Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
test kamery w promocji za 1350zl,czyli VicoVation Marcus 5
#23
A piwa nie ma...... i post pod postem.... nie ladnie Smile hehehe bo wiesz dziala bo tu znachory sa kadza auto dymem zeby kamerki lepiej nagrywaly.... SmileSmileSmile
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile
 
Odpowiedz
#24
O piwie nie pomyślałem, bo to dość nietypowa jak na fora forma uznania Tongue (ale już się poprawiłem). A co do posta pod postem - no więc euforia z działającej wreszcie tak jak trzeba kamery chwilowo zlasowała mi mózg Wink (a posty dzieli jeden dzień, więc nie pomyślałem, że trzeba je łączyć).
 
Odpowiedz
#25
nie jestem pewny czy tak szybko wyjdzie oprogramowanie ktore usunie szumy z obrazu,
co dziwne kamera ma "aktywny system reducji szumow" ale to kompletnie nie dziala i nie wiem dlaczego podaja to w specyfikacji...

cala seriia Marcus jak i inne kamery na procesorach Ambarella A7 maja problem z szumami na obrazie, zdecydowanie nie pomaga niski biterate w Marcus 5, jak i sama rozdzielczosc 1080p ktora jako kolejna funkcja procesora Ambarella A7 nie dziala jak powinna (obraz jest poszarpany),

[Obrazek: out.php?i=856070_dsdsd.png]

co do nowego firmware 5,2 to z opisu wynika, ze nie tylko ja mialem problemy z dzialaniem kart 128GB jak i systemami LDWS i FCWS, to w ogole nie dzialalo o czym juz wspominalem tu:
viewtopic.php?f=28&t=3172&start=11#p37332
i tu:
viewtopic.php?f=28&t=3196&start=66#p36881

mysle naprawa tych problemow byla priorytetem w tym 5,2 oprogramowaniu (nie szumy na ktorych redukcje takze bardzo licze)

Marcus 5.2 FW, Improvement:
1.Improve memory card and system compatibility.
2.Add "EV adjustment" for front & rear camera individually.
3.Improve GPS related functions, including LDWS and FCWS.


nic nie piszą o poprawie jakosci nagrywania, ani o redukcji szumow... :/

fajnie by bylo gdyby pojawil sie jakis sprytny system parkingowy jak np w DOD VRH3 z przed prawie 2lat...w tej klasie kamery to chyba nie jest duza "zachcianka"...w Marcus 3 to mialo byc, sam producent zapowiadal pojawienie sie funkcji parkingowej ale nadal cisza....szkoda.

@Zefirowy - fajnie, ze problem z tylna kamera rozwiazany :wink:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#26
Wyszedł soft 5.3 poprawiono jasność przedniej kamerki

Tapatalked from Note3. Stock T-Mobile 4.4.2
Supported by Yanosik, Naviexpert Lifetime, 70Mai Pro
 
Odpowiedz
#27
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=myCgsM5DCZc[/youtube]
 
Odpowiedz
#28
dobra informacja dla posiadaczy Marcus 5, oraz tych ktorzy sie zastanawiaja:
2014.12.02 wyszla aktualizacja v5.4 poprawiajaca problemy ze startem kamery, juz kamera nie wykazuje problemow ze sporadycznymi restartami kiedy jest uruchamiana (pierwsze 10-20sek)

testujac ją na nowym oprogramowaniu 3dni nie wykazywala juz sklonnosci do przypadkowych restartow,
ponadto obraz zostal nieco rozjasniony i nie jest tak ciemny jak to bylo widoczne wczesniej...
z karta 128GB Kingston wydaje sie dzialac poprawnie, jednak kiedy pojawiaja sie urwane/uszkodzione filmy - powstajace przez nagle odcienie zasilania w pierwszych 20sek dzialania (przy slabo naladowanych kondensatorach), wtedy kamera lubi na starcie sie wieszac na okolo 20sek -> nastepnie reset -> i tak w kolko....

niestety nadal obraz typowo dla 1080p Ambarella A7 jest poszarpany, jednak w zupelnosci obraz jest na tyle dobry aby zarowno w dzien jak i w nocy dalo sie przeczytac wszystkie potrzebne detale np auta parkujacego obok, jadacego przed nami itp....

podsumowujac:
+ poprawiono proces uruchamiania kamery oraz inicjalizacji plikow (jednak uszkodzone filmy nadal powoduja problemy).
+ kozystne zmiany w jasnosci obrazu (wieczorami oraz w nocy obraz jest jasniejszy)
+ minimalne spadki napiecia podczas pracy lub slaby power bank nie powoduje juz wylaczania sie kamery (stabilniejsza praca).

nadal widocznymi problemami sa:
- poszarpany obraz na 1080p (klasyczny dla kamer Ambarella A7?)
- uszkodzone filmy nadal powoduja problemy, szczegolnie na kartach 128GB oraz 64GB
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#29
Jest już Smart Parking Mode dla Marcus 5 wersja 5.6G:

http://www.vicovation.com/uploads/Vico_2...822.6G.zip

Kolega evad testuje, także czekamy na wyniki.
 
Odpowiedz
#30
kamerysamochodowe24 napisał(a):Jest już Smart Parking Mode dla Marcus 5 wersja 5.6G:

http://www.vicovation.com/uploads/Vico_2...822.6G.zip

Kolega evad testuje, także czekamy na wyniki.

Pojeździłem z Marcusem 5 z najnowszym softem przez ostatnie ok. 3 tygodnie i uczciwie przyznam, że Vico jeszcze musi popracować nad firmware do tej kamery. Tryb parkingowy zasadniczo działa, ale niestety zdarzają mu się zwisy - np. brak rejestracji video przez 2h podczas gdy jest niemożliwe, żeby przez ten czas nie było żadnego ruchu. Albo nagrywanie ciągłe w okresach gdy nie ma żadnego ruchu (nawet mimo ustawienia czułości detekcji ruchu na Low).

Bardzo ważna przy Marcusie 5 rzecz to stabilne zasilanie. Początkowo podłączyłem kamerę do uniwersalnego zasilacza USB niby z wyjściem 2.1A, ale kamera często się resetowała, wpadała w reboot loop i generalnie miała różne nieprzewidziane historie typu uszkodzone nagrania na karcie itp. Po podłączeniu ori zasilacza Vico z zestawu większość tych problemów jak ręką odjął. Dlatego zwracajcie uwagę na zasilanie, jak nie oryginalny to musi być porządny zasilacz uniwersalny USB ze stabilnym prądem min. 1.5A.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#31
Jak za kamere w cenie 1200zl, uwazam ze wszystko powinno byc dopracowane- szczegolnie jakosc nagran conajmniej na poziomie G1WH za cene 2x G1WH czyli 2x 200zl .. no moze gora 3x G1WH (liczac ze place za znaczek Vicovation).
Marcus 5 to przeciez A7LA (jeden CPU!) + 2x APTINA AR0330, oraz 1x LCD (jak czytam o dosyc watpliwej jakosci), wiec skad cena 1200zl? Konstrukcyjnie kamera jest pojedynczym zestawiem z jednym CPU A7LA wiec powinna byc tansza niz 2 kamery z 2x A7LA, 2x LCD, 2x Obudowa?
nie uwierze, ze za kondensatory tyle sie placi, nie jestem przekonany do tej kamery, moim zdaniem najlepszy przyklad gdzie cena przerosla mozliwosci, na forum dashcamtalk nie jest ona przez nikogo uznana, bitrate dzielony na 2 kanaly to w ogole pomylka...szczegolnie przy A7LA ktory sam w sobie w modzie 1080p pozostawia wiele do zyczenia.

niech mi ktos wytlumaczy za co sie placi 1200zl?
Zadbajmy o forum - nie róbmy śmietnika, bo potem z porządkami rożnie to bywa
 
Odpowiedz
#32
Nie jestem w stanie wytlumaczyc ceny, fakt ze nie kalkuluje sie ona w zaden techniczy sposob.
uzywam ja niemal non stop, jakosc nagran jest daleko za G1W, z filtrem w nocy jest nawet gozej niz Mio 358 z odbitym palcem na obiektywie, nie wiem co mnie trzyma ze nadal mam ją zamontowana w samochodzie.

Na +:
Jakosc wykonania
ma 32gb karte od vicovation
tylna kamera dosyc "dyskretna"
wygodny podglad tylnej kamery podczas pracy...

Na -:
Cena
Jakosc nagran
Przednia kamera mogla by byc "dyskretniejsza"....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#33
Może i cena nie jest do końca "adekwatna", ale umówmy się - jak na zestaw dwukamerowy (w których bitrate jest i tak zawsze dzielony) Marcus 5 moim zdaniem i tak świetnie daje radę w kwestii jakości nagrania. Jest jeszcze tańsze WDR DUO, które oferuje zbliżoną jakość video, ale niższa cena z czegoś wynika (jakość wykonania, funkcjonalność, marka, marketing, brak karty pamięci w zestawie itp.). Oczywiście, na upartego można wziąć 2xG1WH, który na tym forum jest postrzegany jak "lek na całe zło", ale nie każdy ma ochotę się rozdrabniać w ten sposób i zapłacić nawet te 1200 zł za kompletny pakiet.

Zgoda, smart parking mode wymaga dopracowania, ale to kwestia poprawek w firmware, które miejmy nadzieję zostanie udostępnione niebawem. A z doświadczenia wiem, że sporo osób pyta o zestawy przód+tył z dobrą detekcją ruchu ("panie, ciągle mi ktoś lakier rysuje" itp.), więc liczę, że gdy dopracują tryb parkingowy M5 dla takich klientów będzie bardzo dobrą propozycją.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości