Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cło + VAT
#12
Dziś dostałem mojego GT550. Oznaczone jako sample, wartość 51$, a do tego pisemko, że urząd celny nałożył opłaty i do zapłacenia dodatkowo 88zł.
 
Odpowiedz
#13
23% z wartosci przesylki (51$) to okolo 40zl...
widocznie nalozyli clo wysokosci 25% a powinno byc 0%...
swoja droga ciekawe skad wzieli tak duze CLO, bo 25% to chyba wiecej niz na paliwo i wyroby tytoniowe razem wziete? LOL
[daj znac bo jestem mega ciekawy]

ja w Niemczech, NIGDY nie mialem takich duzych oplat nawet kiedy zamawialem bardziej wartosciowe rzeczy z Chin i Hong Kongu,

ale cos w tym jest bo teraz jak bylem w PL to widze, ze wszystko jest w Polsce drozsze niz w Niemczech, Paliwo, pasta do zebow, plyn do naczyn, nawet maslo i chleb jest w Polsce drozsze...przejazd autosrada juz nie wspomne, w niemczech wszystkie autostrady za free (ponoc w paliwie jest juz wliczone - paliwie - ktore jest i tak tansze niz w Polsce).

polska gospodarka chyba ruszyla na dobre.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#14
szymonst napisał(a):Dziś dostałem mojego GT550. Oznaczone jako sample, wartość 51$, a do tego pisemko, że urząd celny nałożył opłaty i do zapłacenia dodatkowo 88zł.


Kolego możesz napisać w jaki sposób masz uiścić opłatę i czy konieczna jest wizyta w urzędzie celnym?
 
Odpowiedz
#15
Krystian1982 - pobranie przy odbiorze. DHL wyłożył za mnie, a ja im oddaje Smile

pizdys - jak mam się tego dowiedzieć? Nie dostałem żadnych papierów z cła. Może sprawdzili ile taka kamera kosztuje w sklepie i nałożyli cło wg tej ceny?
 
Odpowiedz
#16
A DHL przypadkiem nie bierze oplaty od takich czynnosci ? Moze dlatego taka wysoka oplata. Mi zawsze doliczaja cos kolo 120-170 zl. Ale moje zamowienia sa na kilkanascie tysiecy.
 
Odpowiedz
#17
Do mnie dotarło normalnie pocztą, z pieczątką urzędu celnego i bez żadnych opłat. Jako gift, nie widziałem, żeby miał gdzieś wartość zapisana na opakowaniu.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#18
DHL mi wystawił fakturę z rozpiską:
- należności celne 13 zł
- należności podatkowe VAT 75zł

Tyle. Do przesyłki dołączony dokument od Chińczyka z opisem co w przesyłce i kwotą 51,20 USD.
 
Odpowiedz
#19
A jaką przesyłkę wybrałeś darmową czy express za dopłatą?
 
Odpowiedz
#20
Expresową
 
Odpowiedz
#21
W takim razie którą z opcji wysyłkowych byście polecali?
 
Odpowiedz
#22
szymonst napisał(a):Krystian1982 - pobranie przy odbiorze. DHL wyłożył za mnie, a ja im oddaje Smile

pizdys - jak mam się tego dowiedzieć? Nie dostałem żadnych papierów z cła. Może sprawdzili ile taka kamera kosztuje w sklepie i nałożyli cło wg tej ceny?

ja takze dostaje wszystkie przesylki DHL'em (bo DHL to generalnie o ile wiem niemiecka firma przewozowa ktora w Polsce od kilku lat takze zaczela "dzialac"),

wracajac do temetu; DHL zawsze z dokumentami (w ktorych jest wyliczone ile musisz oddac DHLowi) sa wyliczenia podane takze %% gdzie jest opisane za co i ile placisz,

jezeli masz do zaplaty 70zl to wychodzi ze VAT masz naliczony 40% lub naliczyli ci 20% vat i 20% cla (bo sprytny celnik kiedy przeczytal w opisie przesylki Camcorder doszedl do wniosku ze to chyba to samo co Camel (papierosy)) i swiateczne killa %% do wykonania normy..

spradz papiery od DHL'a- no chyba, ze w Polsce nie daja takich papierow, ale to by bylo juz kolejne lamanie praw w polsce,

Peter napisał(a):Bo my tu teraz już nie mamy kompleksów, aby dogonić "Zachód" ... już Was prześcignęliśmy, a co ... Tongue :trololo:

jestem tego swiadomy :lol:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości