Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OMEGA OM 215
#1
Zastanawiam się, jaki rejestrator kupić. O tym rejestratorze (OMEGA OM 215) nie znalazłem opini po polsku. Na rosyjskiej stronie: http://videoregistratori.ru/tag/siri-a9/
znalazłem Street Storm CVR-905FHD, który wygląda tak samo jak ta omega, i ma takie same wnętrzności. Tutaj wklejam moje wolne tłumaczenie opini z powyższej strony. Może ktoś kumaty potrafiłby to ocenić i napisał co o tym myśli? Pod linkiem, który podałem jest także przykładowy film z tej kamery.

Przegląd będzie skrótowy, ale na podstawowe pytania, które które nam się nasunęły, odpowiemy! Więc Storm Street – to popularna marka w świecie wykrywaczy radaru w kategorii cenowej "powyżej średniej". Model CVR-905FHD przyciąga nas niezłym designem i niezłym czipem SIRI-A9.

Wrażenie zewnętrzne / Ergonomia



Trudno znaleźć bardziej oryginalny rejestrator. Standardowy uchwyt na przyssawkę z nakrętką poniżej , aby można obracać rejestrator we wszystkich kierunkach. Wszystko wydaje się OK. Jednakże na co jest potrzebna metalowa ramka, w której rejestrator można obracać wokół pionowej osi?! Prawdopodobnie oczekujecie odpowiedzi na to pytanie w moim omówieniu, lecz takiej odpowiedzi ja nie potrafię za diabła udzielić.
Urządzenie może być szybko odwrócone w stronę okna po stronie pasażera, można odwrócić z powrotem, ale jeśli spróbujesz odwrócić w stronę okna kierowcy (najbardziej czasem pożądane położenie) - ramka zasłoni obiektyw. I jaki sens tego wszystkiego, jeśli uchwyt rejestratora obraca się na zawiasie.



Korpus jest wykonany ze szczotkowanego metalu, przyjemnego w dotyku nawet jako zabawka.
Street Storm CVR-905FHD bardzo przyjemnie trzymać w rękach, lecz kiedy wybieraczie wideo rejestrator, należy takie myśli gnać precz.

Kabel zasilający (mini-USB) z prostą wtyczką, podłącza się z prawej strony urządzenia(patrząc od tyłu urządzenia), nieco poniżej. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, w podłużnych modelach robić sterczące na bok podłączanie - jak gdyby specjalnie próbować powiększyć zajmowaną przestrzeń.
Urządzenie posiada Chipset SIRI A9, który wspólnie z Ambarella A5S ma wiodącą pozycje na rynku FullHD w 2013 roku. Sensor (matryca) OmniVision OV2710. Parametry imponujące na papierze, ale nagranie Video jest rozczarowujące.Nie, nie było okropne, żadnych sensacji, wideo jak wideo, ale rzeczywiście jest gorsze, nie tylko trochę, lecz faktycznie gorsze niż nagranie kamerą PROCAM ZX6 / ZX8, pracujących na tym samym chipie. Ponadto w Street Storm i kąt obrazu jest mniejszy. W ciągu dnia jeszcze jeszcze, widać, że jakość wygasa już 10 metrów od maski. Nocą obraz gołym okiem jest gorszy nawet niż w starych modelach na Ambarella typu A2 DOD 900FHD lub Karki Q2.
Numeru w ogóle widać - tylko całkiem wprost, kiedy wszyscy stoją w miejscu.

Dźwięk

Dźwięk bez zakłóceń na obu kanałach, ale cichy i przytłumiony.W majowym oprogramowania firmware jest napisane, że ten problem został rozwiązany przez zwiększoną Czułość mikrofonu.Niestety, nasze filmy były kręcone na koniec kwietnia na oryginalnym firmware.

Menu

Foto menu niestety nie działał. Jednakże wszystko w porządku, w maju 2013 producent wypuścił uaktualnienie firmware, który dodaje wszystkie brakujące elementy, takie jak klawisze skrótów, itp. Oznacza to, że natychmiast reaguje na opinie klientów, poprawia firmware, na pewno jest na plus. Aktualizujesz firmware, jak zwykle, kopiując go na kartę pamięci.

Podsumowanie

Do niedawna mieliśmy tylko pozytywne lub neutralne recenzje, to także staramy się dobierać wstępnie obiecujące sprzęty, tzn. takie, które wydają się być dobrymi.To jeden z ich, jednak nadzieje nie sprawdziły się. Nie robimy anty-reklamy Storm Street, na wystawach sklepów widzisz takie modele za taką cenę, że w ogóle nie jest jasne, kto to kupuje. Tu chociaż charakterystyka techniczne nie najgorsza, to w rzeczywistości jakość - jak na Siri -A9 jest zła, zwłaszcza w nocy. Przy tym kąt obrazu średni (120 stopni). w zewnętrznym wyglądzie - niezrozumiały jest cel dodania metalowej ramki - powiększa ona jedynie ciężąr urządzenia, kabel zasilania sterczy w bok. Korpus jest bardzo przyjemny, metalowy, stylowy, wygląda drogo, ale jaki jest sens specjalnie zwiększać ciężar przyrządu?
Żeby było bardziej prawdopodobne, że spadnie z mocowania w razie wypadku, nawet komuś na głowę?
Z tych modeli, które ocenialiśmy, ten przegrywa z ProCam ZX6 / ZX8, ACV Q2minimanalnie w jakości zapisywania.

PS
Podobno firmware z maja 2013 poprawił jakość zapisu wideo w nocy. Jest mało
prawdopodobne, że istnieje znacząca zmiana, ale należy obiektywnie wspomnieć o tym fakcie.
 
Odpowiedz
#2
Jakość nagrań jest żenująco niska i filmy na youtube mają 720p więc to nie jest chyba do końca FullHD. Do 300 zł możesz wybrać coś lepszego albo przynajmniej w takiej samej jakości ale o połowę taniej.
Na alledrogo są po ok 360 zł więc moja rada jest taka, dołóż 30 zł i masz doskonały rejestrator Prestigio RR500. Dołożysz trochę więcej i masz Mio 358 chociaż wg mnie nie warto do niego dopłacać.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#3
:helou:

jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze. Nie polecam marki OMEGA jeśli chodzi o wideo rejestratory. Ja miałem om 68 co prawda niby 215 powinna być o niebo lepsza,ale to OMEGA jakość wykonania słabiutka. Mam Prestigio Road Runer 300 może być chociaż mogło by być lepiej.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości