Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamera do uwiecznienia upierdliwego sąsiada w nocy
#12
A kamery przód/tył sobie daruj. W nich procesor musi przeliczyć dane z dwóch kamer więc ani z jednej ani drugiej nie masz dobrego obrazu.
Tak jak koledzy pisali, za 200-300 zł nie kupisz niczego do takiego zastosowania.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#13
Mogę stanąć pod latarnią - jakkolwiek to zabrzmi Smile. Napisałem, że chciałbym dualną kamerę z dwóch względów: może uda mi się uwiecznić dzięki temu intruza z którejś strony oraz jako element odstraszający (co dwa obiektywy to nie jeden). Dlatego chciałbym Dual lens (chyba ov cam 03). Choć zastanawiam się też nad pojedynczą ov cam 04, która w przesłanym teście wyglądała dość obiecująca jak na te pieniądze.

 
Odpowiedz
#14
A właściwie co ten sąsiad robi?
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#15
jest wyjscie:

za 200-300zl mozesz wynajac ochroniarza (sluzbiste) ktory za te pieniadze nie dosc, ze zrobi zdjecia sasiada to jeszcze go obezwladni "gruntownie", miejmy nadzieje, ze go nie zabije...

jezeli nie chcesz ochroniarza to napisz do Zorro aka TVBigos (Emil) tego co sciga straznikow miejskich, on Ci da namiary na dobrzego straznika miejskiego ktory za 200zl zrobi wszystko.

na wszelki wypadek nagrywaj z okna cala sytyacje, bo moze beda "dwie pieczenie na jednym ogniu",
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#16
Może uogólnię sprawę, ale niektóre komentarze wskazują, że jest to forum Samosia.pl, a nie AutoWrzuta.pl, gdzie człowiek może zasięgnąć opinii ws. wideorejestratorów, podając przy tym oczekiwane parametry urządzenia czy cenę.

 
Odpowiedz
#17
slayer napisał(a):Może uogólnię sprawę, ale niektóre komentarze wskazują, że jest to forum Samosia.pl, a nie AutoWrzuta.pl, gdzie człowiek może zasięgnąć opinii ws. wideorejestratorów, podając przy tym oczekiwane parametry urządzenia czy cenę.

Każdy Ci mówi, że za tą cenę jaka oczekujesz nie znajdziesz sprzętu spełniającego Twoje wymagania, więc Ci proponujemy inne rozwiązania, wideorejestratory służą do nagrywania trasy w dzień jak również w nocy - ale przy włączonych światłach mijania czy drogowych - co znacznie doświetla nagrywany obraz, a do nagrywania upierdliwego sąsiada jest inny sprzęt który ma inne możliwości, nie odpowiada Ci forum?? Może poszukaj forum o nagrywaniu upierdliwych sąsiadów??

Podsumowując:

Żaden wideorejestrator nie nadaje się do nagrywania upierdliwego sąsiada w nocy, bo nie jest do tego przeznaczony
 
Odpowiedz
#18
Wydaje mi się, że to czy obraz będzie doświetlony światłami mijania czy latarnią nie ma znaczenia dla jakości nagrywanego obrazu. Ponadto obraz statyczny będzie na pewno lepszej jakości niż dynamiczny nagrywany podczas jazdy.

Nie oczekuję propozycji innych rozwiązań niż wideorejestrator, bo po takowe zgłosiłbym się na forum Samosia.pl. Pragnę uzyskać podpowiedzi: które modele wideorejestratorów z półki cenowej do 300 zł charakteryzują się najlepszą jakością obrazu nagrywanego w nocy z funkcją wykrywania ruchu w podziale na wideorejestratory jednoobiektowe i dwuobiektowe. Jeżeli użytkownicy udzielający się w moim temacie, mogą mi polecić jedynie MiVue 358 albo dla pokazania ironii tej sytuacji - MiVue388, to wówczas podziękują za pomoc, bo takową uzyskam przy pomocy google, a nie użytkowników owego sprzętu.

 
Odpowiedz
#19
@slayer

Nie w tym rzecz, że nie chcemy Ci pomóc ale video nagrywanie/fotografia ma swoje prawa (optyki) których nie da się obejść.

Te głosy, że za 200 zł nie dostaniesz nic sensownego co spełniło by Twoje oczekiwania są naprawde wypowiedziami praktyków.

Sam wiem z doświadczenia, że po zmieszchu i bez dodatkowego oświetlenia (poza swiatłem auta) jakość nagrania drastycznie spada.
Statyczność odgrywa tu mniejszą rolę. Już prędzej ilość klatek jakie kamera nagrywa na sekundę, wiem z doświadczenia, że to akurat daję poprawę jakości przy kiepskim świetle. Większość kamer nagrywa w trybie 30 klatek na sekundę (zwyczajowo do wyboru). Jeśli kamera ma opcję aby tą liczbę zmniejszyć do np. 15 to może, podkreślam może uda Ci się coś "przyzwoitego" nagrać. Będzie poprostu dłuższa ekspozycja naświetlania klatki.

Pozdrawiam
:helou:
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
#20
slayer napisał(a):niektóre komentarze wskazują, że jest to forum Samosia.pl, a nie AutoWrzuta.pl
Kolega coś nerwowy, bo nie otrzymal odpo - "kup XXX i bedzie dobrze" - nie, my nie jesteśmy naciągaczami. Proponujemy inne rozwiązania, bo kamera za 2 stówki się nie nadaje do takiej akcji.. Dlaczego masz nas za ignorantów ?? Przecież używamy tego sprzętu (od 60 do 1000pln) i wiemy na co stać poszczególne kamery..
Jeśli chodzi o doświetlenie - dobrze podpowiadałem, że trzeba halogena z czujnikiem ruchu założyć.. Potwierdzają to inni.. Oczywiście wtedy można spróbować nagrywać .. Coś może by było z tego..
A może napiszesz co takiego "majstruje" ten sąsiad przy Twoim aucie.. Czy tylko przy Twoim ??
 
Odpowiedz
#21
Kolego zadajesz konkretne pytanie i dostajesz konkretną odpowiedź. Właściwie nie ma większego znaczenia jaką kamerę kupisz za 200 zł to wszystkie będą miały podobną jakość w nocy czyli nędzną a latarnia ma niewielkie znaczenie. Skup się nad pojemnością baterii bo czujnik ruchu to nie jest taki do końca czujnik ruchu. Kamera musi być cały czas włączona a tylko nagrywanie się włącza i wyłącza w momencie pojawienia się ruchu w kadrze, więc przyda się pojemna bateria.
Zapoznaj się z zestawieniem, do 100 dolarów, bo możesz to kupić też w Polsce często pod innymi nazwami ale jednocześnie często ta sama obudowa zawiera zupełnie inne bebechy skutkujące ogromną różnicą w jakości nagrania.

http://dashcamtalk.com/dash-cam-comparison/
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości