z niego zjeżdża" -nie masz racji,o pierwszeństwie decyduje oznakowanie..znak C-12, w połaczeniu z A-7 lub D-1
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#13
myślałem że dowiem sie tego właśnie na forum "do czego są te kółka od wewnętrznej do zewnętrznej i kto jaki manewr możne z nich wykonać ". Gdyby "każdy na tym rysunku ma swój pas" to było takie jasne rysunek nie znalazł by się na forum....i tak jak zaznaczyłem na poczatku nie chodzi mi o dochodzenie swoich racji lub nie.,tylko o rzeczową dyskusję dotyczącą konkretnego rysunku :okman:
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#14
p207 napisał(a):tak to wygląda
Tak myślałem, że czegoś nie dorysowałeś Wink Istotne są pola wyłączone z ruchu oraz linia ciągła. Przez to niebieski może wjechać na rondo tylko na pas środkowy, a czerwony na zewnętrzny. Linie przerywane zaczynają się dopiero na rondzie i tam mogą się już czochrać jak chcą - oczywiście zgodnie z regułami zmiany pasa ruchu.

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
#15
przy wyjeździe o którym pisałem - od ulicy Zaporoskiej - nie ma linii ciągłych, widać przerywaną, chyba że drzewa lub ich cień sprawiają takie wrażenie na zdjęciu satelitarnym
zresztą na tym rondzie już od jakiegoś czasu nie ma żadnych linii - wszystkie się wytarły Smile
 
Odpowiedz
#16
:helou: :helou: :helou: :helou: :helou: :helou: :helou:
Pijanym kierowcom I Piratom drogowym mówimy NIE!!!
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#17
Zdjęcie inaczej trochę przedstawia sytuację. Na drodze dojazdowej do ronda są namalowane strzałki poziome P-8b, więc mnie to sugeruje że to nie jest rondo (skrzyżowanie o ruchu okrężnym) tylko dojazd do skrzyżowania, gdzie możemy skręcić tylko w prawo z obydwu pasów, a potem jechać sobie po "nowej" drodze która wiedzie w koło.
W takim przypadku pojazd czerwony musi wjechać na pas 3, a niebieski na pas 2. Jeżeli czerwony chce zjechać na 3 pas musi to zrobić dopiero będąc na tym "rondzie".
Bardzo dziwne rondo bo każda jego odnoga jest inaczej skonstruowana Smile

grucha napisał(a):Reguła prawej reki obowiązuje tylko na skrzyżowaniach,rondo ma swoją regułe

Nie zgodzę się z tobą, że tylko na skrzyżowaniach:
art. 22 punkt 4
"Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony."
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#18
:helou: :helou: :helou: :helou: :helou:
Pijanym kierowcom I Piratom drogowym mówimy NIE!!!
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#19
Tu jest mowa o konkretnym skrzyżowaniu z ruchem okrężnym, podobnym do ronda według mnie. Ty napisałeś że reguła prawej ręki dotyczy tylko skrzyżowań a ja cię tylko sprostowałem.

Chciałem się jeszcze odnieśc do wypowiedzi kierowcy:

kierowca napisał(a):Istotne są pola wyłączone z ruchu oraz linia ciągła. Przez to niebieski może wjechać na rondo tylko na pas środkowy, a czerwony na zewnętrzny. Linie przerywane zaczynają się dopiero na rondzie i tam mogą się już czochrać jak chcą - oczywiście zgodnie z regułami zmiany pasa ruchu.

Pozdrawiam

Gdzie tam masz pole wyłączone z ruchu?? Z autami się zgadzam, bo jak powiedziałem wcześniej mnie to bardziej przypomina zwykłe skrzyżowanie niż rondo (każdy wlot, wylot jest inaczej skonstruowany).
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]
 
Odpowiedz
#20
:helou: :helou: :helou: :helou: :helou:
Pijanym kierowcom I Piratom drogowym mówimy NIE!!!
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
#21
wszystko ok,pięknie....tylko mówimy o konkretnym rysunku bez oznaczeń
PS
fajny rysunek z tymi kierunkami na rondzie,tylko mam pytanie :czy to jest interpretacja fachowców od ruchu czy wynika to bezpośrednio z któregoś paragrafu kodeksu?
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#22
:helou: :helou: :helou: :helou: :helou: :helou: :helou:
Pijanym kierowcom I Piratom drogowym mówimy NIE!!!
[Obrazek: us-uzytkownik.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości