Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omega OM66 (DVR OM66 BOX 2,4" TFT)
#12
Cóż, cena robi swoje. Ważne, że z Reala, 2 lata bezproblemowej gwarancji Smile
Z tego co się orientuję menu ma takie jak OM202 (jest opcja włączenia nieistniejących diod IR). Więc łatwo nie ma.
ad 1. Mocno się tym nie bawiłem, ale aby zrobić zdjęcie trzeba przełączyć się w tryb zdjęć. Nie wiem tylko czy wcześniej nie trzeba zatrzymać nagrywania. Tak czy siak to dwa lub 3 kliknięcia. Ale chyba zdjęcia lepiej komórką zrobić - chyba w nawet tania zrobi lepsze zdjęcie.
ad 2. Tu też trzeba przejść w tryb odtwarzania filmów, wejść w menu i znaleźć opcję zachowania pliku (nie sprawdzałem czy działa)

5 minut nagrania to ok 300MB w dzień i około 100 w nocy. Czyli na kartę wejdzie jakieś 12-13 plików co daje około godziny nagrania. Dokładniej mogę sprawdzić jutro bo mi się do garażu nie chce iść Wink
 
Odpowiedz
#13
spiochu napisał(a):Cóż, cena robi swoje. Ważne, że z Reala, 2 lata bezproblemowej gwarancji Smile
Oj, coś czuję, że Real popłynie na tej gwarancji... Tongue Ale to już nie problem klienta. Wink

spiochu napisał(a):5 minut nagrania to ok 300MB w dzień
O matko. Confusedhock: Aż sprawdzę na tych moich trupkach czy jest podobnie, bo tyle samo karty wciąga w obecnym rejestratorze, tyle że w jakości F HD. W 640x480p można nagrać ponad 7h na 4GB. :wtf:
Pozdor Myjk
 
Odpowiedz
#14
Cóż, dekoder MJPEG do tego nieskompresowany dźwięk...
 
Odpowiedz
#15
spiochu Dzięki za na nagranie :okman: ,mam pytanie czy oryginalny film z kamerki tez tak wygląda ?, czy utracił jakość przy kompresji ? bo materiał jest fatalny. Dobrze ze wstawiłeś filmik bo w sobotę miałem się wybrać do Reala Big GrinD
Od dawna czaję się na jakąś kamerkę, ale z tego co widzę te tanie do 300zł. Nagrywają mniej więcej na poziomie mojego telefonu, tyle ze kamerki mają większy kąt widzenia . Aby mieć dobrą kamerkę to ze 800 zł w górę .
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#16
Myślę, że konwersja na youtube nie pogorszyła obrazu. Zresztą, te 2 zdjęcia to są przechwycone klatki filmu. Generalnie mam wrażenie jakbym nie zdjął jakiejś folii z soczewki Smile
Co do kąta widzenia to bym polemizował. Kamerka nagrywa w proporcjach 4:3 a moja komórka w 16:9 i mam wrażenie, że w komórce mimo wszystko było widać więcej po bokach.
 
Odpowiedz
#17
Dziwna reklama. 4gb karta gratis?, a w opisie pisze że brak Big GrinD

[Obrazek: f56af5cc70bba6f2gen.jpg]
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#18
Bo to jest opis samego rejestratora. I rzeczywiście, w zestawie karty brak. Jest dołączona jako osobny blister z kartą Smile
 
Odpowiedz
#19
:helou: Do każdego takiego sprzętu powinien być dołączony link AUTOWRZUTA no i nasze LOGO na pudełku :okman: Big GrinD
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]
 
Odpowiedz
#20
Dorzucę swoje uwagi o tym "sprzęcie" Smile kupionym w Realu:
- na szybce ma naklejoną folijkę - niby do zerwania, ale niestety zaciśniętą pod skręconą obudową - nie bardzo da się zerwać
- w dzień da się przeczytać numery na tablicy samochodu stojącego przed nami, ba! nawet czasem da się doczytać numerów samochodu stojącego przed nami na sąsiednim pasie! Raczej nie widzę szans na odczytanie numerów w sytuacjach przydatny, czyli np samochodu wyprzedzającego z przeciwka na trzeciego, który zmusił nas do zjazdu na pobocze.
- nie reaguje na ustawienie dotyczące długości filmików - zawsze nagrywa 2 minuty
- odstęp między filmami - około 5,5 sekundy, chociaż zdarzyło się poniżej 3 sekund (karta SD dostarczona z produktem)
- długość 2 minutowego filmu 640x480 w nocy: 60MB (audio ok. 4,5% = 2,5MB)
- długość 2 minutowego filmu 640x480 w dzień: 120-140MB (audio ok. 2% = 2,5MB)
Czyli dołączona 4GB karta SD wystarczy na bardzo niewiele. Może lepiej kupić lepszy sprzęt, zamiast przepłacać za gigabajty kart?
- UWAGA: nadpisuje filmy oznaczone do zachowania (z FAT-owskim atrybutem "read-only") Ma to swoją dobrą stronę - w dowolnej chwili produkt można reklamować jako wadliwy.
- czasami wyświetla mazaje zamiast pięknego screena trybu dyktafonu
- nie ma w opakowaniu płyty ze sterownikami, o której wspomina instrukcja
- na stronie "producenta" (raczej importera) można pobrać sterowniki do Windows, które umożliwiają użycie kamery jako kamerki internetowej (niestety wymaga ona dobrego oświetlenia, inaczej kaszana). Miałem pewne problemy ze tymi sterownikami, ale w końcu jako tako zadziałały (system cały czas zgłasza brak sterowników po podłączeniu urządzenia i próbuje je wyszukać i instalować). Link do strony: http://omega-technology.eu/pl/produkt/46...ft-[41245]
- obsługa urządzenia jest bardzo niewygodna - trzeba używać przycisków umieszczonych po obu bokach urządzenia, a patrzeć z trzeciej strony na ekran. Zabezpieczenie filmu przed usunięciem, jest tak upierdliwe, że chyba lepiej odkręcić kamerkę, żeby to zrobić Sad Zresztą, jak wspomniałem, urządzenie i tak to ignoruje Sad

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
#21
WesolyRomek też masz tak tragiczną jakość nagrania jak kolega z forum spiochu
Bo porównując z modelem omega OM205, to niebo do ziemi ( przynajmniej na nagraniach z YT)
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#22
naidoo2009 napisał(a):WesolyRomek też masz tak tragiczną jakość nagrania jak kolega z forum spiochu
Bo porównując z modelem omega OM205, to niebo do ziemi ( przynajmniej na nagraniach z YT)

Nie mam obu modeli więc trudno mi porównywać. Moim zdaniem nagrania są podobnej jakości jak większość nagrań na tym forum, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że filmy z forum są zyutubowane, a porównuję do swoich oryginałów. Czy leży gdzieś do pobrania oryginał nagrania z OM205?
Jakość jest marna, ale czego żądać od urządzenia kosztującego 19zł? (129zł minus karta 20zł minus uchwyt 30zł minus dwa kable po 10zł minus ładowarka za 40zł Wink )
Bardziej od jakości drażni mnie rozmiar plików i niedziałające zabezpieczenie filmu przed usunięciem. Teoretycznie w awaryjnej sytuacji mógłbym zgrać film na komórkę, ale rozmiary filmów to uniemozliwiają Sad

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości