• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ŁAMANE PIERWSZEŃSTWO a kierunkowskazy..
Eragon napisał(a):Co powoduje, że na jednym się "miga" a na drugim nie ??? Jakieś pomysły ??

Ja wiem, co powoduje, że się nie miga. Odp. totalna bezkarność w odniesieniu do nie sygnalizowania zmiany kierunku ruchu.
Przecież tu, na forum właśnie, było co najmniej kilku, co twierdziło, że jak jest pas do skrętu w lewo, to kierunkowskaz jest zbędny lub nie jest konieczny. Konieczny jest jednak zawsze, bo kształtuje chociażby pozytywne nawyki, tak ważne dla każdego odpowiedzialnego kierowcy.

Tu przykład pierwszy z brzegu, czyli popisowa jazda wrocławskiego milicjanta ... czyli właśnie takiego kierowcy, który używa kierunkowskazów wg własnego kodeksu drogowego. Obstawiam, że ma czyste konto punktowe, a może nawet jeździ z pogawędkami o przepisach ruchu drogowego po szkołach ...

Dla mniej cierpliwych: nie użył kierunkowskazu w 45 sekundzie filmu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=s2BMD6oNSBw[/youtube]
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
Eragon napisał(a):Co powoduje, że na jednym się "miga" a na drugim nie ??? Jakieś pomysły ??
Niechlujność kierującego, albo błędne przeświadczenie, że przy pierwszeństwie łamanym, nie trzeba tego robić.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.

Odpowiedz
U mnie z używaniem kierunkowskazów jest bardzo różnie - przyznaje się bez bicia, ale na pierwszeństwie łamanym zwracam szczególnie zwracam na to uwagę i zawsze kierunek mam włączony. Przecież jak nie włącze to będzie znaczyło, że jadę prosto. Aż tak perfidny nie jestem, żeby wymuszać kolizje.

Odpowiedz
hsurim napisał(a):Niechlujność kierującego, albo błędne przeświadczenie, że przy pierwszeństwie łamanym, nie trzeba tego robić.

To wynika też z tego, że poziom kształcenia i egzaminowania kierowców, też jest na bardzo niskim poziomie (z drobnymi wyjątkami).
Polski kierowca wie, gdzie się uzupełnia poziom płynu hamulcowego lub w układzie chłodzenia, choć 95% kierowców w życiu nigdy tego nie robiło, ale totalnie gubi się na skrzyżowaniu z łamanym pierwszeństwem przejazdu: nie sygnalizuje manewru skrętu, jak również nie wie, kto faktycznie na taki skrzyżowaniu ma pierwszeństwo.
To tak jak z gaśnicami: każdy wie, że jest to zbędny balast na pokładzie pojazdu, a milicjant (tak, tak - ten wyrozumiały, empatyczny ...) dopier**la ci 200,- mandatu.

Odpowiedz
RB26 napisał(a):Również zawsze używam kierunkowskazów i strasznie irytuje mnie, gdy inni ich nie używają. Powinny być za to jakieś mandaty czy coś. Ale Policja ma to chyba w du***.

włączanie wyłączanie kierunkowskazów powinno być automatyczne, bez zastanawiania się, mnie instruktor strasznie się tego czepiał i wpoił tę zasadę Big Grin ale mandaty może być coś dały

Odpowiedz
ElBarnaba napisał(a):mnie instruktor strasznie się tego czepiał i wpoił tę zasadę Big Grin ale mandaty może być coś dały

Trafiłeś na instruktora - profesjonalistę, fajnie, że tacy jeszcze się trafiają :okman:

Odpowiedz
Szofer napisał(a):fajnie, że tacy jeszcze się trafiają
Się trafiają... Dzięki... :helou: :helou:

Odpowiedz
czesc

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości