Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ŁAMANE PIERWSZEŃSTWO a kierunkowskazy..
#12
okoniowaty napisał(a):Akurat zły przykład Smile bo to ewidentnie wina skręcającego NA POSESJE - nie na skrzyżowaniu i wtedy możemy powiedzieć że to on nam skasował auto a nie my jemu.

Chyba mnie nie zrozumiałeś... podałem przykład, kiedy dochodzi do kolizji z powodu zaniechania... użycia kierunkowskazu. Nie ma znaczenia kto zawinił, ważna jest przyczyna (brak kierunkowskazu) i skutek: kolizja.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#13
@YarooS
Robię dokładnie tak samo. Mrugnę kierunkowskazem jak jadę na łamanym prosto, a komuś to pomoże. Czasami ważniejsze od tego gdzie się pojedzie jest pokazanie gdzie się nie pojedzie Confusedtpsml:
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#14
Ten kierowca uważa, że kierunkowskazy to anachronizm...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=b1R57Doo--A&feature=youtu.be[/youtube]
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#15
Nie tylko Skody. Nowe autka pewnie w ogólne nie mają w wyposażeniu kierunkowskazów. Albo dla Polski nie robią
 
Odpowiedz
#16
No bo to jest TDI...
 
Odpowiedz
#17
Geminus napisał(a):No bo to jest TDI...

Może i w tym tkwi przyczyna... potrzebuje tyle prądu na rozruch, że już na eksploatację oświetlenia nie wystarcza. Big GrinD
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#18
nie generalizowałbym HDi dCi D4d TDDi tez maja awarie elektryki
właściwie VVTi MPi GTi Ts i inne skróty także
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#19
NCMSN napisał(a):nie generalizowałbym HDi dCi D4d TDDi tez maja awarie elektryki
właściwie VVTi MPi GTi Ts i inne skróty także

Ja bym jednak ujął to zbiorczo: im lepsza bryka, tym częściej przepalają się w niej żarówki, szczególnie te od kierunkowskazów. Na dolegliwość tą nie narzekają kierowcy: Fabianek, Punciaków, Pand, Clio, Polówek, Lanosów, Ceed-ów, I10 i I20, C1, C2, C3, 206 i 207... i tak długo można wymieniać.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#20
Szofer napisał(a):
NCMSN napisał(a):nie generalizowałbym HDi dCi D4d TDDi tez maja awarie elektryki
właściwie VVTi MPi GTi Ts i inne skróty także

Ja bym jednak ujął to zbiorczo: im lepsza bryka, tym częściej przepalają się w niej żarówki, szczególnie te od kierunkowskazów. Na dolegliwość tą nie narzekają kierowcy: Fabianek, Punciaków, Pand, Clio, Polówek, Lanosów, Ceed-ów, I10 i I20, C1, C2, C3, 206 i 207... i tak długo można wymieniać.
Właśnie o to mi chodziło, przecież on ma TDI...
 
Odpowiedz
#21
Tak się zastanawiam, po co w ogóle jest poruszane użycie kierunkowskazów na skrzyżowaniach, skoro przepisy (PoRD) nic nie mówią o użyciu w/w na skrzyżowaniach...

W końcu kierunkowskazu powinniśmy użyć przed KAŻDĄ zmianą pasa lub KIERUNKU RUCHU (co oznacza, że zawracając na "kwadratowych rondach" w Warszawie lewego kierunkowskazu należałoby użyć dwukrotnie.
Co do skrzyżowań z "łamanym" pierwszeństwem - wyjątkiem nie są - skręcając włączamy kierunkowskaz, jadąc prosto nie (bo w końcu nie zmieniamy kierunku).
 
Odpowiedz
#22
Co powoduje, że na jednym się "miga" a na drugim nie ??? Jakieś pomysły ??
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=19zaCL4ic08[/youtube]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości